Алтернативна история ⇒ България става 16-тая реСпублика
- Желязин
- Редовен потребител
- Мнения: 1629
- Регистриран на: 05 Сеп 2017, 20:33
- Контакт:
- Status: Offline
България става 16-тая реСпублика
Щеше ли да последва икономически възход? Приток на един-два милиона стросъветски граждани (при положение, че ние щяхме да сме новосъветски), привлечени от близкограничноста с прогнилия запад?
Множество дисиденти щяха да се влеят в българския псевдоинтелектуален живот и поне минимално да вдъхновят и нашите творци да направят нещо стойностно и контрасистемно, вместо само да задоволяват гастроинтестинални и полови нагони...
Генетичният фонд щеше да се облагороди с многото старосъвети, които отбелязах, че би трябвало да приидат и така нямаше да има нужда ръководството на БКП (...к!) да взима решения от сорта на внос на влашки цигани с надеждата да бъдат асимилирани в обществото ни и дето сега им плащаме тока и превоза в градския...
Можехме да очакваме да станем икономическа "витрина" на съветския свят подобно на ГДР, който беше иконвитрата на Източния блок...
Въобще само позитиви...е, можеше, след разпада на СССР и преди членството на бившата БССР в ЕС, някъде през 2004 година ( примерно) варненското общество да гласува референдум за независимост, подкрепяно демократично от войски без обозначителни знаци, но агресивни наплашвания като това са просто част от партитурата на лицемерната русофобска, соросоидна пропаганда срещу православната закрилница -> Русия!
Множество дисиденти щяха да се влеят в българския псевдоинтелектуален живот и поне минимално да вдъхновят и нашите творци да направят нещо стойностно и контрасистемно, вместо само да задоволяват гастроинтестинални и полови нагони...
Генетичният фонд щеше да се облагороди с многото старосъвети, които отбелязах, че би трябвало да приидат и така нямаше да има нужда ръководството на БКП (...к!) да взима решения от сорта на внос на влашки цигани с надеждата да бъдат асимилирани в обществото ни и дето сега им плащаме тока и превоза в градския...
Можехме да очакваме да станем икономическа "витрина" на съветския свят подобно на ГДР, който беше иконвитрата на Източния блок...
Въобще само позитиви...е, можеше, след разпада на СССР и преди членството на бившата БССР в ЕС, някъде през 2004 година ( примерно) варненското общество да гласува референдум за независимост, подкрепяно демократично от войски без обозначителни знаци, но агресивни наплашвания като това са просто част от партитурата на лицемерната русофобска, соросоидна пропаганда срещу православната закрилница -> Русия!
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг
- Amazon
- Модератор
- Мнения: 16394
- Регистриран на: 20 Юли 2016, 02:00
- Контакт:
- Status: Offline
Re: България става 16-та РеСпублика
С изключение някакво подобрение на демографията, контриращо циганизацията(обаче със съпътстващо опростачване на народонаселението), всичко щеше да е чист минус.
- Освен Бай Ганю, който все пак е гъвкав и виждаме че напоследък се поевропейчва, щяхме да имаме и един-два милиона непоправими вечни андрешковци. Това башка към натуралните такива. То неуважението към закона и неразбирането на концепцията за законност и сега ни съсипва, смятай какво щеше да бъде при твоя сценарий.
- Европейски Съюз - през крив макарон.
- Едно полу-свободно десетилетие прз 80-та, помогнало да се създаде едно лекинко по-широко скроено поколение - нанай.
- Добри отношения с Румъния(де факто губеща излаза си на море), Гърция и Турция - Охи. Инвестиции от въпросните през 90-те - РУК.
- Междузвездни войни по кината - РУК.
- Що-годе прилична и питателна храна - само по телевизията. Всичко ставащо за ядене щеше да ходи към Москва. Ни щяхме да ядем - РУК. То и в ТР износа поне през 70-те и 80-те е основно за СССР, ама не е баш всичко и е бартер за горива, АЕЦ, туристи и други полезни неща.
- Ако все пак на българите по някакво чудо ни останеха някакви стотинки, от Москва щяха да ни накарат да ги потрошим за скапана и ненужна железария. И то в по-голяма степен отколкото в ТР. Все пак ще сме гарнична република.
- Смучене без обратни инвестиции и облагдетелстващ останалата част от СССР профил на икономиката на България. Чудя се дали щяха да ни разрешат друг университет освен Софиския - и то орязан. Все пак на руснаците не им пука за украинците и белорусите, дето са им кръв, смятай колко щеше да им е през макарите на южните полу-славяни сериозно замърсени с цигани и турци.
- Никакви Помагалски ски лифтове в Пампорово, ролби на плажа във Варна, поточни линии за вкусни сокове в кутии, Кореком и прочие лигавщини. Развитието на туризма и черпене от европейският опит са упадъчна и несмилаема за Москва концепция.
- Пиф, Паралели, Том и Джери в събота и дори Космос, с разкази на западни автори - Нет!
- Читава музика - Нет!
- Добро образование - Нет! В СССР населението в територии с висок селскостопански потенциал не си е губило времето с училище. В Узбекистан и други по-южни територии, децата са се водели на училище, но реално са брали памук. Безплатно. Като роби в америките през 19-ти век.
- Освен Бай Ганю, който все пак е гъвкав и виждаме че напоследък се поевропейчва, щяхме да имаме и един-два милиона непоправими вечни андрешковци. Това башка към натуралните такива. То неуважението към закона и неразбирането на концепцията за законност и сега ни съсипва, смятай какво щеше да бъде при твоя сценарий.
- Европейски Съюз - през крив макарон.
- Едно полу-свободно десетилетие прз 80-та, помогнало да се създаде едно лекинко по-широко скроено поколение - нанай.
- Добри отношения с Румъния(де факто губеща излаза си на море), Гърция и Турция - Охи. Инвестиции от въпросните през 90-те - РУК.
- Междузвездни войни по кината - РУК.
- Що-годе прилична и питателна храна - само по телевизията. Всичко ставащо за ядене щеше да ходи към Москва. Ни щяхме да ядем - РУК. То и в ТР износа поне през 70-те и 80-те е основно за СССР, ама не е баш всичко и е бартер за горива, АЕЦ, туристи и други полезни неща.
- Ако все пак на българите по някакво чудо ни останеха някакви стотинки, от Москва щяха да ни накарат да ги потрошим за скапана и ненужна железария. И то в по-голяма степен отколкото в ТР. Все пак ще сме гарнична република.
- Смучене без обратни инвестиции и облагдетелстващ останалата част от СССР профил на икономиката на България. Чудя се дали щяха да ни разрешат друг университет освен Софиския - и то орязан. Все пак на руснаците не им пука за украинците и белорусите, дето са им кръв, смятай колко щеше да им е през макарите на южните полу-славяни сериозно замърсени с цигани и турци.
- Никакви Помагалски ски лифтове в Пампорово, ролби на плажа във Варна, поточни линии за вкусни сокове в кутии, Кореком и прочие лигавщини. Развитието на туризма и черпене от европейският опит са упадъчна и несмилаема за Москва концепция.
- Пиф, Паралели, Том и Джери в събота и дори Космос, с разкази на западни автори - Нет!
- Читава музика - Нет!
- Добро образование - Нет! В СССР населението в територии с висок селскостопански потенциал не си е губило времето с училище. В Узбекистан и други по-южни територии, децата са се водели на училище, но реално са брали памук. Безплатно. Като роби в америките през 19-ти век.
- Stan
- Редовен потребител
- Мнения: 5044
- Регистриран на: 22 Юли 2016, 13:15
- Контакт:
- Status: Offline
Re: България става 16-та РеСпублика
Малко извън темата, ама на мен това ми се струва недостоверно.
Като не искаш мира, на ти секира.
- Stan
- Редовен потребител
- Мнения: 5044
- Регистриран на: 22 Юли 2016, 13:15
- Контакт:
- Status: Offline
Re: България става 16-та РеСпублика
На първо място - няколко хиляди българи щяха да бъдат убити и ранени в Афганистан.
Като не искаш мира, на ти секира.
- Amazon
- Модератор
- Мнения: 16394
- Регистриран на: 20 Юли 2016, 02:00
- Контакт:
- Status: Offline
Re: България става 16-та РеСпублика
Съжалявам че толкова пъти си едитвам поста, но колкото повече се замислям по въпроса и все по-голям ужас ме обзема с какво сме се разминали.
- Желязин
- Редовен потребител
- Мнения: 1629
- Регистриран на: 05 Сеп 2017, 20:33
- Контакт:
- Status: Offline
Re: България става 16-та РеСпублика
В смисъл, че големите глави щяха да се подсигурят да няма неконтролируем "теч" на хора към БССР? Със сигурност щяха да следят човекопотока, но и щяха да се преосигурят със създаване на своя, процентно стабилна, пета колона в страната ни.
Затова споменах референдума във Варна - при някакъв вял опит за присъединяване към евроатлантическите структури щяха да дестабилизират светкавично страната.
Така го направиха по груб начин в Грузия и с "кадифени" артилерийски и ракетни установки в Украйна.
То общо 15 000 руски хора са загинали там, предполагам че щяхме да имаме ветерани при колапса на империята, които да направят мутренските години ненормална месомелачка...
Аз знам неофициалната версия каква е (по-скоро градска легенда) - Хрушчов казал, че много ще ни падне жизнения стандарт...А иначе Живков просто е въртял селски номера за да изкрънка ресурси от Голям Брат, но и той не бил сериозен в официално заявените си намерения.
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг
- Almasy
- Редовен потребител
- Мнения: 8586
- Регистриран на: 29 Юли 2016, 15:08
- Местоположение: Бургас
- Контакт:
- Status: Offline
Re: България става 16-та РеСпублика
+1000
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото
Декомунизация. ДеКГБизация. Дерусификация.
Декомунизация. ДеКГБизация. Дерусификация.
- Dinain
- Редовен потребител
- Мнения: 56945
- Регистриран на: 18 Юли 2016, 22:29
- Контакт:
- Status: Offline
Re: България става 16-та РеСпублика
+2000
Руският щеше да бъде наложен като официален език.
Днес щеше да има руско малцинство (колониалисти и еничари), което сега Путин да спасява, окупирайки Черноморието.
Сбърках!
Т-72, 24.02.22
Жалък си и си морално пропаднал тип, оправдаващ военните престъпления на полудял близкоизточен диктатор.Thorn, 26.08.25 🤭
Т-72, 24.02.22
Жалък си и си морално пропаднал тип, оправдаващ военните престъпления на полудял близкоизточен диктатор.Thorn, 26.08.25 🤭
-
T-72
- Редовен потребител
- Мнения: 5971
- Регистриран на: 19 Юли 2016, 11:36
- Контакт:
- Status: Offline
Re: България става 16-та РеСпублика
Кръвта вода не става!
- Stan
- Редовен потребител
- Мнения: 5044
- Регистриран на: 22 Юли 2016, 13:15
- Контакт:
- Status: Offline
Re: България става 16-та РеСпублика
Евгени Кандиларов - щатна комунягаT-72 написа: ↑07 Яну 2018, 07:46ИСТОРИЯ.BG
България - 16 република на СССР
https://bnt1.bnt.bg/bg/a/blgariya-16-re ... r-09102017
https://mbsp.bg/portfolio/bsp-vchera-dnes-utre/
и Искра Баева. Нямам никакво желание да го гледам.
Като не искаш мира, на ти секира.
-
T-72
- Редовен потребител
- Мнения: 5971
- Регистриран на: 19 Юли 2016, 11:36
- Контакт:
- Status: Offline
Re: България става 16-та РеСпублика
Затова имаш дискусия.Различни учени, различни мнения!Stan написа: ↑07 Яну 2018, 08:10Евгени Кандиларов - щатна комунягаT-72 написа: ↑07 Яну 2018, 07:46ИСТОРИЯ.BG
България - 16 република на СССР
https://bnt1.bnt.bg/bg/a/blgariya-16-re ... r-09102017
https://mbsp.bg/portfolio/bsp-vchera-dnes-utre/
и Искра Баева. Нямам никакво желание да го гледам.
Кръвта вода не става!
- EddieBG
- Редовен потребител
- Мнения: 11294
- Регистриран на: 02 Окт 2016, 18:33
- Контакт:
- Status: Offline
Re: България става 16-та РеСпублика
Нямаше да се налага на Путин никого да спасява. За разлика от Естония, Литва, Латвия, които се отделиха от СССР и поеха по европейски път, ние щяхме да продължаваме да стоим с "братушките" като тяхна република.
Виж резултатите от първите парламентарни избори на бившите соц. държави след падането на тоталитарните комунистически режими - почти навсякъде комунистите получават едва 10-15% от гласовете - т.е. това е твърдото ядро на комунистическата партия, плюс репресивния апарат, държавните и общински служители и прочие, само в България комунистите печелят с 2/3. По-показателно от това не мисля че може да има.
"Должен высказать свой печальный взгляд на русского человека - он имеет такую слабую мозговую систему, что не способен воспринимать действительность как таковую."
И.Павлов
И.Павлов
- Dinain
- Редовен потребител
- Мнения: 56945
- Регистриран на: 18 Юли 2016, 22:29
- Контакт:
- Status: Offline
Re: България става 16-та РеСпублика
Jefferson F. Davis написа: ↑07 Яну 2018, 07:36Ха ха ха.....доживях и това да видя, тема- резерват за русофоби![]()
![]()
![]()
Ако това е мерилото за русофобия, много малко ще са "русофилите". И би трябвало да са обект на специализирани медицински изследвания.
Аз се учудвам, че досега такава алтернативка не се беше появявала, а всъщност е съвсем реална.
Сбърках!
Т-72, 24.02.22
Жалък си и си морално пропаднал тип, оправдаващ военните престъпления на полудял близкоизточен диктатор.Thorn, 26.08.25 🤭
Т-72, 24.02.22
Жалък си и си морално пропаднал тип, оправдаващ военните престъпления на полудял близкоизточен диктатор.Thorn, 26.08.25 🤭
- Dinain
- Редовен потребител
- Мнения: 56945
- Регистриран на: 18 Юли 2016, 22:29
- Контакт:
- Status: Offline
Re: България става 16-та РеСпублика
В много от тези държави е имало съпротива и въстания срещу съветската власт, затова можем да предположим, че е имало антипатия сред населението. Но в България не знам какви биха били нагласите срещу такова анексиране. Не на държавния апарат, а именно на населението. Особено след като изпита съветска власт няколко десетилетия.EddieBG написа: ↑07 Яну 2018, 08:37Нямаше да се налага на Путин никого да спасява. За разлика от Естония, Литва, Латвия, които се отделиха от СССР и поеха по европейски път, ние щяхме да продължаваме да стоим с "братушките" като тяхна република.
Виж резултатите от първите парламентарни избори на бившите соц. държави след падането на тоталитарните комунистически режими - почти навсякъде комунистите получават едва 10-15% от гласовете - т.е. това е твърдото ядро на комунистическата партия, плюс репресивния апарат, държавните и общински служители и прочие, само в България комунистите печелят с 2/3. По-показателно от това не мисля че може да има.
Сбърках!
Т-72, 24.02.22
Жалък си и си морално пропаднал тип, оправдаващ военните престъпления на полудял близкоизточен диктатор.Thorn, 26.08.25 🤭
Т-72, 24.02.22
Жалък си и си морално пропаднал тип, оправдаващ военните престъпления на полудял близкоизточен диктатор.Thorn, 26.08.25 🤭
- Almasy
- Редовен потребител
- Мнения: 8586
- Регистриран на: 29 Юли 2016, 15:08
- Местоположение: Бургас
- Контакт:
- Status: Offline
Re: България става 16-та РеСпублика
За конкретната тема, все пак по-удачен би бил термина съветофоби.Jefferson F. Davis написа: ↑07 Яну 2018, 07:36Ха ха ха.....доживях и това да видя, тема- резерват за русофоби![]()
![]()
![]()
Какъвто несъмнено съм.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото
Декомунизация. ДеКГБизация. Дерусификация.
Декомунизация. ДеКГБизация. Дерусификация.
- Jefferson F. Davis
- Редовен потребител
- Мнения: 527
- Регистриран на: 09 Окт 2016, 15:26
- Status: Offline
Re: България става 16-та РеСпублика
Аз също не съм фен на най-идиотският експеримент на историята. По-бездарна идеология от съветската може би е само нацистката.Almasy написа: ↑07 Яну 2018, 11:27За конкретната тема, все пак по-удачен би бил термина съветофоби.Jefferson F. Davis написа: ↑07 Яну 2018, 07:36Ха ха ха.....доживях и това да видя, тема- резерват за русофоби![]()
![]()
![]()
Какъвто несъмнено съм.
Кухулин-"От едната страна е американското влияние, под което живеем в комфорт и богатство"
Във връзка с безумното поведение на един самозабравил се модератор предлагам за модератор по-достойният член на форума piston
Във връзка с безумното поведение на един самозабравил се модератор предлагам за модератор по-достойният член на форума piston
- Amazon
- Модератор
- Мнения: 16394
- Регистриран на: 20 Юли 2016, 02:00
- Контакт:
- Status: Offline
Re: България става 16-та РеСпублика
Гледам отделни откъси и засега нучих доста факти за които нямах представа. Не знаех че работата е била чак толкова дебела. От взимането на решението на държавно ниво през 63-та, до фактическото стартиране на пороцеса през 73-та.T-72 написа: ↑07 Яну 2018, 07:46ИСТОРИЯ.BG
България - 16 република на СССР
https://bnt1.bnt.bg/bg/a/blgariya-16-re ... r-09102017
И мен ме издразни празното и каканижене в стил "не само ние бием негрите".
Тук и в БС сме обсъждали и предложената дуална монархия с Румъния и сериозно обсъжданата южнославянска федерация. Това не ни прави румънофоби, или сърбофоби.Ха ха ха.....доживях и това да видя, тема- резерват за русофоби
Четох интервю с румънски разузнавач, сега когато след 50 години нещата са разсекретени. Основна част от румънското разузнаване се е занимавало с този пвъпрос - все пак за тях това би значевло загуба на излаз на море. Та той потвърди това което пишеш. Обаче след предаването които пусна Танка, вече не съм толкова сигурен за селските номера.А иначе Живков просто е въртял селски номера за да изкрънка ресурси от Голям Брат, но и той не бил сериозен в официално заявените си намерения.
- General Lukov
- Редовен потребител
- Мнения: 1992
- Регистриран на: 07 Авг 2016, 18:14
- Status: Offline
Re: България става 16-тая реСпублика
Не ми е ясно как точно Румъния ще загуби излаз на море ако България беше станала съветска република ? То и в ТР без да сме БССР, сме най-близкия сателит на Москва от Източна Европа, така че Румъния както и в ТР пак е заобиколена от комунистически държави и самата тя такава, така че не виждам кой ще й спре излаза към море, след като и СССР и България официално й се водят съюзници във Варшавския пакт, СИВ и всички взаимообвързващи структури на страните от Източния блок.
- Стефан Душан
- Редовен потребител
- Мнения: 97
- Регистриран на: 28 Авг 2016, 17:25
- Местоположение: Пловдив
- Контакт:
- Status: Offline
Re: България става 16-тая реСпублика
Нямаше да е БССР, това е заето от Беларус, щяхте да сте БлССР или БгССР.А иначе интересно е дали нямаше да спретнат една федерализацийка, така по комунистически, примерно едни автономийки така лекичко из Лудогорието и Родопите, та да има лостове за натиск, ако нещо на някои елементи не им хареса живота в съветския рай.
Srbi su jedan miroljubivi narod, ali tu svoju vrlinu nedovoljno koriste.
- Стефан Душан
- Редовен потребител
- Мнения: 97
- Регистриран на: 28 Авг 2016, 17:25
- Местоположение: Пловдив
- Контакт:
- Status: Offline
Re: България става 16-та РеСпублика
Доста е свободно даже, представяш ли си Мосфильм да пуснат филма Вчера през 1987 година, винаги като го гледам тоя филм се чудя как са показвали така явно действителността от ония години.Живеели сте си царски на фона на народите из съветската кочина, ама мрънкането на поколенията от ония години ви е в повече, разлигавени сте, нито репресиите са ви репресии, нито цензурата е била истинска...
Srbi su jedan miroljubivi narod, ali tu svoju vrlinu nedovoljno koriste.
- Amazon
- Модератор
- Мнения: 16394
- Регистриран на: 20 Юли 2016, 02:00
- Контакт:
- Status: Offline
Re: България става 16-тая реСпублика
Луков, доколкото знам се е обсъждало при восоединение с матушката, да имаме сухопътна връзка. А това значи греда за Румъния.
- Желязин
- Редовен потребител
- Мнения: 1629
- Регистриран на: 05 Сеп 2017, 20:33
- Контакт:
- Status: Offline
Re: България става 16-тая реСпублика
На мен са ми разказвали, че всъщност е трябвало да си набавят руски списания, тъй като там е течала ударно перестройката и е имало доста еретични мисли и оповестяване на документация за съветските репресии... докато нашите официози тук са си карали по инерция и грам перестройка не се е усещала. Изключвам колко олекотен е станал режимът последните няколко години.Стефан Душан написа: ↑25 Яну 2018, 17:56Доста е свободно даже, представяш ли си Мосфильм да пуснат филма Вчера през 1987 година, винаги като го гледам тоя филм се чудя как са показвали така явно действителността от ония години.Живеели сте си царски на фона на народите из съветската кочина, ама мрънкането на поколенията от ония години ви е в повече, разлигавени сте, нито репресиите са ви репресии, нито цензурата е била истинска...
И северна добруджа при нас отновооколкото знам се е обсъждало при восоединение с матушката, да имаме сухопътна връзка. А това значи греда за Румъния
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг
- Amazon
- Модератор
- Мнения: 16394
- Регистриран на: 20 Юли 2016, 02:00
- Контакт:
- Status: Offline
Re: България става 16-тая реСпублика
Така е Стефане. Той за това Горби искаше да го трепа Живков. Последният накрая в прав текст казваше, че не вярва вече в социализма. Вчера си мислех да пусна тема "какво бихте направили на мястото на Тошо". Разбира се с днешното послезнание. Довечера като най после Се добера до нормален компютър ще я пусна.
-
kramer
- Редовен потребител
- Мнения: 1868
- Регистриран на: 20 Юли 2016, 19:14
- Контакт:
- Status: Offline
Re: България става 16-тая реСпублика
Нямаше никакви проблеми през 1986-89 г. да се абонираме за съветски издания - "Огоньок", "Литературная газета", "Московские новости". Цената беше минимална, хората ги четяха. За България не се пишеше, отразяваха си вътрешните проблеми.Желязин написа: ↑25 Яну 2018, 18:02На мен са ми разказвали, че всъщност е трябвало да си набавят руски списания, тъй като там е течала ударно перестройката и е имало доста еретични мисли и оповестяване на документация за съветските репресии... докато нашите официози тук са си карали по инерция и грам перестройка не се е усещала. Изключвам колко олекотен е станал режимът последните няколко години.Стефан Душан написа: ↑25 Яну 2018, 17:56Доста е свободно даже, представяш ли си Мосфильм да пуснат филма Вчера през 1987 година, винаги като го гледам тоя филм се чудя как са показвали така явно действителността от ония години.Живеели сте си царски на фона на народите из съветската кочина, ама мрънкането на поколенията от ония години ви е в повече, разлигавени сте, нито репресиите са ви репресии, нито цензурата е била истинска...
И северна добруджа при нас отновооколкото знам се е обсъждало при восоединение с матушката, да имаме сухопътна връзка. А това значи греда за Румъния
- Stan
- Редовен потребител
- Мнения: 5044
- Регистриран на: 22 Юли 2016, 13:15
- Контакт:
- Status: Offline
Re: България става 16-тая реСпублика
Ако трябва да сме точни, не "нямаше проблеми", а беше задължително да си абониран за съветско списание и вестник. Поради тази причина, аз, тогава ученик, се бях абонирал за "Футбол и хокей". Футболът никога не ме интересувал, хокеят - още по-малко. Просто това беше най-евтиният вестник. Беше седмичник, а цената - стотинки. Не бройката, а абонаментът. Да му ..... и на режима, който те задължава да се абонираш за чужди вестници и списания. Но от еничари, които в химна са турили изречение за вярност към Москва, какво друго да очакваш.
Като не искаш мира, на ти секира.
Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани
