Втора световна войнаХолокост

1939-1945
Отговори
Аватар
Almasy
Редовен потребител
Мнения: 8586
Регистриран на: 29 Юли 2016, 15:08
Местоположение: Бургас
Контакт:
Status: Offline

Re: Холокост

Мнение от Almasy » 02 Фев 2017, 09:34

Dinain написа:
01 Фев 2017, 20:49
Това е един капан, в който попадат мнозина, заели се да изучават историята на Холокоста: изчисление на 6те милиона чрез технически анализи на машините за убиване в лагерите. Само дето хора са умирали далеч не само в лагерите..................................................................................................................Никой не е казал, че всичките 6 милиона са минали през газови камери и крематориуми. Това просто е разликата между еврейското население в Райха преди войната и след нея, с проспадната раждаемост и емиграция.
Въобще не оспорвам написаното.
Донякъде съм виновен аз, че смесих нещата. В един момент коментирахме тоталния ревизионизъм (инак явно и между ревизионистите има разлика). И тъй като хард ревизионистите изобщо отричат съществуването на лагери за масово унищожение (а и каквато и да е политика на анихилация на евреите в границите на райха и окупираните територии), основните ми доводи бяха в тази насока (един такъв даже описва Аушвиц като място, което е създадено от СС с цел "защита" на юдеите от местните погромаджии и бандити, като оградите с високо напрежение били за да не влизат нежелани "външни лица" в трудовия лагер, който по същество не се отличавал особено от който и да е кибуц).
Цифрите са повече коментирани от нека да ги наречем по-софт ревиозинисти, като да - често се преплитат и интерпретират по съответният удобен начин.
И ако човек не е запознат достатъчно с мат`риала и каже, че 6 милиона са убити с Циклон Б, много лесно може да бъде обвинен в лъжа и ционизъм.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Декомунизация. ДеКГБизация. Дерусификация.

райнхард
Редовен потребител
Мнения: 1866
Регистриран на: 22 Юли 2016, 00:25
Контакт:
Status: Offline

Re: Холокост

Мнение от райнхард » 06 Фев 2017, 01:55

Не знам дали наистина Хитлер е мразил евреите (или се е страхувал от тях, или им се е възхищавал тайно, или е бил безразличен към тях), но и няма кой знае какво значение какви са били истинските му чувства към тях. По важно е, че мерките срещу евреите са били предназначени да сплотят народа около съзнанието за общи корени и една кръв.

Аватар
ISTORIK
Модератор
Мнения: 790
Регистриран на: 14 Ное 2016, 09:00
Местоположение: XIII век
Контакт:
Status: Offline

Re: Холокост

Мнение от ISTORIK » 06 Фев 2017, 09:52

райнхард написа:
06 Фев 2017, 01:55
Mерките, предприети срещу евреите, са били предназначени да сплотят немския народ около съзнанието за общи корени и една кръв.
И общ враг, превърнат постепенно в жертва.

Питам се... Дали, ако холокостът не бе извършен от германците, евреите щяха да получат земя насред територията на арабите? Дали до днес щяха да имат собствена държава? (Интересна тема за алтернативка...)

Имало е идеи тяхната държава да бъде на някое друго място, в не толкова конфликтна зона, напр. - на остров Мадагаскар. Или другаде, но сега не се сещам другите локации.
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред, образовай населението!

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Мнения: 2256
Регистриран на: 22 Юли 2016, 09:14
Контакт:
Status: Offline

Re: Холокост

Мнение от ValBo » 06 Фев 2017, 10:19

Преселението на евреите е започнало далеч преди холокоста
Той само е засилил процеса. Не вярвам, че по мирен път биха се изселили повторно в Маагаскар
Finita la commedia

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Мнения: 8586
Регистриран на: 29 Юли 2016, 15:08
Местоположение: Бургас
Контакт:
Status: Offline

Re: Холокост

Мнение от Almasy » 06 Фев 2017, 10:42

ValBo написа:
06 Фев 2017, 10:19
Не вярвам, че по мирен път биха се изселили повторно в Маагаскар
Особено що касае ултраортодоксалното еврейство, което не е малък процент и което в някои (вярно, само някои) аспекти си съперничи с талибаните по отношение на религиозна заслепеност.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Декомунизация. ДеКГБизация. Дерусификация.

Аватар
General Lukov
Редовен потребител
Мнения: 1992
Регистриран на: 07 Авг 2016, 18:14
Status: Offline

Re: Холокост

Мнение от General Lukov » 06 Фев 2017, 13:43

Повечето евреи в Европа преди ВСВ са от хазарски произход, т.е. не-семити. Иначе и до днес е голяма враждата между ортодоксалните евреи и космополитите-ционисти. :mrgreen:
Едните са захлупени, малко еквивалент на някой наш българин дето не е излизал от село през живота си, а другите имат широк кръгозор за света и даже изобщо не афишират своя произход - пример Надежда Михайлова (Нейнски). 8-)

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Мнения: 8586
Регистриран на: 29 Юли 2016, 15:08
Местоположение: Бургас
Контакт:
Status: Offline

Re: Холокост

Мнение от Almasy » 06 Фев 2017, 19:36

Абе като се отвори приказката за други места (освен днешен Израел), където би могло да отидат/бъдат репатрирани евреите….Има и някои факти, които не са особено известни

1. Хитлер „ ги предлага” на Щатите и Великобритания (и още 30 държави), ама се съгласяват само Доминикана и Коста Рика….

„………In 1938, President Franklin D. Roosevelt initiated the Évian Conference, bringing 32 countries together in France to discuss Hitler's increasing persecution of the Jewish people. When Hitler heard of the conference he said, "We, on our part, are ready to put all these criminals [Jews] at the disposal of these countries, for all I care, they can leave on luxury ships." Sadly, the conference failed to come to agreement. The only countries to accept an influx of immigrants were Costa Rica and the Dominican Republic…….”

2. Много евреи загиват по време на Холокоста безспорно, но и много християни. И въпреки това, масово понятието остава „строго антиюдейско”

„…….Approximately three to six million Jewish people lost their lives, which equated about one-third of the total Jewish population (or more based on certain estimates). Beyond that, three million Christians who denounced the Third Reich and five million other individuals were killed as well. Many that fell into the "other" category were deemed undesirable by the Third Reich due to mental or physical illness, homosexuality, or religious beliefs……”

3. Всички знаят за Шиндлер, малцина за Лейка, както и за двама полски лекари

„…….In an incredible act of bravery, Leica Camera Company hired hundreds of Jewish people at the onset of World War II and sent them to work overseas. As a non-Jew, the owner of the company felt he was safe from the Nazi regime, but worked tirelessly to save the lives of associates. Today, his act of courage is known as the "Leica Freedom Train."
„…..Doctors Eugene Lazowski and Stanislav Matulewicz Lazowski are credited with saving the lives of over 8,000 Jewish people by faking a typhoid outbreak that stopped Nazi forces from entering 12 towns. When they realized that deportation to concentration camps for their Jewish friends was inevitable, they injected them with a fake strain of the virus. While the towns were quarantined, they escaped death……”

4. Още през 1945-та Айзенхауер настоява за подробно документиране на всичко свързано с Холокоста, предричайки, че един ден ще има опити той да бъде тотално отречен

5. Zyklon B се проезвежда и до днес. Под търговското име Uragan D2

Изображение
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Декомунизация. ДеКГБизация. Дерусификация.

Аватар
Amazon
Модератор
Мнения: 16394
Регистриран на: 20 Юли 2016, 02:00
Контакт:
Status: Offline

Re: Холокост

Мнение от Amazon » 06 Фев 2017, 19:47

ValBo написа:
06 Фев 2017, 10:19
Преселението на евреите е започнало далеч преди холокоста
Той само е засилил процеса. Не вярвам, че по мирен път биха се изселили повторно в Маагаскар
Задавал съм въпроса в два форума и в двата беше определен от израелци и евреи, като нещо невъзможно. Все пак те са воювали за тази земя.
А тези които са успели, са емигрирали от Европа и то не само в Израел. До преди 2-3 години евреите в САЩ бяха повече от тези в Израел, сега се изравниха. Вероятно заради притока на руски евреи в Израел.

Пък и доколкото знам Юдеизма е религия и култура, а не етнос, така че те си имат свои клубове, общности, културни центрове, синагоги и т.н. Не е нужно да ги събират в псевдодържава някъде в Тексас или Биробиджан.

Отделно че големият им брат не би насърчил такова "преместване", защото това значи САЩ да загубят най-силният си съюзник в Близкият Изток.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Мнения: 56945
Регистриран на: 18 Юли 2016, 22:29
Контакт:
Status: Offline

Re: Холокост

Мнение от Dinain » 06 Фев 2017, 20:25

:shock:
ValBo написа:
06 Фев 2017, 10:19
Преселението на евреите е започнало далеч преди холокоста
Той само е засилил процеса. Не вярвам, че по мирен път биха се изселили повторно в Маагаскар
Повторно?
Сбърках!
Т-72, 24.02.22

Жалък си и си морално пропаднал тип, оправдаващ военните престъпления на полудял близкоизточен диктатор.Thorn, 26.08.25 🤭

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Мнения: 2256
Регистриран на: 22 Юли 2016, 09:14
Контакт:
Status: Offline

Re: Холокост

Мнение от ValBo » 06 Фев 2017, 20:27

Кое точно не ти стана ясно?
Finita la commedia

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Мнения: 56945
Регистриран на: 18 Юли 2016, 22:29
Контакт:
Status: Offline

Re: Холокост

Мнение от Dinain » 06 Фев 2017, 20:29

General Lukov написа:
06 Фев 2017, 13:43
Повечето евреи в Европа преди ВСВ са от хазарски произход, т.е. не-семити. Иначе и до днес е голяма враждата между ортодоксалните евреи и космополитите-ционисти. :mrgreen:
Едните са захлупени, малко еквивалент на някой наш българин дето не е излизал от село през живота си, а другите имат широк кръгозор за света и даже изобщо не афишират своя произход - пример Надежда Михайлова (Нейнски). 8-)
Тотално грешиш, за ортодоксалните. Те искат да мислиш така.
Сбърках!
Т-72, 24.02.22

Жалък си и си морално пропаднал тип, оправдаващ военните престъпления на полудял близкоизточен диктатор.Thorn, 26.08.25 🤭

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Мнения: 8586
Регистриран на: 29 Юли 2016, 15:08
Местоположение: Бургас
Контакт:
Status: Offline

Re: Холокост

Мнение от Almasy » 07 Фев 2017, 08:44

Dinain написа:
06 Фев 2017, 20:29
Тотално грешиш, за ортодоксалните. Те искат да мислиш така.
Би ли пояснил - аз никога не съм имал пряк (личен) досег с орто-/ултраортодоксални еврей, кажи речи каквото съм чел в нета или изобщо някъде - това е. Намирам доста общи черти с амишите, в повечето случаи - отрицателни.
То и с "модерни" евреи не съм имал досег кой-знае колко (освен, ако не знам, че са евреи).
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Декомунизация. ДеКГБизация. Дерусификация.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Мнения: 56945
Регистриран на: 18 Юли 2016, 22:29
Контакт:
Status: Offline

Re: Холокост

Мнение от Dinain » 07 Фев 2017, 08:50

Има една история от 60те години, която се простира назад до ВСВ. После ще я разкажа :)
Накратко, далеч не са изолирани диваци, които цял живот не си подават носа извън селото. Имат огромна мрежа, простираща се в половината свят.
Сбърках!
Т-72, 24.02.22

Жалък си и си морално пропаднал тип, оправдаващ военните престъпления на полудял близкоизточен диктатор.Thorn, 26.08.25 🤭

райнхард
Редовен потребител
Мнения: 1866
Регистриран на: 22 Юли 2016, 00:25
Контакт:
Status: Offline

Re: Холокост

Мнение от райнхард » 08 Фев 2017, 00:03

Ортодоксалните евреи са най-умните и начетени евреи. Буквално зад всеки един от тях се крие един гений. Те са един от стълбовете (ако питате мен и най-важния) на Израел. В кръга на шегата много хора си мислят, че евреите управляват света и си ги представят като светски евреи, с либерални виждания. Всъщност, ако евреите управляват света, това са именно ортодоксалните евреи- на-вече американските и израелските :)

Сега се сетих за две интересни филмчета за евреите Holy Rollers and The Believer

Аватар
General Lukov
Редовен потребител
Мнения: 1992
Регистриран на: 07 Авг 2016, 18:14
Status: Offline

Re: Холокост

Мнение от General Lukov » 08 Фев 2017, 01:07

Не, аз мисля че точно ортодоксалните стават жертва (поне историята показва), на етнически чистки, изтребления и т.н. А атеистите-космополити са по-умните от тях и те командват парада като цяло. Разбира се е мит, че евреите управляват света. Има наистина наднационален световен елит, който дърпа конците, но той е мултиетнически и не може да се каже кои преобладават. Например в т.нар. Трилатерална комисия има и българи - Меглена Кунева, Петър Стоянов и Цветелина Бориславова (бившата на Бойко). Та те са избраните българи от Задкулисието, които да ни представят на най-високо ниво. 8-)

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Мнения: 2256
Регистриран на: 22 Юли 2016, 09:14
Контакт:
Status: Offline

Re: Холокост

Мнение от ValBo » 08 Фев 2017, 07:42

16507917_725989200904320_1169538486931611429_n.jpg
Finita la commedia

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Мнения: 8586
Регистриран на: 29 Юли 2016, 15:08
Местоположение: Бургас
Контакт:
Status: Offline

Re: Холокост

Мнение от Almasy » 08 Фев 2017, 10:25

:lol:
Не съм предполагал, че ще се разсмея и в тази тема.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Декомунизация. ДеКГБизация. Дерусификация.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Мнения: 8586
Регистриран на: 29 Юли 2016, 15:08
Местоположение: Бургас
Контакт:
Status: Offline

Re: Холокост

Мнение от Almasy » 27 Фев 2017, 17:52

Към документите:

Отвесната ниша (псевдопрозорец) в Дахау (за разлика от Аушвиц, там кристалите Zyklon В са били аплицирани през стената, а не тавана, освен това газовите камери са много малки и нямат нищо общо с индустриалните размери на Треблинка или Аушвиц)

Изображение

Оригинална схема на газовите камери IV и V в Аушвиц

Изображение

Следи от нокти по газовата камера в Аушвиц (става въпрос за старата, нископроизводителна и неразрушена камера):

Изображение

Изображение

Оригиналната схема на крематориум III. В писмото на производителя се споменава, че разполагането и непосредствена близост до газовата камера, би спомогнало за скоростта на обгазяването (ниската температура забавя евапорацията на кристалите, а крематориума е източник на топлина).

Изображение

Планините от обувки в Аушвиц

Изображение

Изображение

Изображение

очила

Изображение

Изображение

протези

Изображение

куфари

Изображение

Изображение

Изображение

брачни халки

Изображение

ченета

Изображение

златни зъби

Изображение

и трупове

Изображение

Оригинална снимка на командата „Канада”, оатговаряща за сортирането на вещите на убитите

Изображение

Известните снимки на зондеркомандата унищожаваща трупове на открити клади. Това се случва при унищожението на унгарските евреи, тъй като крематориумите не успяват да се справят с огромното количество ешелони през лятото на 44-та

Изображение

Изображение

По същото време – вече разсълбечени обречени по пътя към старата газова камера (количеството хора е наложило отново да влезе в употреба)


Изображение
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Декомунизация. ДеКГБизация. Дерусификация.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Мнения: 56945
Регистриран на: 18 Юли 2016, 22:29
Контакт:
Status: Offline

Re: Холокост

Мнение от Dinain » 13 Май 2017, 11:32

When the former commander Treblinka, Kurt Franz, was arrested in 1959, a search of his home yielded a scrapbook with horrific photos of the massacre titled “Beautiful Years”

http://dlvr.it/LFzyVd?utm_medium=social ... cebook.com

Историята на Курт Франц, садистичен командир в Треблинка.
Сбърках!
Т-72, 24.02.22

Жалък си и си морално пропаднал тип, оправдаващ военните престъпления на полудял близкоизточен диктатор.Thorn, 26.08.25 🤭

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Мнения: 8586
Регистриран на: 29 Юли 2016, 15:08
Местоположение: Бургас
Контакт:
Status: Offline

Re: Холокост

Мнение от Almasy » 23 Май 2017, 08:55

Илинойският музей на Холокоста, намиращ се в чикагското предградие Скоуки, добави имената на двама български митрополити на стената на своя "Фонтан на праведните", отдаващ почит на хората, рискували собственото си благополучие и живот, за да спасят евреи по време на Втората световна война. Пловдивският митрополит Кирил и софийският му колега Стефан, противопоставили се на антисемитската политика на България от този период и допринесли за спасяването на българските евреи, се сдобиха със своя паметна плоча редом до 71 други.

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2017/01/ ... bulgarski/
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Декомунизация. ДеКГБизация. Дерусификация.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Мнения: 8586
Регистриран на: 29 Юли 2016, 15:08
Местоположение: Бургас
Контакт:
Status: Offline

Re: Холокост

Мнение от Almasy » 30 Юни 2017, 09:24

Жан Мари Льо Пен (бащицата на Марин)

Изображение

държи рекорда за осъдителни присъди (и то не само във Франция, но и от немски съд) в контекста на отричане на Холокоста и/или подигравателни/обидни коментари към жертвите му:
- Септември 1987 (глоба €183,000)
- Юни 1999 (глоба €6,000)
- Април 2016 (глоба €30,000)
За разлика от други обаче (като Ernst Zündel), Льо Пен винаги отървава ефективни присъди (затвор) и както е видно, се разминава единствено с глоби.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Декомунизация. ДеКГБизация. Дерусификация.

Аватар
Jefferson F. Davis
Редовен потребител
Мнения: 527
Регистриран на: 09 Окт 2016, 15:26
Status: Offline

Re: Холокост

Мнение от Jefferson F. Davis » 30 Юни 2017, 10:09

Стига сте раздухвали тая куца тема, имало е Холокост и трагедията е била мащабна но самата еврейска истерика вече минава всякакви разумни граници, циркът е пълен и лицемерен! Няма да давам примери за жертвите на СССР защото няколко индивида тук ще се "превъзбудят" прекалено много вижте Китай 35 млн. убити от които 12 млн. цивилни. Разликата е в пъти но никой не реве за геноцид така както еврейте. Значи темата Холокост съзнателно обслужва нечии интереси!
Кухулин-"От едната страна е американското влияние, под което живеем в комфорт и богатство"
Във връзка с безумното поведение на един самозабравил се модератор предлагам за модератор по-достойният член на форума piston

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Мнения: 8586
Регистриран на: 29 Юли 2016, 15:08
Местоположение: Бургас
Контакт:
Status: Offline

Re: Холокост

Мнение от Almasy » 30 Юни 2017, 10:18

Не чети.
И споко - никой съд няма да се заинтересува от коментарите ти, какви то и да са те.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Декомунизация. ДеКГБизация. Дерусификация.

Аватар
EddieBG
Редовен потребител
Мнения: 11294
Регистриран на: 02 Окт 2016, 18:33
Контакт:
Status: Offline

Re: Холокост

Мнение от EddieBG » 30 Юни 2017, 10:28

Интересно в процентно отношение колко са жертвите на СССР спрямо цялото им население, респ. Китай, и съответно евреите?
И странно защо никой не отрича жертвите на СССР, обаче редовно се появяват теории на конспирациите и се отрича Холокоста...
"Должен высказать свой печальный взгляд на русского человека - он имеет такую слабую мозговую систему, что не способен воспринимать действительность как таковую."
И.Павлов

Аватар
rki
Редовен потребител
Мнения: 25121
Регистриран на: 22 Мар 2017, 20:11
Status: Offline

Re: Холокост

Мнение от rki » 30 Юни 2017, 11:12

EddieBG написа:
30 Юни 2017, 10:28
Интересно в процентно отношение колко са жертвите на СССР спрямо цялото им население, респ. Китай, и съответно евреите?
И странно защо никой не отрича жертвите на СССР, обаче редовно се появяват теории на конспирациите и се отрича Холокоста...
Че те знаят ли се жертвите на СССР през ВСВ?
Защото оценките са в широки граници от 20 до 40-50 милиона...

The USSR is still collapsing before our very eyes



Parasha delenda est

Отговори

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани