Нова ИсторияСаботажи в България и българската армия

1878-днес

Модератор: Ksantip

Отговори
Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Саботажи в България и българската армия

Мнение от piston » 02 Сеп 2018, 13:37

Откривам темата, но не за да пиша, а за да науча нещо по темата от съфорумците...

Аватар
ISTORIK
Модератор
Контакт:

Re: Саботажи в България и българската армия

Мнение от ISTORIK » 02 Сеп 2018, 22:05

A ще конкретизираш ли за коя епоха питаш?
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред, образовай населението!

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 02 Сеп 2018, 22:22

ISTORIK написа:
02 Сеп 2018, 22:05
A ще конкретизираш ли за коя епоха питаш?
Не... Според мен като изключим т.нар. "антифашистка съпротива" в другите периоди такива случаи са били малко (така мисля)

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 02 Сеп 2018, 22:34

Аз съм бил в БА и за година и половина, саботажи не е имало. Комунизма отдавна беше у киреча и се гонеше някаква прозрачност. Четяха ни се сводки от това, кой си е пръснал главата по време на на пост (наряд), до какво се случило някъде си. Предполагам - с цел да ни предпазят от грешки. Имаше и много вътрешноказармени клюки и градски легенди.

Единственото, което изглеждаше по-застъпено бяха опитите за кражба на боеприпаси. Основно от бази за съхранение, подземни складове и военни резерви. Явно извършвани от организирани и въоръжени групи от пълни аматьори. Като правило след като караула свършеше с тях оставаха трупове. Чат пат и по някой старшина с надупчени панталони, щото не казал на собствените си войници, че ще краде нафта от ГСМ-а.

Отговори