ИкономикаИкономиката на САЩ и външната им политика

Модератори: Ksantip, Sharana

Отговори
Аватар
rki
Редовен потребител
Мнения: 25121
Регистриран на: 22 Мар 2017, 20:11
Status: Offline

Re: Икономиката на САЩ и външната им политика

Мнение от rki » 02 Фев 2026, 13:27

Колкото повече чета от досието, толкова повече почвам да ставам привърженик на теорията за конспирацията...


Изображение

The USSR is still collapsing before our very eyes



Parasha delenda est

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Мнения: 56945
Регистриран на: 18 Юли 2016, 22:29
Контакт:
Status: Offline

Re: Икономиката на САЩ и външната им политика

Мнение от Dinain » 02 Фев 2026, 14:51

Classified Whistleblower Complaint About Tulsi Gabbard Stalls Within Her Agency
WASHINGTON—A U.S. intelligence official has alleged wrongdoing by Director of National Intelligence Tulsi Gabbard in a whistleblower complaint that is so highly classified it has sparked months of wrangling over how to share it with Congress, according to U.S. officials and others familiar with the matter.

The filing of the complaint has prompted a continuing, behind-the-scenes struggle about how to assess and handle it, with the whistleblower’s lawyer accusing Gabbard of stonewalling the complaint. Gabbard’s office rejects that characterization, contending it is navigating a unique set of circumstances and working to resolve the issue.
https://www.wsj.com/politics/national-s ... y-027f5331

Обвинение срещу Тълси Габард съдържа толкова секретна информация, че не може да бъде показано дори пред Конгреса. Вече 8 месеца агенцията на самата Тълси блокира публикуването му - WSJ.
Сбърках!
Т-72, 24.02.22

Жалък си и си морално пропаднал тип, оправдаващ военните престъпления на полудял близкоизточен диктатор.Thorn, 26.08.25 🤭

Аватар
Мокрия
Редовен потребител
Мнения: 1558
Регистриран на: 24 Юли 2016, 20:53
Местоположение: Пловдив
Контакт:
Status: Offline

Re: Икономиката на САЩ и външната им политика

Мнение от Мокрия » 02 Фев 2026, 17:28

Щом и Стивън Хокинг излезе на снимка от острова на Епстийн с млади момичета, вече нищо не ме учудва.

Аватар
EddieBG
Редовен потребител
Мнения: 11294
Регистриран на: 02 Окт 2016, 18:33
Контакт:
Status: Offline

Re: Икономиката на САЩ и външната им политика

Мнение от EddieBG » 04 Фев 2026, 09:26

Trump Asks 'When Did I Do That?' When Asked About His Promise to Send Americans $2K Tariff Checks
People.com написа: President Donald Trump appeared to briefly draw a blank when asked about one of his previous comments about tariffs.

During an interview in the Oval Office last week with The New York Times, the outlet's White House correspondents, Katie Rogers and Tyler Pager, asked the president about the tariffs and his previous statement about sending rebate checks to Americans.

“You’ve promised $2,000 checks to Americans based off of your tariff revenues. When can they expect those?” Rogers asked in the interview, published on Sunday, Jan. 11.

The president initially questioned her, asking, “I did do that? When did I do that?”

Бухахаха..... МАГА!
"Должен высказать свой печальный взгляд на русского человека - он имеет такую слабую мозговую систему, что не способен воспринимать действительность как таковую."
И.Павлов

Аватар
centara
Редовен потребител
Мнения: 3669
Регистриран на: 22 Юли 2016, 13:27
Контакт:
Status: Offline

Re: Икономиката на САЩ и външната им политика

Мнение от centara » 04 Фев 2026, 12:30

А някой разправяше, че Сюзън Колинс не била магаджия. Пък каква шапка държи.
Изображение
"Издивявам от лицемерие и двойни стандарти" - Thorn
Dinain: "Украински Mirage-4F" :lol:
Емигрант - човек, който заминава от твоята страна
Имигрант - човек, който идва в твоята страна
Научете ги тези думи най-накрая!

Пепеляев
Редовен потребител
Мнения: 269
Регистриран на: 11 Мар 2022, 13:04
Контакт:
Status: Offline

Re: Икономиката на САЩ и външната им политика

Мнение от Пепеляев » 04 Фев 2026, 16:20

Малко е ОфТопик, но си спомням как мечтаех за бъдещето, където машините ще са поели тежкия труд и животът ще е само любов и поезия. 40 години по-късно - ВОЙНИ, Епстийн, секти, педофили, мигранти, скрити камери в училища и салони, хора, които за пари измъчват животни. Не съм се подписвал за това.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Мнения: 56945
Регистриран на: 18 Юли 2016, 22:29
Контакт:
Status: Offline

Re: Икономиката на САЩ и външната им политика

Мнение от Dinain » 05 Фев 2026, 00:37

Втф?

The World Factbook, нещо като мини-уикипедия за държавите по света, която ЦРУ публикуваше от 1971 г. внезапно спира да излиза. :shock: Без обяснения защо.

https://www.cia.gov/stories/story/spotl ... -farewell/

Дори няма архив. Просто е премахната.

...

В същия ден, Безос уволнява 300 журналисти от Washington Post. Малко след като е дал $75 млн. очевиден подкуп на Тръмп.
https://newsguild.org/mass-layoffs-at-w ... nia-trump/


...
Keep track of deep state journalists, experts, politicians, and media who desperately try to save the depraved liberal cabal by pushing the fake narrative tying Epstein to Russia.

They expose themselves with this well-coordinated fakery. Remember them and their lies. Awaken.
https://x.com/i/status/2019154267765133420

Кирил Дмитриев яростно отрича за връзка на Епстийн с Русия и Путин (която ясно прозира от стотици публикувани имейли).

Обзема ме песимизъм.
Сбърках!
Т-72, 24.02.22

Жалък си и си морално пропаднал тип, оправдаващ военните престъпления на полудял близкоизточен диктатор.Thorn, 26.08.25 🤭

Аватар
rki
Редовен потребител
Мнения: 25121
Регистриран на: 22 Мар 2017, 20:11
Status: Offline

Re: Икономиката на САЩ и външната им политика

Мнение от rki » 05 Фев 2026, 08:28

Trump: I hate even talking about ICE. 2 people out of tens of thousands and you get bad publicity.

Host: But it was 2 Americans who died—

Trump: We have the smallest trucks. We've been very tough on the waters

Host: The waters?

Trump: The waters where we knock out boats
https://bsky.app/profile/factpostnews.b ... 3623rd6e2b

Mein Fuhrer! 😍😍😍

The USSR is still collapsing before our very eyes



Parasha delenda est

Аватар
rki
Редовен потребител
Мнения: 25121
Регистриран на: 22 Мар 2017, 20:11
Status: Offline

Re: Икономиката на САЩ и външната им политика

Мнение от rki » 05 Фев 2026, 09:12

Поредното напомняне, че от 21/01/2025, официално Враг No1 на САЩ е ЕС.
House Judiciary GOP 🇺🇸🇺🇸🇺🇸@JudiciaryGOP


Quoting the bible is considered illegal in the EU.

WATCH @ADFIntl
lawyer Lorcan Price warn Americans about the threats European regulations pose to American speech.
https://x.com/JudiciaryGOP/status/2019075074796454044

The USSR is still collapsing before our very eyes



Parasha delenda est

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Мнения: 56945
Регистриран на: 18 Юли 2016, 22:29
Контакт:
Status: Offline

Re: Икономиката на САЩ и външната им политика

Мнение от Dinain » 05 Фев 2026, 11:06

Не знам за Библията, но тези интервюта стават все по-сюрреалистични. :D Дядката си живее в някаква своя реалност, хвърля някакви въображаеми цифри наляво и надясно, и обвинява "медиите", че не отразяват имагинерните му успехи.
🇺🇸 Trump: I'm starting to get great polls on the economy.
🎙️ The polls on the economy, they're not great.
🇺🇸 Trump: They should be great.
🎙️ Why aren't they?
🇺🇸 Trump: I don't know.
https://x.com/i/status/2019335060189769827
Сбърках!
Т-72, 24.02.22

Жалък си и си морално пропаднал тип, оправдаващ военните престъпления на полудял близкоизточен диктатор.Thorn, 26.08.25 🤭

Аватар
rki
Редовен потребител
Мнения: 25121
Регистриран на: 22 Мар 2017, 20:11
Status: Offline

Re: Икономиката на САЩ и външната им политика

Мнение от rki » 05 Фев 2026, 11:23

Дядката си живее в някаква своя реалност, хвърля някакви въображаеми цифри наляво и надясно, и обвинява "медиите", че не отразяват имагинерните му успехи.
Важното е, че 1/3 от американците продължават да вярват на ВСЯКА.ЕДНА.НЕГОВА.ДУМА. А над 40% смятат, че той е по-добър президент от Байдън, Обама, двамата Буш, Клинтън, Рейгън...

The USSR is still collapsing before our very eyes



Parasha delenda est

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Мнения: 8586
Регистриран на: 29 Юли 2016, 15:08
Местоположение: Бургас
Контакт:
Status: Offline

Re: Икономиката на САЩ и външната им политика

Мнение от Almasy » 05 Фев 2026, 17:25

rki написа:
05 Фев 2026, 11:23
Дядката си живее в някаква своя реалност, хвърля някакви въображаеми цифри наляво и надясно, и обвинява "медиите", че не отразяват имагинерните му успехи.
Важното е, че 1/3 от американците продължават да вярват на ВСЯКА.ЕДНА.НЕГОВА.ДУМА. А над 40% смятат, че той е по-добър президент от Байдън, Обама, двамата Буш, Клинтън, Рейгън...
Което, каквото и да си говорим, е успех....... :|
Чудя се дали да направя аналогия с путин, но ай - няма смисъл пак да задълбавам.
Аnyway, ще спомена в случая нещо друго - някъде тук Д9 беше написал, че само 14% от американците го подкрепят относно анексията на Гренландия.
Изобщо не се съмнявам, че Д9 е прав, но не за това иде реч.
И аз се задълбах и изчетох доста социологически проучвания.
И в доста от тях се споменава, че фактически въпроси като НАТО, Гренландия, Украйна, Европа безкрайно малко вълнуват американците (кажи-речи 100% от гасувалите за тръмп, като по презумция отново се изключват т.н. америксански путиноиди, които се оказва, че никак не са малко, но и немалък процент от негласувалите за него).
Например войната в Украйна, както и евентуална окупация на други държави в Европа от ватникланд или пък разпада на НАТО е последен приоритет на болшинството от тях.
Тоест, ако тръмп успее да изпълни около 50% от обещанията си в икономическата сфера (че дори и много по-малко), всичко друго ще му бъде простено - майната им на Украйна, и на Европа (говорим за американци, които инак не са подръжници на външната му политика, MAGA са пределно ясни).
Перефразирано, хладилника е най-важен и ако той се понапълни, кой ни е бил съюзник, какво значи международно право и кой е агресор, и жертва няма никакво значение.
Ще трябва да го приемем.
И вече да мислим по нов начин за бъдещето си, и разбира се отбраната си - вече без САЩ, а не дай си боже (но няма как да го изключа, особено след цирка с Гренландия) - и срещу САЩ.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Декомунизация. ДеКГБизация. Дерусификация.

Аватар
Океан
Редовен потребител
Мнения: 355
Регистриран на: 12 Апр 2024, 22:32
Контакт:
Status: Offline

Re: Икономиката на САЩ и външната им политика

Мнение от Океан » 05 Фев 2026, 18:32

Almasy написа:
05 Фев 2026, 17:25
И аз се задълбах и изчетох доста социологически проучвания.
И в доста от тях се споменава, че фактически въпроси като НАТО, Гренландия, Украйна, Европа безкрайно малко вълнуват американците (кажи-речи 100% от гасувалите за тръмп, като по презумция отново се изключват т.н. америксански путиноиди, които се оказва, че никак не са малко, но и немалък процент от негласувалите за него).
Например войната в Украйна, както и евентуална окупация на други държави в Европа от ватникланд или пък разпада на НАТО е последен приоритет на болшинството от тях.
Тоест, ако тръмп успее да изпълни около 50% от обещанията си в икономическата сфера (че дори и много по-малко), всичко друго ще му бъде простено - майната им на Украйна, и на Европа (говорим за американци, които инак не са подръжници на външната му политика, MAGA са пределно ясни).
Перефразирано, хладилника е най-важен и ако той се понапълни, кой ни е бил съюзник, какво значи международно право и кой е агресор, и жертва няма никакво значение.
Ще трябва да го приемем.
И вече да мислим по нов начин за бъдещето си, и разбира се отбраната си - вече без САЩ, а не дай си боже (но няма как да го изключа, особено след цирка с Гренландия) - и срещу САЩ.
Това е вярно и не е ново явление. Водещото на изборите в щатите са вътрешните въпроси и особено икономиката. И, което е по-важно, става дума не просто за обективни твърди статистически данни за икономиката, а за това "как се чувстват" по отношение на икономиката. Защото още по време на Биден амерканската икономика беше може би най-добре представящата се икономика в целия свят, но уви, избраха Тръмп и една от водещите причини беше усещанията на хората, а не реалното положение. Според мен, ако се чувстват, че икономиката е добре, ще му дадат и да "национализира" изборите (новото 20) и трети мандат, без значение, колко законни са тези неща.

Има го и тънкият момент, че до сега външната политика на САЩ е била доста консистентна без значение, кой е президент, така че оптимистичният поглед е, че може би занапред ще обръщат повече внимание и на това, а не само на вътрешната политика.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Мнения: 56945
Регистриран на: 18 Юли 2016, 22:29
Контакт:
Status: Offline

Re: Икономиката на САЩ и външната им политика

Мнение от Dinain » 06 Фев 2026, 01:19

Океан написа:
05 Фев 2026, 18:32
Almasy написа:
05 Фев 2026, 17:25
И аз се задълбах и изчетох доста социологически проучвания.
И в доста от тях се споменава, че фактически въпроси като НАТО, Гренландия, Украйна, Европа безкрайно малко вълнуват американците (кажи-речи 100% от гасувалите за тръмп, като по презумция отново се изключват т.н. америксански путиноиди, които се оказва, че никак не са малко, но и немалък процент от негласувалите за него).
Например войната в Украйна, както и евентуална окупация на други държави в Европа от ватникланд или пък разпада на НАТО е последен приоритет на болшинството от тях.
Тоест, ако тръмп успее да изпълни около 50% от обещанията си в икономическата сфера (че дори и много по-малко), всичко друго ще му бъде простено - майната им на Украйна, и на Европа (говорим за американци, които инак не са подръжници на външната му политика, MAGA са пределно ясни).
Перефразирано, хладилника е най-важен и ако той се понапълни, кой ни е бил съюзник, какво значи международно право и кой е агресор, и жертва няма никакво значение.
Ще трябва да го приемем.
И вече да мислим по нов начин за бъдещето си, и разбира се отбраната си - вече без САЩ, а не дай си боже (но няма как да го изключа, особено след цирка с Гренландия) - и срещу САЩ.
Това е вярно и не е ново явление. Водещото на изборите в щатите са вътрешните въпроси и особено икономиката. И, което е по-важно, става дума не просто за обективни твърди статистически данни за икономиката, а за това "как се чувстват" по отношение на икономиката. Защото още по време на Биден амерканската икономика беше може би най-добре представящата се икономика в целия свят, но уви, избраха Тръмп и една от водещите причини беше усещанията на хората, а не реалното положение. Според мен, ако се чувстват, че икономиката е добре, ще му дадат и да "национализира" изборите (новото 20) и трети мандат, без значение, колко законни са тези неща.

Има го и тънкият момент, че до сега външната политика на САЩ е била доста консистентна без значение, кой е президент, така че оптимистичният поглед е, че може би занапред ще обръщат повече внимание и на това, а не само на вътрешната политика.
Няма да съм аз ако не отправя малко по-нюансирано мнение. :mrgreen:

Да, на американецът Украйна не му е приоритет, разбира се. Но запитани дали САЩ трябва да подкрепят военно Украйна, повечето американци казват "да".

Иначе естествено, че икономиката е приоритет. И за щастие няма изгледи Оранж да "оправи" каквото и да е, ами обратното. С такъв отбор галактически идиоти, които е събрал...
Защото още по време на Биден амерканската икономика беше може би най-добре представящата се икономика в целия свят, но уви, избраха Тръмп и една от водещите причини беше усещанията на хората, а не реалното положение.
+30

Както и тогава питах повтарящите, че Тръмп щял да "оправи икономиката", какво точно има да и се "оправя", така и до днес не получих смислен отговор. По-скоро получих от титана от Флорида, но за него ми се сърдят - разбирането на тези, дето чакаха Тръмп да им "оправи икономиката" бяха = да им направи яйцата евтини. Най-баналната предизборна лъжа като от бананова република "изберете ме и ще ви направя нещата евтини" - което НИКОГА не се случва в реалния живот, няма да се случи и в САЩ. Просто предизборна лъжа на безкрупулен мошеник; и нещо по-лошо, Оранж дейно работи за това да им влоши икономиката чрез разкъсване не само на политически, ами и на търговски съюзи*, плюс търговска война с целия свят, която само оскъпява стоките. В резултат на собствената си лудост и некомпетентност.

*France to ditch US platforms Microsoft Teams, Zoom for ‘sovereign platform’ citing security concerns
France will replace the American platforms Microsoft Teams and Zoom with its own domestically developed video conferencing platform, which will be used in all government departments by 2027, the country announced on Monday.
https://www.euronews.com/next/2026/01/2 ... curity-con

Преди няколко дни Франция обяви, че 2.5М държавни служители до догодина трябва да минат на собствен, френски софтуер за видеоконферентни разговори Visio, и да изоставят американските Zoom, Teams или Webex "от съображения за сигурност". Може да е смешно, може да им се подиграваме, но може и това да е началото на тенденция. :idea:

Аз се смеех на Арчър, когато казваше че Европа трябвало да разработи свои социални мрежи, но сега говорим за политически причини. А американските социални мрежи са в задочна война с европейските регулатори от години така или иначе.

А това са американските технологични гиганти, на това им се крепи просперитета последните 20 години - ако следващите 10 години загубят 100-200-300 млн. потребители в Европа, къде ще намерят нови? В Китай ли? Или в Русия? :roll:

Другото е, че от края на Студената война минаха над 35 години, израстнало е ново поколение и се чувстват недосегаеми и омнипотенти. Дори от 9/11 вече минаха 25 години. Pax Americana, могат да удрят когото искат, където искат по света, и никой не може да им каже нищо. Затова не се чувстват заплашени.
Сбърках!
Т-72, 24.02.22

Жалък си и си морално пропаднал тип, оправдаващ военните престъпления на полудял близкоизточен диктатор.Thorn, 26.08.25 🤭

Аватар
rki
Редовен потребител
Мнения: 25121
Регистриран на: 22 Мар 2017, 20:11
Status: Offline

Re: Икономиката на САЩ и външната им политика

Мнение от rki » 06 Фев 2026, 08:27

Една интересна графика показваща раздалечаването между САЩ и традиционните им съюзници по отношение на външнополитическите приоритети и цели.
Графиката е построена като корелация на вотовете на отделните страни в ООН с вотовете, които САЩ и Китай са направили.

Изображение
https://x.com/patrickjfl/status/2019379130295546287


Докато за Китай няма някакви значителни промени - нито е набрал влияние, нито е загубил, то при САЩ се вижда все по-голямо раздалечаване между тях и традиционните им съюзници и симпатизанти.

The USSR is still collapsing before our very eyes



Parasha delenda est

Аватар
rki
Редовен потребител
Мнения: 25121
Регистриран на: 22 Мар 2017, 20:11
Status: Offline

Re: Икономиката на САЩ и външната им политика

Мнение от rki » 06 Фев 2026, 09:02

А криптобратята, които бяха сред най-големите фенове на оранжевия педофил 2024 г., сега го псуват под път и над път, въпреки че той направи всичко за което те мечтаеха. И биткойна е с 50% спад от АТН, а сумати други дигитални пръдни отидоха към нулата. :lol:

The USSR is still collapsing before our very eyes



Parasha delenda est

Аватар
rki
Редовен потребител
Мнения: 25121
Регистриран на: 22 Мар 2017, 20:11
Status: Offline

Re: Икономиката на САЩ и външната им политика

Мнение от rki » 06 Фев 2026, 11:04

Междувременно конфликтът който американския посланник в Полша разпалва с правителството и Сеймът е с потенциал да задмине щетите за САЩ от конфликтите на Дончо с Дания и Канада. :lol:

The USSR is still collapsing before our very eyes



Parasha delenda est

Аватар
Archer
Редовен потребител
Мнения: 9154
Регистриран на: 24 Юли 2016, 00:04
Контакт:
Status: Offline

Re: Икономиката на САЩ и външната им политика

Мнение от Archer » 06 Фев 2026, 12:14

А американските социални мрежи са в задочна война с европейските регулатори от години така или иначе.
Тук ударът ще дойде по новото направление ще вдигнат възрастовото ограничение за социалните мрежи да е за над 16 годишни ( според мен трябва да е за над 18 ) .
Е тука вече ще загубят милиони и като се сетя преди няколко месеца как се набутаха да купят Тук Ток :mrgreen:

Аватар
Ksantip
Модератор
Мнения: 2451
Регистриран на: 19 Юли 2016, 20:16
Контакт:
Status: Offline

Re: Икономиката на САЩ и външната им политика

Мнение от Ksantip » 06 Фев 2026, 12:22

Dinain написа:
28 Яну 2026, 01:01
По останалите точки явно нямаме особени различия, затова ще се фокусирам само тук:
Ksantip написа:
27 Яну 2026, 17:13
Да, администрацията на Байдън беше слаба, не знам кой би спорил за това. Беше слаба по отношение на Украйна...
Аз.

Казвал съм и преди, че вътрешната политика на САЩ си е тяхна работа, но държа да ти обърна внимание на тази опорна точка. :!:

"Слабата администрация на Байдън" първа прати военна помощ на Украйна, първа военна помощ в историята за бивша съветска република срещу Русия, още няколко дни преди инвазията, заедно с Британия и Естония - ПТРК и ПЗРК. След това "слабата администрация" първа прати артилерия, ПВО и западни бронирани машини (М113). Чехия първа прати техника, но съветска (Т-72). Ако не беше "слабата администрация на Байдън" да зададе тона, отключване всяка поредна категория въоръжение и да създаде формата Рамщайн в който 50 държави да пращат оръжие, Германия още щеше да търси онези 2 полеви кухни и 5000 каски, и Украйна да си остане с няколко Джавелина от Естония и толкова.

Ти си по-млад, бива ли да не помниш 4 години назад?

Ако, недайсибоже, на власт тогава беше Оранжевият дебил, нямаше дори да си прекъсне играта на голф, докато dear friend Putin влиза в Киев с танковете си.

Та като говориш за "слаба администрация" съпоставяй "в сравнение с коя?".

...
Центъра ти е отговорил за предупрежденията, но да посоча очевидното, което бях казал още преди година - ако изборите в България имаха глобално значение, ще предупреждава, защо не? Конкретно тогава казах, че за целия свят може да има ужасяващи последствия това, че на някакъв селянин от Уисконсин му обещали евтини яйца и той повярвал. И това не е готино. Още ли смяташ, че светът няма право да предупреждава?
Първо - съжалявам за изключително бавния отговор, през последните почти две седмици имах сумарно 20 минути за форума.

Далеч съм от мисълта, че ако не бяха американците, Европа щеше да се ограничи до загриженост и остро осъждане на инвазията. Смятам Байдън за слаб президент, но Шолц беше просто трагичен, както и цялата му прогнила от русофилия партия. Хипотезата при която Тръмп е президент на 24.02.22 изобщо няма да я коментирам, щеше да е пълна трагедия.

Причината да смятам администрацията на Байдън за слаба е, че помощта им беше too little, too late в повечето случаи. Имаше прозорец от есента на 2022 до лятото на 2023г, когато украинците имаха необходимото количество хора (разбирай пехота :mrgreen:), руснаците още бяха в режим на колониална война и не бяха започнали да набират масово алкохолици и затворници, за да запълнят дупките във фронта и точно в този момент украинците имаха шанс да пробият до Азовско море и на практика да нулират руските придобивки от инвазията. Вместо да затрупат Украйна с Брадлита, Абрамси и АТАКМС, американците тогава се уплашиха от руските червени линии, които в крайна сметка бяха преминати, но изпълниха поне една от целите си - да забавят доставките на оръжия за ВСУ. Контраофанзивата през 2023г беше може би обречена отначало, но не помогна и това, че русктие хеликоптери летяха без проблеми, вместо базите им да бъдат изорани с АТАКМС, което се случи частично след провала на контраофанзивата.

Статите за многобройните страхове на тогавашната администрация са подробно обсъждани във форума, не мисля да ровя отново, за да ги търся, защото 100% си ги чел (много от тях са споделяни от теб). Само не разбирам твоята позиция - ако спориш с твърдението, че администрацията беше слаба, предполагам си на мнение, че е била силна или поне решителна по отношение на Украйна. Не знам само дали това се базира на 40-те ХИМАРС-а или на 30-те Абрамса, които дадоха. По-силна и по-адекватна от сегашната или от тогавашна Европа - със сигурност. Изпуснаха ли златна възможност да разбият зъбите на Путин и да покажат сила пред Си - според мен категорично да. За цената на страховете на Байдън, Джейк Съливан и другите страхливци от тогавашната администрация можем да поговорим след време, но със сигурност украинците платиха, плащат и ще продължават да плащат с кръв за това, че преди 3.5 години във Вашингтон се уплашиха от руските червени линии.

И последно по темата - "в сравнение с коя администрация" - ами например с повечето администрации от времето на Студената война (да не кажа всички, защото все пак и Джими Картър е президент тогава). Смятам, че и двамата Буш биха били по-адекватни в такава ситуация. Но нека не съдя прекалено строго, все пак аз съм форумен кибик и ми е лесно да давам акъл на хора, които е трябвало да вземат решения без да разполагат с лукса на ретроспекцията :D.
...
За изборите - ами предупреждавайте си, аз само казах, че на мястото на Амазон не бих ви обърнал внимание и че мнението ви/ни няма никаква тежест. По същият начин мнението на Амазон не би имало тежест за мен, когато отивам да гласувам на нашите избори.

deaf
Редовен потребител
Мнения: 114
Регистриран на: 30 Ное 2021, 14:42
Контакт:
Status: Offline

Re: Икономиката на САЩ и външната им политика

Мнение от deaf » 06 Фев 2026, 13:50

Няколко месеца преди Путин да нападне Украйна,в интервю министърът на МВР на Великобритания предупреди,че Русия ще атакува Украйна и че войната ще бъде ПРОДЪЛЖИТЕЛНА. Следователно може да се направи обосновано предположение,че Британия и САЩ още преди началото на войната са планирали тя да продължи дълго,с цел така да изтощят Русия,че тя да не може много години след това да си показва зъбките.

Аватар
Archer
Редовен потребител
Мнения: 9154
Регистриран на: 24 Юли 2016, 00:04
Контакт:
Status: Offline

Re: Икономиката на САЩ и външната им политика

Мнение от Archer » 06 Фев 2026, 18:58

PS
Франция обяви, че 2.5М държавни служители до догодина трябва да минат на собствен, френски софтуер за видеоконферентни разговори Visio, и да изоставят американските Zoom, Teams или Webex "от съображения за сигурност". Може да е смешно, може да им се подиграваме, но може и това да е началото на тенденция.
Че тя тенденцията я има от години спомни си това
A German military officer used an unsecured line for a conference call.
За скандалите с подслушването на меркел да не напомням, нормално е сега по заможните държави е ЕС да си направят собствени алтернативи за комуникация и то в кибер пространството дори са закъснели. Нищо чудно утре я Швеция я Германия да си направят техни си подобни системи.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Мнения: 56945
Регистриран на: 18 Юли 2016, 22:29
Контакт:
Status: Offline

Re: Икономиката на САЩ и външната им политика

Мнение от Dinain » 07 Фев 2026, 11:41

Lutnick and Epstein were in business together, Epstein files show
Lutnick, the former chairman of the financial services firm Cantor Fitzgerald who at one point lived next door to Epstein, told the New York Post in October that he and his wife Allison had cut ties with Epstein in 2005, deciding after taking a tour of Epstein's New York townhouse, "I will never be in the room with that disgusting person ever again."
https://www.cbsnews.com/news/howard-lut ... -together/

Нищо особено - Лутник и Епстийн са били бизнес съдружници, доказват подписани документи от досиетата. Лутник твърдеше, че са се срещнали за кратко и след 2005 г. не искал повече никога да се среща "с този отвратителен човек".

Публикуваните документи обаче показват, че са продължи ли да се срещат и даже са имали общ бизнес през 2011-2012 г.
Сбърках!
Т-72, 24.02.22

Жалък си и си морално пропаднал тип, оправдаващ военните престъпления на полудял близкоизточен диктатор.Thorn, 26.08.25 🤭

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Мнения: 56945
Регистриран на: 18 Юли 2016, 22:29
Контакт:
Status: Offline

Re: Икономиката на САЩ и външната им политика

Мнение от Dinain » 07 Фев 2026, 13:15

Зеленски: САЩ дадоха на Украйна и Русия срок до юни за край на войната
Ако крайният срок до юни не бъде спазен, администрацията на Тръмп вероятно ще окаже натиск върху двете страни, за да го спазят, подчерта той.

"Американците предлагат страните да прекратят войната до началото на лятото и вероятно ще окажат натиск върху тях точно според този график", заяви украинският президент пред журналисти. "И казват, че искат да направят всичко до юни. И ще направят всичко, за да сложат край на войната. И искат ясен график на всички събития", подчерта той.
https://offnews.bg/sviat/zelenski-sasht ... UIq9R9jBkQ

Сезон 2 свърши след много "до две седмици" със season finale в Маями.

Сезон 3 на "Тръмп спира войната в Украйна за 24 часа" е вече потвърден, release date е лятото. :lol:
Сбърках!
Т-72, 24.02.22

Жалък си и си морално пропаднал тип, оправдаващ военните престъпления на полудял близкоизточен диктатор.Thorn, 26.08.25 🤭

Аватар
EddieBG
Редовен потребител
Мнения: 11294
Регистриран на: 02 Окт 2016, 18:33
Контакт:
Status: Offline

Re: Икономиката на САЩ и външната им политика

Мнение от EddieBG » 07 Фев 2026, 18:38

https://www.youtube.com/watch?v=r7iImDYhURA

Оранжевата деменция е публикувал в официалния си трут-профил видео, в което Барак и Мишел Обама са изобразени като маймуни.
повече

Президентът на уж най-могъщата държава в света е на нивото на пет годишно лайненце.

MAGA! :mrgreen:
"Должен высказать свой печальный взгляд на русского человека - он имеет такую слабую мозговую систему, что не способен воспринимать действительность как таковую."
И.Павлов

deaf
Редовен потребител
Мнения: 114
Регистриран на: 30 Ное 2021, 14:42
Контакт:
Status: Offline

Re: Икономиката на САЩ и външната им политика

Мнение от deaf » 07 Фев 2026, 19:11

Значи,когато Холи Бери игра маймуна в "Планетата на маймуните",нямаше проблем. Сега е проблем Обама да бъде изобразен като маймуна.

Отговори

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани