Алтернативна историяТарикатски развой на ВСВ

Отговори
Аватар
Warlord
Редовен потребител
Мнения: 137
Регистриран на: 09 Ное 2016, 21:35
Местоположение: София
Контакт:
Status: Offline

Тарикатски развой на ВСВ

Мнение от Warlord » 20 Мар 2017, 10:31

Изглежда не бяхте особено въодушевени от миналата ми алтернативка, за това веднага - нова :)

Преди съюзниците да се решат да пристъпят към операция "Хъски", към началото на 1943 г. Борис изпраща тайни парламентьори в техния щаб с предложение бъдещият им десант да бъде извършен в Беломорска Тракия. Като на уговорения ден ние ще подготвим почвата за максимално безаварийно извършване на операцията - евакуация на района, уреждане на средства за логистична поддръжка, арест на немските коменданти и офицери в БГ и неутрализиране на разквартируваните тук войски на Вермахта или отрязване на пътя им за евакуация. И от там нататък вече пак същото - юруш да освобождаваме Европа, само че този път с американски флагове и шърмани ;)

За услугата разбира се, ще поискаме запазване на придобитите през 41 нови територии, все пак в тях ще бъде извършен и победният исторически десант, така че съюзниците да приемат нашата гл.т. за етническия състав на населението и правата над тези земи, Гръцката и Югославската държава в този момент така или иначе леко не съществуват, за да възроптаят ефективно против това ;) А - и разбира се - да останем от западната страна на Желязната завеса. Естествено Сталин никак не би ръкопляскал наблюдавайки тези събития, но все пак когато съюзническите войски вече са тук всичко ще бъде свършен фъкт и няма да има нужда Червената армия да ни "освобождава". А, така ще избегнем и бомбардировките над София

В деня на десанта царя инсценира един държавен преврат, правителството на Богдан Германофилов е свалено и върху него е хвърлена вината за присъединяването на страната към Тристранния пакт и обявяването на война на съюзниците.

Американците и англичаните бързо биха се съгласили - замисления десант в Южна Италия ще бъде далеч по-сложна, продължителна и кръвопролитна операция, отколкото тук където всичко би минало почти безинцидентно.

Така че накрая Третия райх неминуемо пада. Българските войски (този път за ръчичка с американските) стигат до Клагенфурт и войната свършва. България е победителка - свободна и обединена.

Къде е блеел Борис? Аз ли трябва да мисля за всичко?! :D

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Мнения: 2256
Регистриран на: 22 Юли 2016, 09:14
Контакт:
Status: Offline

Re: Тарикатски развой на ВСВ

Мнение от ValBo » 20 Мар 2017, 11:51

Германците разбират за преговорите, организират преврат, свалят царя, слагат марионетна фигура, ние влизаме във войната и със СССР.
Загубите ни са огромни. Разрушенията - също.
Вариант две. Пак разбират (това няма как да го избегнем), обявяват ни война. Много жертви и разрушения на наша територия и разбита армия.
Поне после ще можем да се пишем от печелившата страна.
Но най-вероятен е първият вариант.
Finita la commedia

Аватар
Stan
Редовен потребител
Мнения: 5044
Регистриран на: 22 Юли 2016, 13:15
Контакт:
Status: Offline

Re: Тарикатски развой на ВСВ

Мнение от Stan » 20 Мар 2017, 13:07

ValBo написа:
20 Мар 2017, 11:51
Германците разбират за преговорите, организират преврат, свалят царя, слагат марионетна фигура, ние влизаме във войната и със СССР.
Загубите ни са огромни. Разрушенията - също.
Вариант две. Пак разбират (това няма как да го избегнем), обявяват ни война. Много жертви и разрушения на наша територия и разбита армия.
Поне после ще можем да се пишем от печелившата страна.
Но най-вероятен е първият вариант.
Като знаем какво правят германците с истинските си съюзници - италианците, мисля, че даже си дал твърде оптимистична картина, какво биха направили със съюзниците им по неволя, демек нас. Освен всичко, румънците най-вероятно щяха да си върнат Южна Добруджа.

Единственият тарикатски изход от ВСВ за нас би бил Мусолини въобще да не напада Гърция, а като я нападнал, поне да не бе направил нещо като хората. Тогава просто войната щеше да мине покрай нас без да ни засегне.
Като не искаш мира, на ти секира.

T-72
Редовен потребител
Мнения: 5971
Регистриран на: 19 Юли 2016, 11:36
Контакт:
Status: Offline

Re: Тарикатски развой на ВСВ

Мнение от T-72 » 20 Мар 2017, 13:28

Случило се е това което се е случило.
Има и друга алтернатива.В Югославия да не става про-английски преврат и тя да си остане съюзник на райха.Немците през нас и през СЪЮЗНА Югославия да нападнат Гърция и оттам да излезнат на Бяло море.Съответно както са се разбрали със СФРЮ, Солун и най-вероятно и егейска Македония (не съм чел тайните Немско /Сръбски договорености, но за Солун и егейска Македония се знае ).
Най-вероятно заради нашето недоволство, щяха да ни предложат същия излаз на Бяло море който сме имали след междусъюзническата война.
Какво щяхме да правим ние тогава, когато Сърбите щяха да вземат цяла Македония?
Кръвта вода не става!

Аватар
Warlord
Редовен потребител
Мнения: 137
Регистриран на: 09 Ное 2016, 21:35
Местоположение: София
Контакт:
Status: Offline

Re: Тарикатски развой на ВСВ

Мнение от Warlord » 20 Мар 2017, 13:31

Е не трябва да разбират германците, поне не и преди съюзниците да са пристигнали. Ако искаме успех ще трябва поне това едно нещо да го свършим като хората.
А без някакво сбиване с германците няма да мине и без жертви и разрушения. Но при този сценарий щяхме да избегнем ббомбардиовките и техните жертви. Тъй че струва си

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Мнения: 2256
Регистриран на: 22 Юли 2016, 09:14
Контакт:
Status: Offline

Re: Тарикатски развой на ВСВ

Мнение от ValBo » 20 Мар 2017, 13:36

При добрата агентурна мрежа, която имат у нас и достатъчното последователи - ще се разбере със сигурност
Finita la commedia

Аватар
Stan
Редовен потребител
Мнения: 5044
Регистриран на: 22 Юли 2016, 13:15
Контакт:
Status: Offline

Re: Тарикатски развой на ВСВ

Мнение от Stan » 20 Мар 2017, 13:38

Warlord написа:
20 Мар 2017, 13:31
Но при този сценарий щяхме да избегнем ббомбардиовките и техните жертви. Тъй че струва си
Както каза едни приятел (пловдивски шовинист) докато гледаше снимки на американските бомбардировки на София - Какво ще ми ги хвалят американците? Ей на една келява София не са могли да бомбардират като хората.
Та, нямаше да са американците, щяха да са германците. И бонус - всичко на каквото са били способни. А те са били способни в това отношение.
Като не искаш мира, на ти секира.

Аватар
Amazon
Модератор
Мнения: 16394
Регистриран на: 20 Юли 2016, 02:00
Контакт:
Status: Offline

Re: Тарикатски развой на ВСВ

Мнение от Amazon » 20 Мар 2017, 14:09

Дори торитичен шанс няма да не се рзбере. Нали ще има подготовка от наша страна. И тая подготовка не се прави от един човек, за един ден.

Аватар
Stan
Редовен потребител
Мнения: 5044
Регистриран на: 22 Юли 2016, 13:15
Контакт:
Status: Offline

Re: Тарикатски развой на ВСВ

Мнение от Stan » 20 Мар 2017, 14:27

Amazon написа:
20 Мар 2017, 14:09
Дори торитичен шанс няма да не се рзбере. Нали ще има подготовка от наша страна. И тая подготовка не се прави от един човек, за един ден.
Има начин, ама българите нищо не са научили от византийците.
Нахранваме обилно германските войници в България с развалена дроб сърма, като им се казва, че носещата се от нея воня, всъщност е характерният аромат на това ядене, завещано на българския народ от древните готи, които са живеели тук преди 1 500 години. В резултат германците получават масово хранително натравяне, като се установява, че то се получило от лошото братче на "лактус бациликус булгарикус" - "бациликус булгарикус дробсарматикус" и че натровените трябва да бъдат пратени на санаториум в Балкана. Натровените германци се пращат в курорта Жабокрек, където впоследствие са избити от партизаните. В отговор се обявява тотална мобилизация с цел да бъдат унищожени партизаните, а малкото оцелели германски анклави са оградени от българската армия с цел да бъдат опазени от партизаните. Така вече сме готови да посрещнем англо-американския десант, като за всеки случай са запазени няколко тави с дроб сърма, щото не се знае знае ли се и на тези протестанти човек не може да има много вяра.
Като не искаш мира, на ти секира.

Аватар
Amazon
Модератор
Мнения: 16394
Регистриран на: 20 Юли 2016, 02:00
Контакт:
Status: Offline

Re: Тарикатски развой на ВСВ

Мнение от Amazon » 20 Мар 2017, 18:02

За услугата разбира се, ще поискаме запазване на придобитите през 41 нови територии, все пак в тях ще бъде извършен и победният исторически десант, така че съюзниците да приемат нашата гл.т. за етническия състав на населението и правата над тези земи, Гръцката и Югославската държава в този момент така или иначе леко не съществуват, за да възроптаят ефективно против това ;) А - и разбира се - да останем от западната страна на Желязната завеса.
И това някак си не го виждам. Дори планът на Стан за използване на дроб-сърма в качеството и на БОВ да сработи, не виждам защо съюзниците ще се съобразяват с наши искания. Та ние до скоро сме били враг и икономическа и военна патерица на Райха. Нашите войски са били впечатляващо ефективни в операциите по намаляване на естествената популацията от югославски шумкари.
Максимума, който можем да получим е това което получаваме в ТР - да не ни слагат в кюпа на загубилите войната, да не губим територии, но оставаме по съветският ботуш.

И докато в ТР това го получаваме срещу живота на 18 000 български войници, застъпничеството на Сталин и под намръщените погледи на англичаните, представяш ли са каква щеше да е цената при тази алтернативка? Никой не може да надмине немците по унищожаване на ултраменши биологични единици за единица време. Дори болшевиките са аматьори в сравнение с тях. А не щяхме да бъдем предателски-ултраменши биологични единици, поради което щяха да вложат доплнително усилие в операцията.

Все пак Патън не е някакъв комиксов герой, че войските му да завземат и окупират 110 000 кв. км. силно пресечен терен, за един ден.

Отговори

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани