От къде я взе тая картинка ? Така мога да кажа че е Йелоустоун
Алтернативна история ⇒ Завладяването на Сибир от Китай
- Ivanov
- Редовен потребител
- Мнения: 4180
- Регистриран на: 02 Сеп 2016, 22:27
- Status: Offline
- jarl_Ragnar
- Редовен потребител
- Мнения: 1635
- Регистриран на: 12 Май 2017, 12:00
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Завладяването на Сибир от Китай
Браво Амазон-е. Можеше някоя снимка от 1998-ма да изкараш, за по голяма актуалност, не такава от преди 10 годиниAmazon написа: ↑01 Дек 2018, 07:42Представям си как китайците ще се грижат за екологията на задбайкалието. Щото тука не иде реч за копане с кирка, а за химии и замърсяване на водите. Поне ако китайците си бачкат както са си свикнали. Еле пък в държава където закона е смешка. Жалко за природата. И като говорим за природата в Сибир, ето го и Байкал
![]()
Ето ти същия район, днес... де да знам, сигурно не са минали в горичката от снимката ти от 2008-ма...
https://www.youtube.com/watch?v=iXq3jaRv2iQ
Здравейте и добре дошли във Fenixforum.net, няма да толерираме псувни, обидите и унизителните прозвища- комуняги, фашаги, рашки, пиндоси, гейропейци, тарамбуки, социаглисти- нямат място тук. Расистски призиви, призиви за насилие и геноцид са неприемливи.
- jarl_Ragnar
- Редовен потребител
- Мнения: 1635
- Регистриран на: 12 Май 2017, 12:00
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Завладяването на Сибир от Китай
Я, забавно... тази тема съм я подминал. Обещавам, че вече няма.
А да видим сега... по данни до 2017-та, компании които добиват злато в Русия.
Я, ма тези не с китайци бе?!?«Polymetal International» - зарегистрирована на острове Джерси.
"Kinross Gold" – Канада.
«Petropavlovsk Plc» - Великобритания.
«Highland Gold Mining» - Великобритания.
«Leviev Group» - Израиль.
«Angara Mining» - Великобритания.
«Auriant Mining» - Швеция.
«Mangazeya Mining» - Виргинские острова.
«Trans-Siberian Gold» - Великобритания.
Що не викате, че завладяват Сибир?
Здравейте и добре дошли във Fenixforum.net, няма да толерираме псувни, обидите и унизителните прозвища- комуняги, фашаги, рашки, пиндоси, гейропейци, тарамбуки, социаглисти- нямат място тук. Расистски призиви, призиви за насилие и геноцид са неприемливи.
- Amazon
- Модератор
- Мнения: 16394
- Регистриран на: 20 Юли 2016, 02:00
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Завладяването на Сибир от Китай
От уикито. Просто ме ужаси, защото винаги Байкал е бил място което искам да посетя. Имах си и колекция от снимки. Не си пазят руснаците нещата. Да оставят някакви местни тарамбуки да осерат най големият остров, вместо да го направят атракция...
И тия тарамбуки все пак са си оттам, представи си какво ще оставят след себе си китайците.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Olkhon_Island
- Ivanov
- Редовен потребител
- Мнения: 4180
- Регистриран на: 02 Сеп 2016, 22:27
- Status: Offline
Re: Завладяването на Сибир от Китай
Нали знаеш ,че винаги ще се намерят разни правозащитници които да ревнат "унищожават бурятската култура и самосъзнание "Amazon написа: ↑01 Дек 2018, 19:07От уикито. Просто ме ужаси, защото винаги Байкал е бил място което искам да посетя. Имах си и колекция от снимки. Не си пазят руснаците нещата. Да оставят някакви местни тарамбуки да осерат най големият остров, вместо да го направят атракция...![]()
И тия тарамбуки все пак са си оттам, представи си какво ще оставят след себе си китайците.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Olkhon_Island
Колкото до китайците съм оптимист . Ходил съм в Коми АССР и знам какви глоби ядяха нашите за копнато по нататък и изсечено по насам .
- pnp5q
- Модератор
- Мнения: 3433
- Регистриран на: 17 Апр 2017, 00:15
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Завладяването на Сибир от Китай
"За последните четири години са изразходвани 8,4 млрд рубли, но екологичната обстановка на Байкал продължава да се влошава... Не могат да се справят с нефтеното замърсяване на река Селенга..." - из отчет на Сметната палата, 29 ноември 2018
"Преход от раболепие към злорадство - това е истинското клеймо на роба." - А.Мирер
- Amazon
- Модератор
- Мнения: 16394
- Регистриран на: 20 Юли 2016, 02:00
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Завладяването на Сибир от Китай
Ще се получи същото като със сибирските тигри(амурски тигри). Кремъл само приказваха, Китай взе истински мерки и в момента в руски Сибир това знаково животно практически е на доизживяване, като черните носорози във Виетнам, които вече изчезнаха. Има към 250 бройки и много ниско генетично многообразие. Щото са ги били докарали до 35 броя през 2009-та. А все пак не сме 19-ти век. След това изкараха някаква стъкмистика с над 300 бройки, ама то вече кой ли им вярва.
Докато в китайската част на сибир популацията на тигрите стабилно се увеличава и вида ще бъде спасен.
Ето и тук как няколко смели руснаци опитватващи да спасят вида. Иначе както винаги, в Кремъл цялата пара отивала в свирката.
https://www.telegraph.co.uk/news/2017/1 ... xtinction/
Докато в китайската част на сибир популацията на тигрите стабилно се увеличава и вида ще бъде спасен.
Ето и тук как няколко смели руснаци опитватващи да спасят вида. Иначе както винаги, в Кремъл цялата пара отивала в свирката.
https://www.telegraph.co.uk/news/2017/1 ... xtinction/
- rki
- Редовен потребител
- Мнения: 25121
- Регистриран на: 22 Мар 2017, 20:11
- Status: Offline
Re: Завладяването на Сибир от Китай
Ако някой си мисли че руснаците пазят природата - в дълбока грешка е - по зле от китайците са. Спасява си ги само това че страната е рядконаселена.
The USSR is still collapsing before our very eyes
Parasha delenda est
Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани


