Алтернативна историяБългария става 16-тая реСпублика

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Мнения: 1629
Регистриран на: 05 Сеп 2017, 20:33
Контакт:
Status: Offline

България става 16-тая реСпублика

Мнение от Желязин » 06 Яну 2018, 15:27

Щеше ли да последва икономически възход? Приток на един-два милиона стросъветски граждани (при положение, че ние щяхме да сме новосъветски), привлечени от близкограничноста с прогнилия запад?

Множество дисиденти щяха да се влеят в българския псевдоинтелектуален живот и поне минимално да вдъхновят и нашите творци да направят нещо стойностно и контрасистемно, вместо само да задоволяват гастроинтестинални и полови нагони...

Генетичният фонд щеше да се облагороди с многото старосъвети, които отбелязах, че би трябвало да приидат и така нямаше да има нужда ръководството на БКП (...к!) да взима решения от сорта на внос на влашки цигани с надеждата да бъдат асимилирани в обществото ни и дето сега им плащаме тока и превоза в градския...

Можехме да очакваме да станем икономическа "витрина" на съветския свят подобно на ГДР, който беше иконвитрата на Източния блок...

Въобще само позитиви...е, можеше, след разпада на СССР и преди членството на бившата БССР в ЕС, някъде през 2004 година ( примерно) варненското общество да гласува референдум за независимост, подкрепяно демократично от войски без обозначителни знаци, но агресивни наплашвания като това са просто част от партитурата на лицемерната русофобска, соросоидна пропаганда срещу православната закрилница -> Русия!
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

Аватар
Amazon
Модератор
Мнения: 16394
Регистриран на: 20 Юли 2016, 02:00
Контакт:
Status: Offline

Re: България става 16-та РеСпублика

Мнение от Amazon » 06 Яну 2018, 19:18

С изключение някакво подобрение на демографията, контриращо циганизацията(обаче със съпътстващо опростачване на народонаселението), всичко щеше да е чист минус.

- Освен Бай Ганю, който все пак е гъвкав и виждаме че напоследък се поевропейчва, щяхме да имаме и един-два милиона непоправими вечни андрешковци. Това башка към натуралните такива. То неуважението към закона и неразбирането на концепцията за законност и сега ни съсипва, смятай какво щеше да бъде при твоя сценарий.

- Европейски Съюз - през крив макарон.

- Едно полу-свободно десетилетие прз 80-та, помогнало да се създаде едно лекинко по-широко скроено поколение - нанай.

- Добри отношения с Румъния(де факто губеща излаза си на море), Гърция и Турция - Охи. Инвестиции от въпросните през 90-те - РУК.

- Междузвездни войни по кината - РУК.

- Що-годе прилична и питателна храна - само по телевизията. Всичко ставащо за ядене щеше да ходи към Москва. Ни щяхме да ядем - РУК. То и в ТР износа поне през 70-те и 80-те е основно за СССР, ама не е баш всичко и е бартер за горива, АЕЦ, туристи и други полезни неща.

- Ако все пак на българите по някакво чудо ни останеха някакви стотинки, от Москва щяха да ни накарат да ги потрошим за скапана и ненужна железария. И то в по-голяма степен отколкото в ТР. Все пак ще сме гарнична република.

- Смучене без обратни инвестиции и облагдетелстващ останалата част от СССР профил на икономиката на България. Чудя се дали щяха да ни разрешат друг университет освен Софиския - и то орязан. Все пак на руснаците не им пука за украинците и белорусите, дето са им кръв, смятай колко щеше да им е през макарите на южните полу-славяни сериозно замърсени с цигани и турци.

- Никакви Помагалски ски лифтове в Пампорово, ролби на плажа във Варна, поточни линии за вкусни сокове в кутии, Кореком и прочие лигавщини. Развитието на туризма и черпене от европейският опит са упадъчна и несмилаема за Москва концепция.

- Пиф, Паралели, Том и Джери в събота и дори Космос, с разкази на западни автори - Нет!

- Читава музика - Нет!

- Добро образование - Нет! В СССР населението в територии с висок селскостопански потенциал не си е губило времето с училище. В Узбекистан и други по-южни територии, децата са се водели на училище, но реално са брали памук. Безплатно. Като роби в америките през 19-ти век.

Аватар
Stan
Редовен потребител
Мнения: 5044
Регистриран на: 22 Юли 2016, 13:15
Контакт:
Status: Offline

Re: България става 16-та РеСпублика

Мнение от Stan » 06 Яну 2018, 19:29

Желязин написа:
06 Яну 2018, 15:27
Генетичният фонд щеше да се облагороди с многото старосъвети, които отбелязах, че би трябвало да приидат и така нямаше да има нужда ръководството на БКП (...к!) да взима решения от сорта на внос на влашки цигани с надеждата да бъдат асимилирани в обществото ни
Малко извън темата, ама на мен това ми се струва недостоверно.
Като не искаш мира, на ти секира.

Аватар
Stan
Редовен потребител
Мнения: 5044
Регистриран на: 22 Юли 2016, 13:15
Контакт:
Status: Offline

Re: България става 16-та РеСпублика

Мнение от Stan » 06 Яну 2018, 19:34

На първо място - няколко хиляди българи щяха да бъдат убити и ранени в Афганистан.
Като не искаш мира, на ти секира.

Аватар
Amazon
Модератор
Мнения: 16394
Регистриран на: 20 Юли 2016, 02:00
Контакт:
Status: Offline

Re: България става 16-та РеСпублика

Мнение от Amazon » 06 Яну 2018, 19:39

Съжалявам че толкова пъти си едитвам поста, но колкото повече се замислям по въпроса и все по-голям ужас ме обзема с какво сме се разминали.

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Мнения: 1629
Регистриран на: 05 Сеп 2017, 20:33
Контакт:
Status: Offline

Re: България става 16-та РеСпублика

Мнение от Желязин » 06 Яну 2018, 22:31

Stan написа:
06 Яну 2018, 19:29
Желязин написа:
06 Яну 2018, 15:27
Генетичният фонд щеше да се облагороди с многото старосъвети, които отбелязах, че би трябвало да приидат и така нямаше да има нужда ръководството на БКП (...к!) да взима решения от сорта на внос на влашки цигани с надеждата да бъдат асимилирани в обществото ни
Малко извън темата, ама на мен това ми се струва недостоверно.
В смисъл, че големите глави щяха да се подсигурят да няма неконтролируем "теч" на хора към БССР? Със сигурност щяха да следят човекопотока, но и щяха да се преосигурят със създаване на своя, процентно стабилна, пета колона в страната ни.
Затова споменах референдума във Варна - при някакъв вял опит за присъединяване към евроатлантическите структури щяха да дестабилизират светкавично страната.

Така го направиха по груб начин в Грузия и с "кадифени" артилерийски и ракетни установки в Украйна.
Stan написа:
06 Яну 2018, 19:34
На първо място - няколко хиляди българи щяха да бъдат убити и ранени в Афганистан.
То общо 15 000 руски хора са загинали там, предполагам че щяхме да имаме ветерани при колапса на империята, които да направят мутренските години ненормална месомелачка...
Amazon написа:
06 Яну 2018, 19:39
Съжалявам че толкова пъти си едитвам поста, но колкото повече се замислям по въпроса и все по-голям ужас ме обзема с какво сме се разминали.
Аз знам неофициалната версия каква е (по-скоро градска легенда) - Хрушчов казал, че много ще ни падне жизнения стандарт...А иначе Живков просто е въртял селски номера за да изкрънка ресурси от Голям Брат, но и той не бил сериозен в официално заявените си намерения.
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Мнения: 8586
Регистриран на: 29 Юли 2016, 15:08
Местоположение: Бургас
Контакт:
Status: Offline

Re: България става 16-та РеСпублика

Мнение от Almasy » 06 Яну 2018, 22:40

Amazon написа:
06 Яну 2018, 19:39
колкото повече се замислям по въпроса и все по-голям ужас ме обзема с какво сме се разминали.
+1000
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Декомунизация. ДеКГБизация. Дерусификация.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Мнения: 56945
Регистриран на: 18 Юли 2016, 22:29
Контакт:
Status: Offline

Re: България става 16-та РеСпублика

Мнение от Dinain » 06 Яну 2018, 22:55

Almasy написа:
06 Яну 2018, 22:40
Amazon написа:
06 Яну 2018, 19:39
колкото повече се замислям по въпроса и все по-голям ужас ме обзема с какво сме се разминали.
+1000
+2000

Руският щеше да бъде наложен като официален език.
Днес щеше да има руско малцинство (колониалисти и еничари), което сега Путин да спасява, окупирайки Черноморието.
Сбърках!
Т-72, 24.02.22

Жалък си и си морално пропаднал тип, оправдаващ военните престъпления на полудял близкоизточен диктатор.Thorn, 26.08.25 🤭

T-72
Редовен потребител
Мнения: 5971
Регистриран на: 19 Юли 2016, 11:36
Контакт:
Status: Offline

Re: България става 16-та РеСпублика

Мнение от T-72 » 07 Яну 2018, 07:46

ИСТОРИЯ.BG
България - 16 република на СССР
https://bnt1.bnt.bg/bg/a/blgariya-16-re ... r-09102017
Кръвта вода не става!

Аватар
Stan
Редовен потребител
Мнения: 5044
Регистриран на: 22 Юли 2016, 13:15
Контакт:
Status: Offline

Re: България става 16-та РеСпублика

Мнение от Stan » 07 Яну 2018, 08:10

T-72 написа:
07 Яну 2018, 07:46
ИСТОРИЯ.BG
България - 16 република на СССР
https://bnt1.bnt.bg/bg/a/blgariya-16-re ... r-09102017
Евгени Кандиларов - щатна комуняга
https://mbsp.bg/portfolio/bsp-vchera-dnes-utre/

и Искра Баева. Нямам никакво желание да го гледам.
Като не искаш мира, на ти секира.

T-72
Редовен потребител
Мнения: 5971
Регистриран на: 19 Юли 2016, 11:36
Контакт:
Status: Offline

Re: България става 16-та РеСпублика

Мнение от T-72 » 07 Яну 2018, 08:25

Stan написа:
07 Яну 2018, 08:10
T-72 написа:
07 Яну 2018, 07:46
ИСТОРИЯ.BG
България - 16 република на СССР
https://bnt1.bnt.bg/bg/a/blgariya-16-re ... r-09102017
Евгени Кандиларов - щатна комуняга
https://mbsp.bg/portfolio/bsp-vchera-dnes-utre/

и Искра Баева. Нямам никакво желание да го гледам.
Затова имаш дискусия.Различни учени, различни мнения!
Кръвта вода не става!

Аватар
EddieBG
Редовен потребител
Мнения: 11294
Регистриран на: 02 Окт 2016, 18:33
Контакт:
Status: Offline

Re: България става 16-та РеСпублика

Мнение от EddieBG » 07 Яну 2018, 08:37

Dinain написа:
06 Яну 2018, 22:55
Руският щеше да бъде наложен като официален език.
Днес щеше да има руско малцинство (колониалисти и еничари), което сега Путин да спасява, окупирайки Черноморието.
Нямаше да се налага на Путин никого да спасява. За разлика от Естония, Литва, Латвия, които се отделиха от СССР и поеха по европейски път, ние щяхме да продължаваме да стоим с "братушките" като тяхна република.
Виж резултатите от първите парламентарни избори на бившите соц. държави след падането на тоталитарните комунистически режими - почти навсякъде комунистите получават едва 10-15% от гласовете - т.е. това е твърдото ядро на комунистическата партия, плюс репресивния апарат, държавните и общински служители и прочие, само в България комунистите печелят с 2/3. По-показателно от това не мисля че може да има.
"Должен высказать свой печальный взгляд на русского человека - он имеет такую слабую мозговую систему, что не способен воспринимать действительность как таковую."
И.Павлов

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Мнения: 56945
Регистриран на: 18 Юли 2016, 22:29
Контакт:
Status: Offline

Re: България става 16-та РеСпублика

Мнение от Dinain » 07 Яну 2018, 09:57

Jefferson F. Davis написа:
07 Яну 2018, 07:36
Ха ха ха.....доживях и това да видя, тема- резерват за русофоби :lol: :lol: :lol:
:(
Ако това е мерилото за русофобия, много малко ще са "русофилите". И би трябвало да са обект на специализирани медицински изследвания.
Аз се учудвам, че досега такава алтернативка не се беше появявала, а всъщност е съвсем реална.
Сбърках!
Т-72, 24.02.22

Жалък си и си морално пропаднал тип, оправдаващ военните престъпления на полудял близкоизточен диктатор.Thorn, 26.08.25 🤭

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Мнения: 56945
Регистриран на: 18 Юли 2016, 22:29
Контакт:
Status: Offline

Re: България става 16-та РеСпублика

Мнение от Dinain » 07 Яну 2018, 10:04

EddieBG написа:
07 Яну 2018, 08:37
Dinain написа:
06 Яну 2018, 22:55
Руският щеше да бъде наложен като официален език.
Днес щеше да има руско малцинство (колониалисти и еничари), което сега Путин да спасява, окупирайки Черноморието.
Нямаше да се налага на Путин никого да спасява. За разлика от Естония, Литва, Латвия, които се отделиха от СССР и поеха по европейски път, ние щяхме да продължаваме да стоим с "братушките" като тяхна република.
Виж резултатите от първите парламентарни избори на бившите соц. държави след падането на тоталитарните комунистически режими - почти навсякъде комунистите получават едва 10-15% от гласовете - т.е. това е твърдото ядро на комунистическата партия, плюс репресивния апарат, държавните и общински служители и прочие, само в България комунистите печелят с 2/3. По-показателно от това не мисля че може да има.
В много от тези държави е имало съпротива и въстания срещу съветската власт, затова можем да предположим, че е имало антипатия сред населението. Но в България не знам какви биха били нагласите срещу такова анексиране. Не на държавния апарат, а именно на населението. Особено след като изпита съветска власт няколко десетилетия.
Сбърках!
Т-72, 24.02.22

Жалък си и си морално пропаднал тип, оправдаващ военните престъпления на полудял близкоизточен диктатор.Thorn, 26.08.25 🤭

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Мнения: 8586
Регистриран на: 29 Юли 2016, 15:08
Местоположение: Бургас
Контакт:
Status: Offline

Re: България става 16-та РеСпублика

Мнение от Almasy » 07 Яну 2018, 11:27

Jefferson F. Davis написа:
07 Яну 2018, 07:36
Ха ха ха.....доживях и това да видя, тема- резерват за русофоби :lol: :lol: :lol:
За конкретната тема, все пак по-удачен би бил термина съветофоби.
Какъвто несъмнено съм.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Декомунизация. ДеКГБизация. Дерусификация.

Аватар
Jefferson F. Davis
Редовен потребител
Мнения: 527
Регистриран на: 09 Окт 2016, 15:26
Status: Offline

Re: България става 16-та РеСпублика

Мнение от Jefferson F. Davis » 07 Яну 2018, 11:41

Almasy написа:
07 Яну 2018, 11:27
Jefferson F. Davis написа:
07 Яну 2018, 07:36
Ха ха ха.....доживях и това да видя, тема- резерват за русофоби :lol: :lol: :lol:
За конкретната тема, все пак по-удачен би бил термина съветофоби.
Какъвто несъмнено съм.
Аз също не съм фен на най-идиотският експеримент на историята. По-бездарна идеология от съветската може би е само нацистката.
Кухулин-"От едната страна е американското влияние, под което живеем в комфорт и богатство"
Във връзка с безумното поведение на един самозабравил се модератор предлагам за модератор по-достойният член на форума piston

Аватар
Amazon
Модератор
Мнения: 16394
Регистриран на: 20 Юли 2016, 02:00
Контакт:
Status: Offline

Re: България става 16-та РеСпублика

Мнение от Amazon » 07 Яну 2018, 18:07

T-72 написа:
07 Яну 2018, 07:46
ИСТОРИЯ.BG
България - 16 република на СССР
https://bnt1.bnt.bg/bg/a/blgariya-16-re ... r-09102017
Гледам отделни откъси и засега нучих доста факти за които нямах представа. Не знаех че работата е била чак толкова дебела. От взимането на решението на държавно ниво през 63-та, до фактическото стартиране на пороцеса през 73-та. :shock: Отделно че историците обсъждат процеса от икономическа гледна точка и се вижда че икономиката ни е била невероятна трагедия. Първият фалит и загубата на златният резерв, заради някакъв мижав дълг от $200 000 000. :shock: Дори преведено към днешни долари, днес това е годишният бюджет на едно менистерство от по-бедните.
Stan написа:
07 Яну 2018, 08:10
и Искра Баева. Нямам никакво желание да го гледам.
И мен ме издразни празното и каканижене в стил "не само ние бием негрите".
Ха ха ха.....доживях и това да видя, тема- резерват за русофоби
Тук и в БС сме обсъждали и предложената дуална монархия с Румъния и сериозно обсъжданата южнославянска федерация. Това не ни прави румънофоби, или сърбофоби.
А иначе Живков просто е въртял селски номера за да изкрънка ресурси от Голям Брат, но и той не бил сериозен в официално заявените си намерения.
Четох интервю с румънски разузнавач, сега когато след 50 години нещата са разсекретени. Основна част от румънското разузнаване се е занимавало с този пвъпрос - все пак за тях това би значевло загуба на излаз на море. Та той потвърди това което пишеш. Обаче след предаването които пусна Танка, вече не съм толкова сигурен за селските номера.

Аватар
General Lukov
Редовен потребител
Мнения: 1992
Регистриран на: 07 Авг 2016, 18:14
Status: Offline

Re: България става 16-тая реСпублика

Мнение от General Lukov » 23 Яну 2018, 12:31

Не ми е ясно как точно Румъния ще загуби излаз на море ако България беше станала съветска република ? То и в ТР без да сме БССР, сме най-близкия сателит на Москва от Източна Европа, така че Румъния както и в ТР пак е заобиколена от комунистически държави и самата тя такава, така че не виждам кой ще й спре излаза към море, след като и СССР и България официално й се водят съюзници във Варшавския пакт, СИВ и всички взаимообвързващи структури на страните от Източния блок.

Аватар
Стефан Душан
Редовен потребител
Мнения: 97
Регистриран на: 28 Авг 2016, 17:25
Местоположение: Пловдив
Контакт:
Status: Offline

Re: България става 16-тая реСпублика

Мнение от Стефан Душан » 25 Яну 2018, 17:51

Нямаше да е БССР, това е заето от Беларус, щяхте да сте БлССР или БгССР.А иначе интересно е дали нямаше да спретнат една федерализацийка, така по комунистически, примерно едни автономийки така лекичко из Лудогорието и Родопите, та да има лостове за натиск, ако нещо на някои елементи не им хареса живота в съветския рай.
Srbi su jedan miroljubivi narod, ali tu svoju vrlinu nedovoljno koriste.

Аватар
Стефан Душан
Редовен потребител
Мнения: 97
Регистриран на: 28 Авг 2016, 17:25
Местоположение: Пловдив
Контакт:
Status: Offline

Re: България става 16-та РеСпублика

Мнение от Стефан Душан » 25 Яну 2018, 17:56

Amazon написа:
06 Яну 2018, 19:18
- Едно полу-свободно десетилетие прз 80-та, помогнало да се създаде едно лекинко по-широко скроено поколение - нанай.
Доста е свободно даже, представяш ли си Мосфильм да пуснат филма Вчера през 1987 година, винаги като го гледам тоя филм се чудя как са показвали така явно действителността от ония години.Живеели сте си царски на фона на народите из съветската кочина, ама мрънкането на поколенията от ония години ви е в повече, разлигавени сте, нито репресиите са ви репресии, нито цензурата е била истинска...
Srbi su jedan miroljubivi narod, ali tu svoju vrlinu nedovoljno koriste.

Аватар
Amazon
Модератор
Мнения: 16394
Регистриран на: 20 Юли 2016, 02:00
Контакт:
Status: Offline

Re: България става 16-тая реСпублика

Мнение от Amazon » 25 Яну 2018, 17:59

Луков, доколкото знам се е обсъждало при восоединение с матушката, да имаме сухопътна връзка. А това значи греда за Румъния.

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Мнения: 1629
Регистриран на: 05 Сеп 2017, 20:33
Контакт:
Status: Offline

Re: България става 16-тая реСпублика

Мнение от Желязин » 25 Яну 2018, 18:02

Стефан Душан написа:
25 Яну 2018, 17:56
Amazon написа:
06 Яну 2018, 19:18
- Едно полу-свободно десетилетие прз 80-та, помогнало да се създаде едно лекинко по-широко скроено поколение - нанай.
Доста е свободно даже, представяш ли си Мосфильм да пуснат филма Вчера през 1987 година, винаги като го гледам тоя филм се чудя как са показвали така явно действителността от ония години.Живеели сте си царски на фона на народите из съветската кочина, ама мрънкането на поколенията от ония години ви е в повече, разлигавени сте, нито репресиите са ви репресии, нито цензурата е била истинска...
На мен са ми разказвали, че всъщност е трябвало да си набавят руски списания, тъй като там е течала ударно перестройката и е имало доста еретични мисли и оповестяване на документация за съветските репресии... докато нашите официози тук са си карали по инерция и грам перестройка не се е усещала. Изключвам колко олекотен е станал режимът последните няколко години.
околкото знам се е обсъждало при восоединение с матушката, да имаме сухопътна връзка. А това значи греда за Румъния
И северна добруджа при нас отново
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

Аватар
Amazon
Модератор
Мнения: 16394
Регистриран на: 20 Юли 2016, 02:00
Контакт:
Status: Offline

Re: България става 16-тая реСпублика

Мнение от Amazon » 25 Яну 2018, 18:07

Така е Стефане. Той за това Горби искаше да го трепа Живков. Последният накрая в прав текст казваше, че не вярва вече в социализма. Вчера си мислех да пусна тема "какво бихте направили на мястото на Тошо". Разбира се с днешното послезнание. Довечера като най после Се добера до нормален компютър ще я пусна.

kramer
Редовен потребител
Мнения: 1868
Регистриран на: 20 Юли 2016, 19:14
Контакт:
Status: Offline

Re: България става 16-тая реСпублика

Мнение от kramer » 25 Яну 2018, 20:58

Желязин написа:
25 Яну 2018, 18:02
Стефан Душан написа:
25 Яну 2018, 17:56
Amazon написа:
06 Яну 2018, 19:18
- Едно полу-свободно десетилетие прз 80-та, помогнало да се създаде едно лекинко по-широко скроено поколение - нанай.
Доста е свободно даже, представяш ли си Мосфильм да пуснат филма Вчера през 1987 година, винаги като го гледам тоя филм се чудя как са показвали така явно действителността от ония години.Живеели сте си царски на фона на народите из съветската кочина, ама мрънкането на поколенията от ония години ви е в повече, разлигавени сте, нито репресиите са ви репресии, нито цензурата е била истинска...
На мен са ми разказвали, че всъщност е трябвало да си набавят руски списания, тъй като там е течала ударно перестройката и е имало доста еретични мисли и оповестяване на документация за съветските репресии... докато нашите официози тук са си карали по инерция и грам перестройка не се е усещала. Изключвам колко олекотен е станал режимът последните няколко години.
околкото знам се е обсъждало при восоединение с матушката, да имаме сухопътна връзка. А това значи греда за Румъния
И северна добруджа при нас отново
Нямаше никакви проблеми през 1986-89 г. да се абонираме за съветски издания - "Огоньок", "Литературная газета", "Московские новости". Цената беше минимална, хората ги четяха. За България не се пишеше, отразяваха си вътрешните проблеми.

Аватар
Stan
Редовен потребител
Мнения: 5044
Регистриран на: 22 Юли 2016, 13:15
Контакт:
Status: Offline

Re: България става 16-тая реСпублика

Мнение от Stan » 25 Яну 2018, 21:17

kramer написа:
25 Яну 2018, 20:58
Нямаше никакви проблеми през 1986-89 г. да се абонираме за съветски издания - "Огоньок", "Литературная газета", "Московские новости". Цената беше минимална, хората ги четяха. За България не се пишеше, отразяваха си вътрешните проблеми.
Ако трябва да сме точни, не "нямаше проблеми", а беше задължително да си абониран за съветско списание и вестник. Поради тази причина, аз, тогава ученик, се бях абонирал за "Футбол и хокей". Футболът никога не ме интересувал, хокеят - още по-малко. Просто това беше най-евтиният вестник. Беше седмичник, а цената - стотинки. Не бройката, а абонаментът. Да му ..... и на режима, който те задължава да се абонираш за чужди вестници и списания. Но от еничари, които в химна са турили изречение за вярност към Москва, какво друго да очакваш.
Като не искаш мира, на ти секира.

Отговори

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани