Втора световна войнаСнимки (Втората световна война)

1939-1945
Отговори
jordani
Редовен потребител
Мнения: 1478
Регистриран на: 14 Май 2018, 19:28
Контакт:
Status: Offline

Re: Снимки (Втората световна война)

Мнение от jordani » 04 Яну 2022, 17:43

jamega написа:
22 Окт 2021, 16:41
Казват, че снимката е от ранната сутрин на 22 юни... (Сталин)
Когато научава за нападението Сталин изпаднал в нервна криза в своята дача, съвзема се на 3 юли, когато прави обръщение по радиото. Дотогава не е приемал даже висшите партийни и военни ръководители.

Аватар
Amazon
Модератор
Мнения: 16394
Регистриран на: 20 Юли 2016, 02:00
Контакт:
Status: Offline

Re: Снимки (Втората световна война)

Мнение от Amazon » 04 Яну 2022, 18:49

bigdragon написа:
04 Яну 2022, 17:14
Направи ми впечатление изключителното качество на снимката и поразрових малко.

Оригинална фотография:

Изображение

И брат му Чарли, също капитан ветеран от ВМС на САЩ, служил 1942...45.
Приличат си...

Изображение
Не е трябвало да ровиш. Можеше просто да кликнеш на линка който поставих, където има и оригиналната и дигитално оцветената фотография. И според мен, изобщо не си прилича с брат си. Форма на носа, скулите, устните - вероятно единият се е метнал на майката а другият на бащата.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Мнения: 56945
Регистриран на: 18 Юли 2016, 22:29
Контакт:
Status: Offline

Re: Снимки (Втората световна война)

Мнение от Dinain » 04 Яну 2022, 19:54

Съветски войници разглеждат еротични снимки в американско списание "Янк", 1945 г.

Източник: АРТЕФАКТИ и СТАРИ СНИМКИ

Изображение
Сбърках!
Т-72, 24.02.22

Жалък си и си морално пропаднал тип, оправдаващ военните престъпления на полудял близкоизточен диктатор.Thorn, 26.08.25 🤭

Аватар
Amazon
Модератор
Мнения: 16394
Регистриран на: 20 Юли 2016, 02:00
Контакт:
Status: Offline

Re: Снимки (Втората световна война)

Мнение от Amazon » 09 Яну 2022, 20:36

Снимка от Арденската офанзива. Пребройте колко различни железа има в ръцете на това американско отделение. :)
5AC71DD0-F4E1-4427-8AF6-94DBE65BA5FF.jpeg

Аватар
piston
Редовен потребител
Мнения: 8467
Регистриран на: 31 Юли 2016, 12:27
Status: Offline

Re: Снимки (Втората световна война)

Мнение от piston » 09 Яну 2022, 21:26

Amazon написа:
09 Яну 2022, 20:36
Снимка от Арденската офанзива. Пребройте колко различни железа има в ръцете на това американско отделение. :)

5AC71DD0-F4E1-4427-8AF6-94DBE65BA5FF.jpeg
3... Странно, че няма Томпсън, ами са чучнали с гресьорката
"Непоносимо страдание за русина е това съзнание – да си през вековете една ръмжаща мечка извън оградата на цивилизацията."
Илия Бешков, сеп, 1950 г.

"War without logistics is called poverty"
William Cox

Слух, че Динг е в@гина

Sea Dog
Редовен потребител
Мнения: 1057
Регистриран на: 24 Юли 2016, 10:49
Контакт:
Status: Offline

Re: Снимки (Втората световна война)

Мнение от Sea Dog » 09 Яну 2022, 21:30

piston написа:
09 Яну 2022, 21:26
Amazon написа:
09 Яну 2022, 20:36
Снимка от Арденската офанзива. Пребройте колко различни железа има в ръцете на това американско отделение. :)

5AC71DD0-F4E1-4427-8AF6-94DBE65BA5FF.jpeg
3... Странно, че няма Томпсън, ами са чучнали с гресьорката
Томсъна не е ли за взводния командир, а сержанта/отдельонния е с Гресьорката ?

Sasel
Редовен потребител
Мнения: 1905
Регистриран на: 11 Юли 2021, 13:03
Контакт:
Status: Offline

Re: Снимки (Втората световна война)

Мнение от Sasel » 09 Яну 2022, 21:35

Amazon написа:
09 Яну 2022, 20:36
Снимка от Арденската офанзива. Пребройте колко различни железа има в ръцете на това американско отделение. :)

5AC71DD0-F4E1-4427-8AF6-94DBE65BA5FF.jpeg
Един тъп въпрос. За какво служат "мрежичките" на каските, ако е за отблясъците, не е ли по- лесно да се боядисват с мат.
Dinain към rki: Спри се, бе човек. Побърка се...
"нормално беше да има някакво кръвопускане" Dinain за кланетата на цивилни алауити.
Руснаците ще модернизират Ту-142 за да попълнят загубите на А-50. Dinain :lol:

Аватар
bigdragon
Редовен потребител
Мнения: 1205
Регистриран на: 22 Юли 2016, 14:55
Местоположение: Варна
Контакт:
Status: Offline

Re: Снимки (Втората световна война)

Мнение от bigdragon » 09 Яну 2022, 21:40

На нея лесно се поставя маскировката според терена.
Клонки, листа, парцалчета с различен цвят и т.н.
"Киев покръсти Русия. Киев ще я опее!"
Драгомир Янков
Моля, ако нещо в мен не ви харесва, не ме уведомявайте за това. :|
Постарайте се да преживеете този шок самостоятелно...! :shock:

Аватар
EddieBG
Редовен потребител
Мнения: 11294
Регистриран на: 02 Окт 2016, 18:33
Контакт:
Status: Offline

Re: Снимки (Втората световна война)

Мнение от EddieBG » 09 Яну 2022, 21:42

Sasel написа:
09 Яну 2022, 21:35
Amazon написа:
09 Яну 2022, 20:36
Снимка от Арденската офанзива. Пребройте колко различни железа има в ръцете на това американско отделение. :)

5AC71DD0-F4E1-4427-8AF6-94DBE65BA5FF.jpeg
Един тъп въпрос. За какво служат "мрежичките" на каските
За камуфлаж.

ако е за отблясъците, не е ли по- лесно да се боядисват с мат.
Добавяли са корк в боята, за да се намалят отблясъците.

П.С. писал съм едновременно с bigdragon.
"Должен высказать свой печальный взгляд на русского человека - он имеет такую слабую мозговую систему, что не способен воспринимать действительность как таковую."
И.Павлов

Sasel
Редовен потребител
Мнения: 1905
Регистриран на: 11 Юли 2021, 13:03
Контакт:
Status: Offline

Re: Снимки (Втората световна война)

Мнение от Sasel » 09 Яну 2022, 21:44

Благодаря!
Dinain към rki: Спри се, бе човек. Побърка се...
"нормално беше да има някакво кръвопускане" Dinain за кланетата на цивилни алауити.
Руснаците ще модернизират Ту-142 за да попълнят загубите на А-50. Dinain :lol:

Аватар
Amazon
Модератор
Мнения: 16394
Регистриран на: 20 Юли 2016, 02:00
Контакт:
Status: Offline

Re: Снимки (Втората световна война)

Мнение от Amazon » 09 Яну 2022, 22:35

Между другото, войника със Стен-а е направил “афгански пълнители”. Само да допълня колегите - проблема с каска без мрежа, или плат, е най-сериозен, когато каската е мокра. Тогава е мечтата на снайпериста. Предполагам и че дрънчи по-малко.

Аватар
piston
Редовен потребител
Мнения: 8467
Регистриран на: 31 Юли 2016, 12:27
Status: Offline

Re: Снимки (Втората световна война)

Мнение от piston » 10 Яну 2022, 00:16

Amazon написа:
09 Яну 2022, 22:35
Между другото, войника със Стен-а е направил “афгански пълнители”. Само да допълня колегите - проблема с каска без мрежа, или плат, е най-сериозен, когато каската е мокра. Тогава е мечтата на снайпериста. Предполагам и че дрънчи по-малко.

Амазоне, уж си америкос, а се излагаш... какъв Стен
, какви 5 лева
"Непоносимо страдание за русина е това съзнание – да си през вековете една ръмжаща мечка извън оградата на цивилизацията."
Илия Бешков, сеп, 1950 г.

"War without logistics is called poverty"
William Cox

Слух, че Динг е в@гина

Аватар
Amazon
Модератор
Мнения: 16394
Регистриран на: 20 Юли 2016, 02:00
Контакт:
Status: Offline

Re: Снимки (Втората световна война)

Мнение от Amazon » 10 Яну 2022, 00:36

piston написа:
10 Яну 2022, 00:16
Amazon написа:
09 Яну 2022, 22:35
Между другото, войника със Стен-а е направил “афгански пълнители”. Само да допълня колегите - проблема с каска без мрежа, или плат, е най-сериозен, когато каската е мокра. Тогава е мечтата на снайпериста. Предполагам и че дрънчи по-малко.

Амазоне, уж си америкос, а се излагаш... какъв Стен
, какви 5 лева
Моя грешка. Мислех че на български Стен е събирателно и за “Grease gun” и за англискто пушкало. Как е правилно да се преведе? И не съм “американос” а съм чист българин.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Мнения: 56945
Регистриран на: 18 Юли 2016, 22:29
Контакт:
Status: Offline

Re: Снимки (Втората световна война)

Мнение от Dinain » 10 Яну 2022, 01:18

Картечен пистолет?
"Шмайзер" на народен език? :D

Не мисля, че нито Стен, нито M3 са влезли в българския фолклор, просто защото не са се мяркали по тези ширини.
Сбърках!
Т-72, 24.02.22

Жалък си и си морално пропаднал тип, оправдаващ военните престъпления на полудял близкоизточен диктатор.Thorn, 26.08.25 🤭

Аватар
bigdragon
Редовен потребител
Мнения: 1205
Регистриран на: 22 Юли 2016, 14:55
Местоположение: Варна
Контакт:
Status: Offline

Re: Снимки (Втората световна война)

Мнение от bigdragon » 10 Яну 2022, 08:02


Изображение

[url=https://www.google.com/search?q=ghillie ... 1057&dpr=1]ghillie


Тука жилито е без маскировка:
Изображение
Последна промяна 2 на bigdragon, променена общо 10 пъти
"Киев покръсти Русия. Киев ще я опее!"
Драгомир Янков
Моля, ако нещо в мен не ви харесва, не ме уведомявайте за това. :|
Постарайте се да преживеете този шок самостоятелно...! :shock:

Аватар
centara
Редовен потребител
Мнения: 3669
Регистриран на: 22 Юли 2016, 13:27
Контакт:
Status: Offline

Re: Снимки (Втората световна война)

Мнение от centara » 10 Яну 2022, 09:41

Яко фойерверки с японски самолети и кораби. Още през 1944 г. американските фотокартечници ги зареждат с ЦВЕТЕН филм :!:
https://www.youtube.com/watch?v=INpP43aL2Bg&list=PLElh8DPDBnu-_khCxtAaBxtLURr7QNCjf&index=5
"Издивявам от лицемерие и двойни стандарти" - Thorn
Dinain: "Украински Mirage-4F" :lol:
Емигрант - човек, който заминава от твоята страна
Имигрант - човек, който идва в твоята страна
Научете ги тези думи най-накрая!

Аватар
COMMANDER_KEEN
Редовен потребител
Мнения: 2154
Регистриран на: 05 Авг 2016, 14:59
Контакт:
Status: Offline

Re: Снимки (Втората световна война)

Мнение от COMMANDER_KEEN » 10 Яну 2022, 12:50

Интересно защо трассиращите снаряди подскачат така - следите са зигзагообразни, а не права чертичка... Предполагам, че камерата се тресе от следващите изстрели и за това следата изглежда зигзагообразна, а не, че снарядът лети по някаква смахната крива...?

Centurionus
Редовен потребител
Мнения: 1232
Регистриран на: 15 Дек 2016, 20:53
Контакт:
Status: Offline

Re: Снимки (Втората световна война)

Мнение от Centurionus » 10 Яну 2022, 14:36

На мен пък ми е интересно що за летяща лодка нападаха Корсарите в началото на клипа , че и четиримоторна ?! :shock: И доста бой отнесе докато го топнат .
Ти верно си голямо менте! Най безполезният трол и лъжец във форума си!
За кого ли се отнася ? :?:

Аватар
Amazon
Модератор
Мнения: 16394
Регистриран на: 20 Юли 2016, 02:00
Контакт:
Status: Offline

Re: Снимки (Втората световна война)

Мнение от Amazon » 10 Яну 2022, 14:49

centara написа:
10 Яну 2022, 09:41
Яко фойерверки с японски самолети и кораби. Още през 1944 г. американските фотокартечници ги зареждат с ЦВЕТЕН филм :!:
https://www.youtube.com/watch?v=INpP43aL2Bg&list=PLElh8DPDBnu-_khCxtAaBxtLURr7QNCjf&index=5
Какви пикирания правят! :shock:

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Мнения: 5111
Регистриран на: 14 Сеп 2016, 12:14
Местоположение: Габрово
Контакт:
Status: Offline

Re: Снимки (Втората световна война)

Мнение от Bruchpilot » 10 Яну 2022, 15:11

Centurionus написа:
10 Яну 2022, 14:36
На мен пък ми е интересно що за летяща лодка нападаха Корсарите в началото на клипа , че и четиримоторна ?! :shock: И доста бой отнесе докато го топнат .
Предполагам Каваниши H8K.
Строши-пилот :mrgreen:

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Мнения: 56945
Регистриран на: 18 Юли 2016, 22:29
Контакт:
Status: Offline

Re: Снимки (Втората световна война)

Мнение от Dinain » 10 Яну 2022, 15:49

Много яки кадри.

Но с аудио си е друго. :)

https://www.youtube.com/watch?v=-7I3qSAaZok
Сбърках!
Т-72, 24.02.22

Жалък си и си морално пропаднал тип, оправдаващ военните престъпления на полудял близкоизточен диктатор.Thorn, 26.08.25 🤭

Centurionus
Редовен потребител
Мнения: 1232
Регистриран на: 15 Дек 2016, 20:53
Контакт:
Status: Offline

Re: Снимки (Втората световна война)

Мнение от Centurionus » 10 Яну 2022, 16:39

Bruchpilot написа:
10 Яну 2022, 15:11
Centurionus написа:
10 Яну 2022, 14:36
На мен пък ми е интересно що за летяща лодка нападаха Корсарите в началото на клипа , че и четиримоторна ?! :shock: И доста бой отнесе докато го топнат .
Предполагам Каваниши H8K.
Прав си , гледах отново . ;) Изненадаха ме джапанките , четиримоторниците са рядкост по онези времена , малко държави ги строят , и то летяща лодка , Каталината е с два енджина , а Кондора не плува .
Ти верно си голямо менте! Най безполезният трол и лъжец във форума си!
За кого ли се отнася ? :?:

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Мнения: 8586
Регистриран на: 29 Юли 2016, 15:08
Местоположение: Бургас
Контакт:
Status: Offline

Re: Снимки (Втората световна война)

Мнение от Almasy » 10 Яну 2022, 16:59

Bruchpilot написа:
10 Яну 2022, 15:11
Предполагам Каваниши H8K.
Off Topic
Чудя се дали да не си го закупя като моделче - цената е добра (за B-52G искат от 200 леФа нагоре в зависимост от производителя, с което моментално ме отказаха)
https://www.super-hobby.bg/products/Kaw ... ype-2.html
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Декомунизация. ДеКГБизация. Дерусификация.

Аватар
komuso
Редовен потребител
Мнения: 439
Регистриран на: 11 Яну 2019, 19:32
Местоположение: Варна
Контакт:
Status: Offline

Re: Снимки (Втората световна война)

Мнение от komuso » 10 Яну 2022, 18:04

В момента моделът не е наличен.А и да те предупредя,имах го и го продадох след като стоя 3 г на бюрото ми.Матрицата е стара-от 70-80 г с всичките минуси за времето си-никакъв интериор,бутафорни пилоти и въоръжение,външна нитовка,декалите са стари и се разпадат като ги поставиш във вода.Има ново издание с 2 нови платки и нови(различни декали).Кутията е същата но производственият номер е друг.
Най-добре се смее този който стреля първи

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Мнения: 8586
Регистриран на: 29 Юли 2016, 15:08
Местоположение: Бургас
Контакт:
Status: Offline

Re: Снимки (Втората световна война)

Мнение от Almasy » 10 Яну 2022, 18:15

komuso написа:
10 Яну 2022, 18:04
В момента моделът не е наличен.А и да те предупредя,имах го и го продадох след като стоя 3 г на бюрото ми.Матрицата е стара-от 70-80 г с всичките минуси за времето си-никакъв интериор,бутафорни пилоти и въоръжение,външна нитовка,декалите са стари и се разпадат като ги поставиш във вода.Има ново издание с 2 нови платки и нови(различни декали).Кутията е същата но производственият номер е друг.
Яааааа....Колко си в час :)
Благодаря за съвета ;)
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Декомунизация. ДеКГБизация. Дерусификация.

Отговори

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани