Когато научава за нападението Сталин изпаднал в нервна криза в своята дача, съвзема се на 3 юли, когато прави обръщение по радиото. Дотогава не е приемал даже висшите партийни и военни ръководители.
Втора световна война ⇒ Снимки (Втората световна война)
-
jordani
- Редовен потребител
- Мнения: 1478
- Регистриран на: 14 Май 2018, 19:28
- Контакт:
- Status: Offline
- Amazon
- Модератор
- Мнения: 16394
- Регистриран на: 20 Юли 2016, 02:00
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Снимки (Втората световна война)
Не е трябвало да ровиш. Можеше просто да кликнеш на линка който поставих, където има и оригиналната и дигитално оцветената фотография. И според мен, изобщо не си прилича с брат си. Форма на носа, скулите, устните - вероятно единият се е метнал на майката а другият на бащата.bigdragon написа: ↑04 Яну 2022, 17:14Направи ми впечатление изключителното качество на снимката и поразрових малко.
Оригинална фотография:
И брат му Чарли, също капитан ветеран от ВМС на САЩ, служил 1942...45.
Приличат си...
![]()
- Dinain
- Редовен потребител
- Мнения: 56945
- Регистриран на: 18 Юли 2016, 22:29
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Снимки (Втората световна война)
Съветски войници разглеждат еротични снимки в американско списание "Янк", 1945 г.
Източник: АРТЕФАКТИ и СТАРИ СНИМКИ

Източник: АРТЕФАКТИ и СТАРИ СНИМКИ

Сбърках!
Т-72, 24.02.22
Жалък си и си морално пропаднал тип, оправдаващ военните престъпления на полудял близкоизточен диктатор.Thorn, 26.08.25 🤭
Т-72, 24.02.22
Жалък си и си морално пропаднал тип, оправдаващ военните престъпления на полудял близкоизточен диктатор.Thorn, 26.08.25 🤭
- Amazon
- Модератор
- Мнения: 16394
- Регистриран на: 20 Юли 2016, 02:00
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Снимки (Втората световна война)
Снимка от Арденската офанзива. Пребройте колко различни железа има в ръцете на това американско отделение.
- piston
- Редовен потребител
- Мнения: 8467
- Регистриран на: 31 Юли 2016, 12:27
- Status: Offline
Re: Снимки (Втората световна война)
3... Странно, че няма Томпсън, ами са чучнали с гресьорката
"Непоносимо страдание за русина е това съзнание – да си през вековете една ръмжаща мечка извън оградата на цивилизацията."
Илия Бешков, сеп, 1950 г.
"War without logistics is called poverty"
William Cox
Слух, че Динг е в@гина
Илия Бешков, сеп, 1950 г.
"War without logistics is called poverty"
William Cox
Слух, че Динг е в@гина
-
Sea Dog
- Редовен потребител
- Мнения: 1057
- Регистриран на: 24 Юли 2016, 10:49
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Снимки (Втората световна война)
Томсъна не е ли за взводния командир, а сержанта/отдельонния е с Гресьорката ?
-
Sasel
- Редовен потребител
- Мнения: 1905
- Регистриран на: 11 Юли 2021, 13:03
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Снимки (Втората световна война)
Един тъп въпрос. За какво служат "мрежичките" на каските, ако е за отблясъците, не е ли по- лесно да се боядисват с мат.
Dinain към rki: Спри се, бе човек. Побърка се...
"нормално беше да има някакво кръвопускане" Dinain за кланетата на цивилни алауити.
Руснаците ще модернизират Ту-142 за да попълнят загубите на А-50. Dinain
"нормално беше да има някакво кръвопускане" Dinain за кланетата на цивилни алауити.
Руснаците ще модернизират Ту-142 за да попълнят загубите на А-50. Dinain
- bigdragon
- Редовен потребител
- Мнения: 1205
- Регистриран на: 22 Юли 2016, 14:55
- Местоположение: Варна
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Снимки (Втората световна война)
На нея лесно се поставя маскировката според терена.
Клонки, листа, парцалчета с различен цвят и т.н.
Клонки, листа, парцалчета с различен цвят и т.н.
"Киев покръсти Русия. Киев ще я опее!"
Драгомир Янков
Моля, ако нещо в мен не ви харесва, не ме уведомявайте за това.
Постарайте се да преживеете този шок самостоятелно...!
Драгомир Янков
Моля, ако нещо в мен не ви харесва, не ме уведомявайте за това.
Постарайте се да преживеете този шок самостоятелно...!
- EddieBG
- Редовен потребител
- Мнения: 11294
- Регистриран на: 02 Окт 2016, 18:33
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Снимки (Втората световна война)
За камуфлаж.
Добавяли са корк в боята, за да се намалят отблясъците.ако е за отблясъците, не е ли по- лесно да се боядисват с мат.
П.С. писал съм едновременно с bigdragon.
"Должен высказать свой печальный взгляд на русского человека - он имеет такую слабую мозговую систему, что не способен воспринимать действительность как таковую."
И.Павлов
И.Павлов
-
Sasel
- Редовен потребител
- Мнения: 1905
- Регистриран на: 11 Юли 2021, 13:03
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Снимки (Втората световна война)
Благодаря!
Dinain към rki: Спри се, бе човек. Побърка се...
"нормално беше да има някакво кръвопускане" Dinain за кланетата на цивилни алауити.
Руснаците ще модернизират Ту-142 за да попълнят загубите на А-50. Dinain
"нормално беше да има някакво кръвопускане" Dinain за кланетата на цивилни алауити.
Руснаците ще модернизират Ту-142 за да попълнят загубите на А-50. Dinain
- Amazon
- Модератор
- Мнения: 16394
- Регистриран на: 20 Юли 2016, 02:00
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Снимки (Втората световна война)
Между другото, войника със Стен-а е направил “афгански пълнители”. Само да допълня колегите - проблема с каска без мрежа, или плат, е най-сериозен, когато каската е мокра. Тогава е мечтата на снайпериста. Предполагам и че дрънчи по-малко.
- piston
- Редовен потребител
- Мнения: 8467
- Регистриран на: 31 Юли 2016, 12:27
- Status: Offline
Re: Снимки (Втората световна война)
Амазоне, уж си америкос, а се излагаш... какъв Стен
, какви 5 лева
"Непоносимо страдание за русина е това съзнание – да си през вековете една ръмжаща мечка извън оградата на цивилизацията."
Илия Бешков, сеп, 1950 г.
"War without logistics is called poverty"
William Cox
Слух, че Динг е в@гина
Илия Бешков, сеп, 1950 г.
"War without logistics is called poverty"
William Cox
Слух, че Динг е в@гина
- Amazon
- Модератор
- Мнения: 16394
- Регистриран на: 20 Юли 2016, 02:00
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Снимки (Втората световна война)
- Dinain
- Редовен потребител
- Мнения: 56945
- Регистриран на: 18 Юли 2016, 22:29
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Снимки (Втората световна война)
Картечен пистолет?
"Шмайзер" на народен език?
Не мисля, че нито Стен, нито M3 са влезли в българския фолклор, просто защото не са се мяркали по тези ширини.
"Шмайзер" на народен език?
Не мисля, че нито Стен, нито M3 са влезли в българския фолклор, просто защото не са се мяркали по тези ширини.
Сбърках!
Т-72, 24.02.22
Жалък си и си морално пропаднал тип, оправдаващ военните престъпления на полудял близкоизточен диктатор.Thorn, 26.08.25 🤭
Т-72, 24.02.22
Жалък си и си морално пропаднал тип, оправдаващ военните престъпления на полудял близкоизточен диктатор.Thorn, 26.08.25 🤭
- bigdragon
- Редовен потребител
- Мнения: 1205
- Регистриран на: 22 Юли 2016, 14:55
- Местоположение: Варна
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Снимки (Втората световна война)
Последна промяна 2 на bigdragon, променена общо 10 пъти
"Киев покръсти Русия. Киев ще я опее!"
Драгомир Янков
Моля, ако нещо в мен не ви харесва, не ме уведомявайте за това.
Постарайте се да преживеете този шок самостоятелно...!
Драгомир Янков
Моля, ако нещо в мен не ви харесва, не ме уведомявайте за това.
Постарайте се да преживеете този шок самостоятелно...!
- centara
- Редовен потребител
- Мнения: 3669
- Регистриран на: 22 Юли 2016, 13:27
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Снимки (Втората световна война)
Яко фойерверки с японски самолети и кораби. Още през 1944 г. американските фотокартечници ги зареждат с ЦВЕТЕН филм
https://www.youtube.com/watch?v=INpP43aL2Bg&list=PLElh8DPDBnu-_khCxtAaBxtLURr7QNCjf&index=5
https://www.youtube.com/watch?v=INpP43aL2Bg&list=PLElh8DPDBnu-_khCxtAaBxtLURr7QNCjf&index=5
"Издивявам от лицемерие и двойни стандарти" - Thorn
Dinain: "Украински Mirage-4F"
Емигрант - човек, който заминава от твоята страна
Имигрант - човек, който идва в твоята страна
Научете ги тези думи най-накрая!
Dinain: "Украински Mirage-4F"
Емигрант - човек, който заминава от твоята страна
Имигрант - човек, който идва в твоята страна
Научете ги тези думи най-накрая!
- COMMANDER_KEEN
- Редовен потребител
- Мнения: 2154
- Регистриран на: 05 Авг 2016, 14:59
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Снимки (Втората световна война)
Интересно защо трассиращите снаряди подскачат така - следите са зигзагообразни, а не права чертичка... Предполагам, че камерата се тресе от следващите изстрели и за това следата изглежда зигзагообразна, а не, че снарядът лети по някаква смахната крива...?
-
Centurionus
- Редовен потребител
- Мнения: 1232
- Регистриран на: 15 Дек 2016, 20:53
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Снимки (Втората световна война)
На мен пък ми е интересно що за летяща лодка нападаха Корсарите в началото на клипа , че и четиримоторна ?!
И доста бой отнесе докато го топнат .
Ти верно си голямо менте! Най безполезният трол и лъжец във форума си!
За кого ли се отнася ?
За кого ли се отнася ?
- Amazon
- Модератор
- Мнения: 16394
- Регистриран на: 20 Юли 2016, 02:00
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Снимки (Втората световна война)
Какви пикирания правят!centara написа: ↑10 Яну 2022, 09:41Яко фойерверки с японски самолети и кораби. Още през 1944 г. американските фотокартечници ги зареждат с ЦВЕТЕН филм![]()
https://www.youtube.com/watch?v=INpP43aL2Bg&list=PLElh8DPDBnu-_khCxtAaBxtLURr7QNCjf&index=5
- Bruchpilot
- Редовен потребител
- Мнения: 5111
- Регистриран на: 14 Сеп 2016, 12:14
- Местоположение: Габрово
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Снимки (Втората световна война)
Предполагам Каваниши H8K.Centurionus написа: ↑10 Яну 2022, 14:36На мен пък ми е интересно що за летяща лодка нападаха Корсарите в началото на клипа , че и четиримоторна ?!И доста бой отнесе докато го топнат .
Строши-пилот 
- Dinain
- Редовен потребител
- Мнения: 56945
- Регистриран на: 18 Юли 2016, 22:29
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Снимки (Втората световна война)
Сбърках!
Т-72, 24.02.22
Жалък си и си морално пропаднал тип, оправдаващ военните престъпления на полудял близкоизточен диктатор.Thorn, 26.08.25 🤭
Т-72, 24.02.22
Жалък си и си морално пропаднал тип, оправдаващ военните престъпления на полудял близкоизточен диктатор.Thorn, 26.08.25 🤭
-
Centurionus
- Редовен потребител
- Мнения: 1232
- Регистриран на: 15 Дек 2016, 20:53
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Снимки (Втората световна война)
Прав си , гледах отново .Bruchpilot написа: ↑10 Яну 2022, 15:11Предполагам Каваниши H8K.Centurionus написа: ↑10 Яну 2022, 14:36На мен пък ми е интересно що за летяща лодка нападаха Корсарите в началото на клипа , че и четиримоторна ?!И доста бой отнесе докато го топнат .
Ти верно си голямо менте! Най безполезният трол и лъжец във форума си!
За кого ли се отнася ?
За кого ли се отнася ?
- Almasy
- Редовен потребител
- Мнения: 8586
- Регистриран на: 29 Юли 2016, 15:08
- Местоположение: Бургас
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Снимки (Втората световна война)
Off Topic
Чудя се дали да не си го закупя като моделче - цената е добра (за B-52G искат от 200 леФа нагоре в зависимост от производителя, с което моментално ме отказаха)
https://www.super-hobby.bg/products/Kaw ... ype-2.html
https://www.super-hobby.bg/products/Kaw ... ype-2.html
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото
Декомунизация. ДеКГБизация. Дерусификация.
Декомунизация. ДеКГБизация. Дерусификация.
- komuso
- Редовен потребител
- Мнения: 439
- Регистриран на: 11 Яну 2019, 19:32
- Местоположение: Варна
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Снимки (Втората световна война)
В момента моделът не е наличен.А и да те предупредя,имах го и го продадох след като стоя 3 г на бюрото ми.Матрицата е стара-от 70-80 г с всичките минуси за времето си-никакъв интериор,бутафорни пилоти и въоръжение,външна нитовка,декалите са стари и се разпадат като ги поставиш във вода.Има ново издание с 2 нови платки и нови(различни декали).Кутията е същата но производственият номер е друг.
Най-добре се смее този който стреля първи
- Almasy
- Редовен потребител
- Мнения: 8586
- Регистриран на: 29 Юли 2016, 15:08
- Местоположение: Бургас
- Контакт:
- Status: Offline
Re: Снимки (Втората световна война)
Яааааа....Колко си в часkomuso написа: ↑10 Яну 2022, 18:04В момента моделът не е наличен.А и да те предупредя,имах го и го продадох след като стоя 3 г на бюрото ми.Матрицата е стара-от 70-80 г с всичките минуси за времето си-никакъв интериор,бутафорни пилоти и въоръжение,външна нитовка,декалите са стари и се разпадат като ги поставиш във вода.Има ново издание с 2 нови платки и нови(различни декали).Кутията е същата но производственият номер е друг.
Благодаря за съвета
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото
Декомунизация. ДеКГБизация. Дерусификация.
Декомунизация. ДеКГБизация. Дерусификация.
Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани




