Военна авиация ⇒ Клипчета и снимки (военна авиация)
- Archer
- Редовен потребител
- Мнения: 9154
- Регистриран на: 24 Юли 2016, 00:04
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Клипчета и снимки (военна авиация)
Тва е low pass

- Сун Дзъ
- Редовен потребител
- Мнения: 1257
- Регистриран на: 22 Юли 2016, 09:14
- Контакт:
- Status: Offline
- Archer
- Редовен потребител
- Мнения: 9154
- Регистриран на: 24 Юли 2016, 00:04
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Клипчета и снимки (военна авиация)
Не малък компас.

- Океан
- Редовен потребител
- Мнения: 355
- Регистриран на: 12 Апр 2024, 22:32
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Клипчета и снимки (военна авиация)
Във връзка със снимкаа горе, чел съм, че 30-те години из целите Щати е имало маркери, които са разпознаваеми от въздуха, за да се подпомогнат презконтиненталните полети (които тогава са били предимно поща).
- Archer
- Редовен потребител
- Мнения: 9154
- Регистриран на: 24 Юли 2016, 00:04
- Контакт:
- Status: Offline
- COMMANDER_KEEN
- Редовен потребител
- Мнения: 2154
- Регистриран на: 05 Авг 2016, 14:59
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Клипчета и снимки (военна авиация)
Аз пък пак ходих да гоня птички по далечни краища на света. Ей малко картинки от авиошоуто в Сингапур. Тая година много бедно от към бройка, но пък качествено. Много гнясна светлина и хейз, но има няколко сполучливи кадъра.TurboDiv;6020216 написа:Ето една от тая нощ. Horsehead Nebula. Намира се на 1,375 светлинни години от земята.
F35 на Австралийските ВВС. Не е най-маневеният самолет на света, но явно след толкова години най-сетне са свалили ограниченията, защото това, което австралиецът показа хич не беше тухлата от предишните пъти, когато съм го виждал. Доста стегнат пилотаж, въртя го стабилно:



Су-30МКМ на ВВС на Малайзия. Малко ме разочарова, защото летя твърде на високо и на далеч за хубави снимки, обаче пък пилотът извъртя почти всичко от репертоарът, който съм гледал при руснаците - кобри, камбани, управляеми свредели... :


F-16 + AH-64 на ВВС на Сингапур:




J10 на Китайските ВВС. Е те вече летяха като тухлички:

Нещото с което китайците ще се пробват да пробият монополът на Еърбъс и Боинг - C-919:

И един сингапурски А350 за цвят:

За финал малко пърполетки от ВВС на Индонезия:

Tука едно филмче правено с бая по-сериозни стъкла от моите, има Ф35 и пируетите на Су-то.
https://www.youtube.com/watch?v=-DBYF6veKxc
- Amazon
- Модератор
- Мнения: 16394
- Регистриран на: 20 Юли 2016, 02:00
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Клипчета и снимки (военна авиация)
Кратко обобщение на историята на F-16. Препоръчвам го точно защото е кратко, макар да изпуска доста неща.
https://www.youtube.com/watch?v=xg3qqArj4ic
https://www.youtube.com/watch?v=xg3qqArj4ic
- Archer
- Редовен потребител
- Мнения: 9154
- Регистриран на: 24 Юли 2016, 00:04
- Контакт:
- Status: Offline
- Archer
- Редовен потребител
- Мнения: 9154
- Регистриран на: 24 Юли 2016, 00:04
- Контакт:
- Status: Offline
-
Sasel
- Редовен потребител
- Мнения: 1905
- Регистриран на: 11 Юли 2021, 13:03
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Клипчета и снимки (военна авиация)
Dinain към rki: Спри се, бе човек. Побърка се...
"нормално беше да има някакво кръвопускане" Dinain за кланетата на цивилни алауити.
Руснаците ще модернизират Ту-142 за да попълнят загубите на А-50. Dinain
"нормално беше да има някакво кръвопускане" Dinain за кланетата на цивилни алауити.
Руснаците ще модернизират Ту-142 за да попълнят загубите на А-50. Dinain
- Archer
- Редовен потребител
- Мнения: 9154
- Регистриран на: 24 Юли 2016, 00:04
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Клипчета и снимки (военна авиация)
Със сигурност има двуместен Су-57 и снимката да не е истинска ще е доста близка до оригинала.За тая отгоре има много спорове дали е истинска.
-
Sasel
- Редовен потребител
- Мнения: 1905
- Регистриран на: 11 Юли 2021, 13:03
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Клипчета и снимки (военна авиация)
Dinain към rki: Спри се, бе човек. Побърка се...
"нормално беше да има някакво кръвопускане" Dinain за кланетата на цивилни алауити.
Руснаците ще модернизират Ту-142 за да попълнят загубите на А-50. Dinain
"нормално беше да има някакво кръвопускане" Dinain за кланетата на цивилни алауити.
Руснаците ще модернизират Ту-142 за да попълнят загубите на А-50. Dinain
-
Sasel
- Редовен потребител
- Мнения: 1905
- Регистриран на: 11 Юли 2021, 13:03
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Клипчета и снимки (военна авиация)


Може от това да идват съмненията за фейк.
Dinain към rki: Спри се, бе човек. Побърка се...
"нормално беше да има някакво кръвопускане" Dinain за кланетата на цивилни алауити.
Руснаците ще модернизират Ту-142 за да попълнят загубите на А-50. Dinain
"нормално беше да има някакво кръвопускане" Dinain за кланетата на цивилни алауити.
Руснаците ще модернизират Ту-142 за да попълнят загубите на А-50. Dinain
- Amazon
- Модератор
- Мнения: 16394
- Регистриран на: 20 Юли 2016, 02:00
- Контакт:
- Status: Offline
-
Sasel
- Редовен потребител
- Мнения: 1905
- Регистриран на: 11 Юли 2021, 13:03
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Клипчета и снимки (военна авиация)
Причината, че е толкова високо бил колесника.

Другия вариант бил да не вижда нищо.


Другия вариант бил да не вижда нищо.

Dinain към rki: Спри се, бе човек. Побърка се...
"нормално беше да има някакво кръвопускане" Dinain за кланетата на цивилни алауити.
Руснаците ще модернизират Ту-142 за да попълнят загубите на А-50. Dinain
"нормално беше да има някакво кръвопускане" Dinain за кланетата на цивилни алауити.
Руснаците ще модернизират Ту-142 за да попълнят загубите на А-50. Dinain
- COMMANDER_KEEN
- Редовен потребител
- Мнения: 2154
- Регистриран на: 05 Авг 2016, 14:59
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Клипчета и снимки (военна авиация)
Имаше ден на отворените врати в Безмер. Естествено - в работен ден. След бая колебание пуснах отпуска с нагласата, че ще е загубено време... А се оказа, че хората направиха съвсем прилично шоу, летяха буквално над главите на скромната публика и като резултат се сдобих с най-свестните снимки на Су-25, които съм правил през 20-те години самолето-щракане...
















Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

