



https://www.youtube.com/watch?v=-_a7Xp2jfkg




По сходен начин, по шосе до Виена и от там по Дунав, в Черно море действат и италиански миниподводници.piston написа: ↑15 Сеп 2022, 08:40Как немски подводници се озоваха в Черно море...
https://udachnyj-enot.com.ua/kak-nemets ... j-mirovoj/

Куриозното е, че разузнаването е проспало напълно изтеглянето на японците преди десанта.
Абе не им е било на късмет…. Преди това губят подводница, която се смята, че се самопотопява след като е ударена от собственото си торпедо…Dinain написа: ↑07 Ное 2022, 00:19Куриозното е, че разузнаването е проспало напълно изтеглянето на японците преди десанта.
А времето било лошо - мъгла и дъжд - затова немалко от жертвите са от приятелски огън, като десантиралите части стреляли една по друга по грешка... другите от злополуки и оставени мини/капани.
Напоследък гледам доста за ВСВ. Случва се понякога и то при всички. Войната в толкова динамична, че цели градове биват напускани за часове и настъпващата армия ги намира празни(за тяхна изненада).Dinain написа: ↑07 Ное 2022, 00:19Куриозното е, че разузнаването е проспало напълно изтеглянето на японците преди десанта.
А времето било лошо - мъгла и дъжд - затова немалко от жертвите са от приятелски огън, като десантиралите части стреляли една по друга по грешка... другите от злополуки и оставени мини/капани.
Нещо по-подробно за дейността на подводниците в Черно море? Особено на италианските и немските?!?Sea Dog написа: ↑15 Сеп 2022, 09:28По сходен начин, по шосе до Виена и от там по Дунав, в Черно море действат и италиански миниподводници.piston написа: ↑15 Сеп 2022, 08:40Как немски подводници се озоваха в Черно море...
https://udachnyj-enot.com.ua/kak-nemets ... j-mirovoj/
http://www.regiamarina.net/detail_text.asp?nid=34&lid=1
В Севастопол:
![]()
Егаси взрива. И това е лек крайцер с около 10 см. брониран пояс. За сравнение челната броня на Т-34 е само 5 сантима. Все пак пояса явно е издържал и е бил достатъчно широк, иначе корабчето заминаваше.
По скоро там няма никаква бронировка тоест само на конструкционна стомана. Бронираните плочи са около машиното (5 инча-127мм) на кулите 6.5(front) х2(top) x 1.25 (side) и на командната рубка. Тъй че счупен нос на боксьор е станало.
Аз пък за първата не бях чувал…Пресиян написа: ↑07 Юли 2023, 11:53Любопитно е и това, че много хора в България изобщо не са чували за Втората битка при Търгу Фрумос в началото на май 1944г..
Като се има предвид, че през ВСВ СССР успя да се спаси от тежко поражение във войната благодарение на огромния принос на САЩ и Британската империя в тази война, за мен не е учудващо, че съветската армия е претърпяла унизителни поражения в редица локални битки през ВСВ. Една от тези локални битки, в които съветската армия е претърпяла унизително поражение, е Втората битка при Търгу Фрумос в началото на май 1944 г..
https://www.youtube.com/watch?v=A8b2UD_7u94
https://forum.axishistory.com/viewtopic.php?t=10353

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани