Втора световна войнаДесанта в Нормандия в реално време

1939-1945
Отговори
Аватар
Amazon
Модератор
Мнения: 16394
Регистриран на: 20 Юли 2016, 02:00
Контакт:
Status: Offline

Десанта в Нормандия в реално време

Мнение от Amazon » 07 Юни 2023, 01:51

Представяне стъпка по стъпка на най-големият десант в историята. Инди Найдел и екипът му от две години подготвят серията от филми за битката. Било е интересно преживяване. За който го е преживял. Нощем тъмно като в рог и да се пльоснеш с тоя безмоторник със 150 км.ч. в блатото със забити от немците колове. И ако случайно вземеш, че оцелееш, вселбата тепърва започва. Не че по другите фронтове е било разходка в парка, но Нормандия е особен вид пренатягане на човешката психика.

https://www.youtube.com/watch?v=c0AKc7xxQQk




Sea Dog
Редовен потребител
Мнения: 1057
Регистриран на: 24 Юли 2016, 10:49
Контакт:
Status: Offline

Re: Десанта в Нормандия в реално време

Мнение от Sea Dog » 05 Юни 2024, 19:48

Клипчето в линка ми напомни за онзи виц -

Възрастен американец пристига на летището в Париж и на паспортната проверка започва да рови из багажа си, търсейки паспорта си. Образува се опашка, и френските служители, леко изнервено го питат -
-"Господине, за първи път ли се приземявате във Франция ?"
- "Не, за втори.."
- "Тогава би трябвало да сте наясно с правилата и предварително да сте подготвен за проверката."
- "Първия път беше през лятото на '44-та, беше през ноща, и от вас нямаше никаква следа..."

По повод утрешната годишнина - https://x.com/i/status/1798384110383267958

Отговори

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани