Икономика ⇒ Крипто-валути
- jamega
- Редовен потребител
- Мнения: 419
- Регистриран на: 27 Юли 2016, 15:43
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Крипто-валути
Сега като се порових в нета, за да проверя на какво се дължи скока на BTC с 1000$ от последните часове открих нещо интересно:
Research Paper Declares Bitcoin Compliant With Shariah Law
Research Paper Declares Bitcoin Compliant With Shariah Law
- Желязин
- Редовен потребител
- Мнения: 1629
- Регистриран на: 05 Сеп 2017, 20:33
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Крипто-валути
Като я чета тая статия и ми се струва голяма фантастика - все едно Зелазни + Силвърбърг са измислили нещо невъобразимо. А пък е истина, де....
https://blossomfinance.com/is-bitcoin-h ... blockchain
https://blossomfinance.com/is-bitcoin-h ... blockchain
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг
- rki
- Редовен потребител
- Мнения: 25121
- Регистриран на: 22 Мар 2017, 20:11
- Status: Offline
Re: Крипто-валути
Аз бих казал, че причината е чисто техническа - 6000 е много силно ниво на подкрепа и от тук BTC трябва да отдие поне до 12000, а вероятно и по нагоре по фибо нивата.

P.S. Disclaimer - това си е чисто моя лична прогноза - някой утре да не вземе да каже, че аз съм виновен, че се е нашил с биткойни.
P.S. Disclaimer - това си е чисто моя лична прогноза - някой утре да не вземе да каже, че аз съм виновен, че се е нашил с биткойни.
The USSR is still collapsing before our very eyes
Parasha delenda est
- Желязин
- Редовен потребител
- Мнения: 1629
- Регистриран на: 05 Сеп 2017, 20:33
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Крипто-валути
Въобще не ги чаткам тея финанси (дето рки е постнал, пък и обясненията на jamega, бтв)...
Криптовалутите обаче се появиха в един интересен момент - когато cashless society започна да бива оформяно и реализирано от правителствата и банките като идея за тотален финансов контрол.
От тази презумция мисля, че точно сивия сектор ще поддържа биткойн и производните му (за мен сивата икономика е именно свободния пазар). Колкото повече държавен монопол се налага, толкова повече хората, които искат да има свободна търговия ще измислят иновации (да, ясно ми е, че към тези "частни предприемачи" спада и кримиконтигента, но това е закономерно последствие на етатизма) и ще се създават алтернативи, звучащи невероятно (аз все още не възприемам сериозно биткойна-> трябваха ми няколко месеца да схвана, че има сатошита във всеки биткойн), но вършещи работа.
С други думи - бтк е измамна схема (пирамида), но и, също така, е необходимо разплащателно средство за мафиоти, политици, укриващи данъци и т.н.
Криптовалутите обаче се появиха в един интересен момент - когато cashless society започна да бива оформяно и реализирано от правителствата и банките като идея за тотален финансов контрол.
От тази презумция мисля, че точно сивия сектор ще поддържа биткойн и производните му (за мен сивата икономика е именно свободния пазар). Колкото повече държавен монопол се налага, толкова повече хората, които искат да има свободна търговия ще измислят иновации (да, ясно ми е, че към тези "частни предприемачи" спада и кримиконтигента, но това е закономерно последствие на етатизма) и ще се създават алтернативи, звучащи невероятно (аз все още не възприемам сериозно биткойна-> трябваха ми няколко месеца да схвана, че има сатошита във всеки биткойн), но вършещи работа.
С други думи - бтк е измамна схема (пирамида), но и, също така, е необходимо разплащателно средство за мафиоти, политици, укриващи данъци и т.н.
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг
- jamega
- Редовен потребител
- Мнения: 419
- Регистриран на: 27 Юли 2016, 15:43
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Крипто-валути
Така или иначе светът върви към безкешово общество, а биткойна е най-добрия възможен децентрализиран вариант. Ако си спомняте имаше предложение разплащанията в брой да бъдат само до 5000лв. и след време до 1000лв. и т.н.(В момента прага е 10 000лв.). Представете си, че всяка една ваша покупка може да бъде следена, и ако салдото ви е отрицателно то веднага се започват финансови ревизии и проверки за произход на средствата. Аз не искам да живея в свят, където държавата има пълен финансов надзор, а относно контрабандата и прането на пари - те съществуват много преди 2009г. Разбира се има още много време преди биткойна да стане основна световна финансова единица, но и това ще стане.
Ето един пример от България:

и eдна статия:НАСИМ ТАЛЕБ: БИТКОЙН Е ЗАСТРАХОВАТЕЛНАТА НИ ПОЛИЦА СРЕЩУ ОРУЕЛСКО БЪДЕЩЕ
- Желязин
- Редовен потребител
- Мнения: 1629
- Регистриран на: 05 Сеп 2017, 20:33
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Крипто-валути
Анархист съм и ми става умилитено като чета туй (от човек сложил наци юниформ на профила си) :Ф :Ф
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг
- centara
- Редовен потребител
- Мнения: 3669
- Регистриран на: 22 Юли 2016, 13:27
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Крипто-валути
Безкешово общество не значи криптовалутно общество. Още повече, ако няма никакъв контрол върху паричната маса, се връщаме към някаква форма на златен стандарт, а както знаем от Голямата Депресия, той може да причини много болки и страдания. Борбата между за контрол върху парите между правителство и граждани върви от векове и хората по трудния начин са научили, че трябва да има и от двете. Затова и националните банки се опитват да го раздават независими от правителствата. Да се постигне баланс между контрола от държавата и от гражданите е ключовото, а биткойн е всичко друго но не и балансиран и стабилен. При тази волатилност, всякакви надежди за превръщането му в масова валута са проява на наивност.
"Издивявам от лицемерие и двойни стандарти" - Thorn
Dinain: "Украински Mirage-4F"
Емигрант - човек, който заминава от твоята страна
Имигрант - човек, който идва в твоята страна
Научете ги тези думи най-накрая!
Dinain: "Украински Mirage-4F"
Емигрант - човек, който заминава от твоята страна
Имигрант - човек, който идва в твоята страна
Научете ги тези думи най-накрая!
- jamega
- Редовен потребител
- Мнения: 419
- Регистриран на: 27 Юли 2016, 15:43
- Контакт:
- Status: Offline
- jamega
- Редовен потребител
- Мнения: 419
- Регистриран на: 27 Юли 2016, 15:43
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Крипто-валути
Така е, но пак стигаме до въпроса кой контролира една централизирана финансова система и по-добра ли е от една децентрализирана?
И аз мисля, че се "опитват да го раздават"...а дано, ама надали...
Съгласен съм, че на този етап е нестабилен и скоро няма да бъде, но след 2 -3 десетилетия ситуацията ще е коренно различна.
Нека да погледнем към Япония, аз не мисля, че японците са глупави. Внедряването на биткойна в тяхната икономика върви с пълна сила.
Ето един пример:
Japan made bitcoin a legal currency
- rki
- Редовен потребител
- Мнения: 25121
- Регистриран на: 22 Мар 2017, 20:11
- Status: Offline
Re: Крипто-валути
Не знам какво разбирате под "финансова система", но криптовалутите никога не са имали претенции да бъдат нещо повече освен да добият статуса на пари.
Единственото децентрализирано при тях е, че няма кредитор от последна инстанция. От там нататък ако искат да станат пари ще подлежат на все повече регулации, ще има централизирани авторитети, които ще сертифицират и позволяват работата с криптовалутите - просто така е устроено човешкото общество и това не може да се промени.
Единственото децентрализирано при тях е, че няма кредитор от последна инстанция. От там нататък ако искат да станат пари ще подлежат на все повече регулации, ще има централизирани авторитети, които ще сертифицират и позволяват работата с криптовалутите - просто така е устроено човешкото общество и това не може да се промени.
The USSR is still collapsing before our very eyes
Parasha delenda est
- centara
- Редовен потребител
- Мнения: 3669
- Регистриран на: 22 Юли 2016, 13:27
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Крипто-валути
Само ще отбележа, че в суши бара японката-биткойн гуру каза, че 90% от плащанията ѝ са с йени и напрактика не го използва за пазаруване, а само за превод пари в чужбина.jamega написа: ↑13 Апр 2018, 10:10Съгласен съм, че на този етап е нестабилен и скоро няма да бъде, но след 2 -3 десетилетия ситуацията ще е коренно различна.
Нека да погледнем към Япония, аз не мисля, че японците са глупави. Внедряването на биткойна в тяхната икономика върви с пълна сила.
Ето един пример:
Japan made bitcoin a legal currency
Това, че магзините приемат и криптовалути все още не значи, че тези валути ще станат валутата на бъдещето. Когато държави като САЩ или Япония или Китай започнат да си събират данъците и да теглят заеми в биткойни, тогава ще го призная за победител.
"Издивявам от лицемерие и двойни стандарти" - Thorn
Dinain: "Украински Mirage-4F"
Емигрант - човек, който заминава от твоята страна
Имигрант - човек, който идва в твоята страна
Научете ги тези думи най-накрая!
Dinain: "Украински Mirage-4F"
Емигрант - човек, който заминава от твоята страна
Имигрант - човек, който идва в твоята страна
Научете ги тези думи най-накрая!
- jamega
- Редовен потребител
- Мнения: 419
- Регистриран на: 27 Юли 2016, 15:43
- Контакт:
- Status: Offline
- Желязин
- Редовен потребител
- Мнения: 1629
- Регистриран на: 05 Сеп 2017, 20:33
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Крипто-валути
Едно Сатоши е все още 1/12,5 цента някъде, нали? Как мога да си купя едно Сатоши?
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг
- jamega
- Редовен потребител
- Мнения: 419
- Регистриран на: 27 Юли 2016, 15:43
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Крипто-валути
Бая сатошита ще ти трябват, за да купиш острова...
А иначе няма смисъл да си купиш 1 сатоши, защото само за и таксите по трансфера ще похарчиш много повече сатошита...
А който наистина се интересува как да добива, купува или продава крипто - да пише на лични.
- centara
- Редовен потребител
- Мнения: 3669
- Регистриран на: 22 Юли 2016, 13:27
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Крипто-валути
Майтапът настрана, такива оферти само показват, че спукването на балона (и то не само криптовалутния) наближава.jamega написа: ↑16 Апр 2018, 07:47Ето, че бъдещето все повече наближава:
Продава се остров за скромните 3600 BTC
"Издивявам от лицемерие и двойни стандарти" - Thorn
Dinain: "Украински Mirage-4F"
Емигрант - човек, който заминава от твоята страна
Имигрант - човек, който идва в твоята страна
Научете ги тези думи най-накрая!
Dinain: "Украински Mirage-4F"
Емигрант - човек, който заминава от твоята страна
Имигрант - човек, който идва в твоята страна
Научете ги тези думи най-накрая!
- Желязин
- Редовен потребител
- Мнения: 1629
- Регистриран на: 05 Сеп 2017, 20:33
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Крипто-валути
Aма аз не искам остров да си купувам
В момента всичките ми финансови запаси възлизат на около 1/20 биткойн, хах. Малко трудно ще го купя тоз остров...
И мисля да ги конвертирам в бири, дюнери и шкембе чорба...
А комповете ми са пълни с вируси и едвам мислят, камо ли да ги товаря да копаят
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг
- jamega
- Редовен потребител
- Мнения: 419
- Регистриран на: 27 Юли 2016, 15:43
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Крипто-валути
Ето една положителна новина от сериозна финансова институция:
An Even-handed Approach to Crypto-Assets
или с две думи ако не ви се чете: IMF Director Lagarde: Bitcoin could make global financial system safer
An Even-handed Approach to Crypto-Assets
или с две думи ако не ви се чете: IMF Director Lagarde: Bitcoin could make global financial system safer
- jamega
- Редовен потребител
- Мнения: 419
- Регистриран на: 27 Юли 2016, 15:43
- Контакт:
- Status: Offline
- vassiln
- Редовен потребител
- Мнения: 11754
- Регистриран на: 23 Юли 2016, 08:23
- Status: Offline
Re: Крипто-валути
Сега минах през площад Славейков (по-точно това, което е останало), и гледам офис на OneCoin. Досрамя ме да пробвам дали е отворен. Тези ли ги бяха погнали?
- jamega
- Редовен потребител
- Мнения: 419
- Регистриран на: 27 Юли 2016, 15:43
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Крипто-валути
OneCoin е пирамида, няма нищо общо с истинска криптовалута. Ментета ще има винаги.
- bukvite
- Редовен потребител
- Мнения: 838
- Регистриран на: 27 Сеп 2016, 22:39
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Крипто-валути
За 26 000 евро там щяха да ти продадат пакет с указания как да копаеш тяхната валута.
http://Istoriata.net - исторически форум
Историята, такава каквото е!
Историята, такава каквото е!
- jamega
- Редовен потребител
- Мнения: 419
- Регистриран на: 27 Юли 2016, 15:43
- Контакт:
- Status: Offline
- jamega
- Редовен потребител
- Мнения: 419
- Регистриран на: 27 Юли 2016, 15:43
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Крипто-валути
Една интересна статия:
БИТКОЙН Е АНТИТЕЗА НА СОЦИАЛИЗМА
БИТКОЙН Е АНТИТЕЗА НА СОЦИАЛИЗМА
- rki
- Редовен потребител
- Мнения: 25121
- Регистриран на: 22 Мар 2017, 20:11
- Status: Offline
Re: Крипто-валути
"анархокапиталисти",
"либертарианци",
"адекватно определение за социализъм. Социализмът е политическа и икономическа теория за социална организация, в която благата трябва да бъдат собственост и регулирани от общността като цяло. В единственото реално приложение на тази теория общността се изразява в силно централизирани институции, почти изключително държавни такива."
"Почитателите на Биткойн са убедени, че парите и държавата трябва да бъдат разделени (подобно на държавата и църквата), за да се пресече възможността за злоупотреби и манупилации от страна на институциите. Манипулации, довели до последната финансова криза през 2008 г. и активирали рекордно печатане на пари оттогава до днес."
и т.н.
Гледам, че биткойн-общността постепенно си създава собствена идеология нямаща връзка с дейстителността.
"либертарианци",
"адекватно определение за социализъм. Социализмът е политическа и икономическа теория за социална организация, в която благата трябва да бъдат собственост и регулирани от общността като цяло. В единственото реално приложение на тази теория общността се изразява в силно централизирани институции, почти изключително държавни такива."
"Почитателите на Биткойн са убедени, че парите и държавата трябва да бъдат разделени (подобно на държавата и църквата), за да се пресече възможността за злоупотреби и манупилации от страна на институциите. Манипулации, довели до последната финансова криза през 2008 г. и активирали рекордно печатане на пари оттогава до днес."
и т.н.
Гледам, че биткойн-общността постепенно си създава собствена идеология нямаща връзка с дейстителността.
The USSR is still collapsing before our very eyes
Parasha delenda est
-
Кухулин
- Редовен потребител
- Мнения: 4971
- Регистриран на: 04 Мар 2017, 11:53
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Крипто-валути
Тук е момента да си спомниш нашия разговор за Маркс и Госплан 
Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

