Военна авиацияКлипчета и снимки (военна авиация)

Модератори: Sharana, Amazon

Отговори
Аватар
Archer
Редовен потребител
Мнения: 9154
Регистриран на: 24 Юли 2016, 00:04
Контакт:
Status: Offline

Re: Клипчета и снимки (военна авиация)

Мнение от Archer » 26 Яну 2026, 17:18

Тва е low pass 8-)

Изображение

Аватар
Сун Дзъ
Редовен потребител
Мнения: 1257
Регистриран на: 22 Юли 2016, 09:14
Контакт:
Status: Offline

Re: Клипчета и снимки (военна авиация)

Мнение от Сун Дзъ » 26 Яну 2026, 18:12

Изображение

Аватар
Archer
Редовен потребител
Мнения: 9154
Регистриран на: 24 Юли 2016, 00:04
Контакт:
Status: Offline

Re: Клипчета и снимки (военна авиация)

Мнение от Archer » 01 Фев 2026, 09:47

Не малък компас.

Изображение

Аватар
Океан
Редовен потребител
Мнения: 355
Регистриран на: 12 Апр 2024, 22:32
Контакт:
Status: Offline

Re: Клипчета и снимки (военна авиация)

Мнение от Океан » 01 Фев 2026, 19:12

Във връзка със снимкаа горе, чел съм, че 30-те години из целите Щати е имало маркери, които са разпознаваеми от въздуха, за да се подпомогнат презконтиненталните полети (които тогава са били предимно поща).

Аватар
Archer
Редовен потребител
Мнения: 9154
Регистриран на: 24 Юли 2016, 00:04
Контакт:
Status: Offline

Re: Клипчета и снимки (военна авиация)

Мнение от Archer » 12 Фев 2026, 20:44

Изображение

Аватар
COMMANDER_KEEN
Редовен потребител
Мнения: 2154
Регистриран на: 05 Авг 2016, 14:59
Контакт:
Status: Offline

Re: Клипчета и снимки (военна авиация)

Мнение от COMMANDER_KEEN » 16 Фев 2026, 12:00

TurboDiv;6020216 написа:Ето една от тая нощ. Horsehead Nebula. Намира се на 1,375 светлинни години от земята.
Аз пък пак ходих да гоня птички по далечни краища на света. Ей малко картинки от авиошоуто в Сингапур. Тая година много бедно от към бройка, но пък качествено. Много гнясна светлина и хейз, но има няколко сполучливи кадъра.

F35 на Австралийските ВВС. Не е най-маневеният самолет на света, но явно след толкова години най-сетне са свалили ограниченията, защото това, което австралиецът показа хич не беше тухлата от предишните пъти, когато съм го виждал. Доста стегнат пилотаж, въртя го стабилно:
Изображение

Изображение

Изображение

Су-30МКМ на ВВС на Малайзия. Малко ме разочарова, защото летя твърде на високо и на далеч за хубави снимки, обаче пък пилотът извъртя почти всичко от репертоарът, който съм гледал при руснаците - кобри, камбани, управляеми свредели... :
Изображение

Изображение

F-16 + AH-64 на ВВС на Сингапур:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

J10 на Китайските ВВС. Е те вече летяха като тухлички:
Изображение

Нещото с което китайците ще се пробват да пробият монополът на Еърбъс и Боинг - C-919:
Изображение

И един сингапурски А350 за цвят:
Изображение

За финал малко пърполетки от ВВС на Индонезия:
Изображение

Tука едно филмче правено с бая по-сериозни стъкла от моите, има Ф35 и пируетите на Су-то.
https://www.youtube.com/watch?v=-DBYF6veKxc

Аватар
Amazon
Модератор
Мнения: 16394
Регистриран на: 20 Юли 2016, 02:00
Контакт:
Status: Offline

Re: Клипчета и снимки (военна авиация)

Мнение от Amazon » 13 Апр 2026, 22:10

Кратко обобщение на историята на F-16. Препоръчвам го точно защото е кратко, макар да изпуска доста неща.

https://www.youtube.com/watch?v=xg3qqArj4ic


Аватар
Archer
Редовен потребител
Мнения: 9154
Регистриран на: 24 Юли 2016, 00:04
Контакт:
Status: Offline

Re: Клипчета и снимки (военна авиация)

Мнение от Archer » 19 Май 2026, 17:58

Изображение

Sasel
Редовен потребител
Мнения: 1905
Регистриран на: 11 Юли 2021, 13:03
Контакт:
Status: Offline

Re: Клипчета и снимки (военна авиация)

Мнение от Sasel » 19 Май 2026, 18:40

Archer написа:
19 Май 2026, 17:58
Изображение
За тая отгоре има много спорове дали е истинска. :roll:
Dinain към rki: Спри се, бе човек. Побърка се...
"нормално беше да има някакво кръвопускане" Dinain за кланетата на цивилни алауити.
Руснаците ще модернизират Ту-142 за да попълнят загубите на А-50. Dinain :lol:

Аватар
Archer
Редовен потребител
Мнения: 9154
Регистриран на: 24 Юли 2016, 00:04
Контакт:
Status: Offline

Re: Клипчета и снимки (военна авиация)

Мнение от Archer » 19 Май 2026, 20:22

За тая отгоре има много спорове дали е истинска.
Със сигурност има двуместен Су-57 и снимката да не е истинска ще е доста близка до оригинала.

Sasel
Редовен потребител
Мнения: 1905
Регистриран на: 11 Юли 2021, 13:03
Контакт:
Status: Offline

Re: Клипчета и снимки (военна авиация)

Мнение от Sasel » 20 Май 2026, 12:18

Archer написа:
19 Май 2026, 20:22
За тая отгоре има много спорове дали е истинска.
Със сигурност има двуместен Су-57 и снимката да не е истинска ще е доста близка до оригинала.
Прав си.
https://www.youtube.com/watch?v=2dI_8yNkAYw
Dinain към rki: Спри се, бе човек. Побърка се...
"нормално беше да има някакво кръвопускане" Dinain за кланетата на цивилни алауити.
Руснаците ще модернизират Ту-142 за да попълнят загубите на А-50. Dinain :lol:

Sasel
Редовен потребител
Мнения: 1905
Регистриран на: 11 Юли 2021, 13:03
Контакт:
Status: Offline

Re: Клипчета и снимки (военна авиация)

Мнение от Sasel » 20 Май 2026, 19:18

Изображение
Изображение
Може от това да идват съмненията за фейк. :roll: Долната снимка е какво е трябвало да бъде, горната какво е в действителност.
Dinain към rki: Спри се, бе човек. Побърка се...
"нормално беше да има някакво кръвопускане" Dinain за кланетата на цивилни алауити.
Руснаците ще модернизират Ту-142 за да попълнят загубите на А-50. Dinain :lol:

Аватар
Amazon
Модератор
Мнения: 16394
Регистриран на: 20 Юли 2016, 02:00
Контакт:
Status: Offline

Re: Клипчета и снимки (военна авиация)

Мнение от Amazon » 20 Май 2026, 19:22

Sasel написа:
20 Май 2026, 19:18
Изображение
Изображение
Може от това да идват съмненията за фейк. :roll: Долната снимка е какво е трябвало да бъде, горната какво е в действителност.
Доста прилична видимост за оръжейния оператор. От снимката изглежда, че би могъл да приземи самолета, без огледало.

Sasel
Редовен потребител
Мнения: 1905
Регистриран на: 11 Юли 2021, 13:03
Контакт:
Status: Offline

Re: Клипчета и снимки (военна авиация)

Мнение от Sasel » 20 Май 2026, 19:31

Причината, че е толкова високо бил колесника.
Изображение
Другия вариант бил да не вижда нищо.
Изображение
Dinain към rki: Спри се, бе човек. Побърка се...
"нормално беше да има някакво кръвопускане" Dinain за кланетата на цивилни алауити.
Руснаците ще модернизират Ту-142 за да попълнят загубите на А-50. Dinain :lol:

Аватар
COMMANDER_KEEN
Редовен потребител
Мнения: 2154
Регистриран на: 05 Авг 2016, 14:59
Контакт:
Status: Offline

Re: Клипчета и снимки (военна авиация)

Мнение от COMMANDER_KEEN » 31 Май 2026, 16:47

Имаше ден на отворените врати в Безмер. Естествено - в работен ден. След бая колебание пуснах отпуска с нагласата, че ще е загубено време... А се оказа, че хората направиха съвсем прилично шоу, летяха буквално над главите на скромната публика и като резултат се сдобих с най-свестните снимки на Су-25, които съм правил през 20-те години самолето-щракане...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Отговори

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани