Общи приказкиFacebook

Място за разтуха

Модератор: Ksantip

Отговори
Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:
Status: Online

Facebook

Мнение от Amazon » 17 Юли 2018, 04:52

Използвате ли го все още? Аз от една година практически го зарязах и не чувствам особена липса.

Изключително ниско ниво на съдържанието напоследък. Научило, че се интересувам от военна авиация и десет години подред ме захранва с точно два рекламни сайта използващи авиацията за примамка за кликове.

От простотиите на фейсбука, не мога да видя какво постват приятелите ми. Отгоре на всичко, поне моите приятели не постват нищо особено интересно. Дори те самите накрая го осъзнаха и спряха да постват изобщо.

Има някакъв живот в специализираните групи. Обаче те са жалко, недъгаво, подобие на специализираните форуми, които имитират.

Наистина е забавно да видиш как я карат бивши гаджета, или бивши гаджета да наминат да проверят как я караш ти, ама и това омръзва доста бързо.

Изключително тъпият им и агресивен месинджър ме докарва до бяс.

Както казва чичко Мъск: ”Фейсбук? Какво е това?”

На косъм съм да си изтрия акаунта.

Та въпросът ми е, вас спохождали ли са ви такива мисли? Младите гледам, че и на тях ФБ им е през шмайзера. Имат си по читави начини на комуникация.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Facebook

Мнение от Dinain » 17 Юли 2018, 08:22

Съдържанието се настройва. Аз го ползвам за три неща - нюз фийд, простотийки/хумор и връзка с хората, който ме интересуват (кой къде отишъл, кой се оженил и т.н.). На много хора и групи съм спрял да им виждам публикациите - всъщност съм се замислял да изтрия техния, а не моя акаунт. :mrgreen:

Не се сещам за алтернатива, която да предлага по-добро решение за настройващ се фийд.

Младите мигрират постепенно към Инстаграм и други платформи, но не бих казал, че им е през шмайзера, напротив - за някои това им е телефона, те живеят във ФБ. Но го използват като клюкарник, за организиране на срещи, свалки и пр.
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

djio
Редовен потребител

Мнение от djio » 17 Юли 2018, 15:05

Преди месец си дезактивирах акаунта. Първата седмица се чувствах леко странно, малко както когато отказах цигарите. :) Изморих се от хорска простотия и избиване комплекси в тоя фб, в много случаи поднесени и от близки познати. :D Не си изтрих напълно профила, за да мога да ползвам месинджъра, върши ми работа.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 17 Юли 2018, 16:30

Какво дакажа аз, който никога не съм имал (и нямам) там ъкаунт :roll:
Но за дъртаци като мен, донакъде може би е нормално :mrgreen:
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

miau
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от miau » 17 Юли 2018, 16:37

Направих си акаунт преди 6 години, защото един приятел ме помоли - трябвал му съсед в някаква игра(ферми, животинки и т.н.). Пусках го по веднъж на ден, за да нагелдам животинките :) . След няколко месеца спрях въобще да влизам. Около година след това влязох, изтрих снимки и информация и го закрих. То имаше само една снимка де. И до днес не разбирам какво толкова намират хората в тоя ФБ, как могат по цял ден да стоят, да гледат кой какво бил казал, кой къде се тагнал, кой какво публикувал и т.н. Skype и mirc ми бяха достатъчни в миналото и достатъчно време съм загубил и с тях, че да го правя с ФБ, twiter и разните други така наречени социални мрежи.
All those... moments will be lost... in time,... like tears... in rain.

Гиго
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Гиго » 17 Юли 2018, 18:36

Във фейсбук влизам само вечерта преди да си легна, да видя кой от приятелите и познатите ми какво ново е правил през деня. Понеже нямам много приятели ( :D ), бързо минавам през най-важните от тях и... това ми е цялата активност там. Готиното е, че през фейсбук се свързах с много стари съученици и познати, с които навремето играехме футбол пред блока, които иначе нямаше да знам какво правят и къде се намират по белия свят. Малко или много, чрез фейсбук запазваш контактите си с доста хора.

Иначе въобще не ползвам платформата да играя игрички, а като източник на новини - абсурд. Според мен Reddit е хиляда пъти по-интересен сайт - и като източник на новини, и като платформа за развлечение.

pehotinec
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pehotinec » 17 Юли 2018, 19:21

Точно 18 приятели имам във фейсбук - и то все най - близки и изпитани хора,на които мога да разчитам , които не ме натоварват с пропаганди, тъпи шеги и неадекватни коментари. Вечер надниквам набързо да видя какво става и толкова. В общи линии няма и за какво друго. Внимавам какво публикувам и не мога да разбера тези, които излагат на показ подробности от личния си живот не само на клюкарки и клюкари, но и на злонамерени индивиди.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 17 Юли 2018, 19:34

То ФБ е като интернета. Зависи какво те интерисува. Лично за мен е много удобно средство за комуникация, вкл. и професионален обмен на новини, събития, мнения и т.н., отделно и снимки, майтапи и т.н. Много е удобно, когато трябва да се обсъди някакъв въпрос, примерно планиране на някаква работа, от 3-4-5 души, правиш си група се обсъжда вместо да провеждаш десетки разговора. За новини също, особено местни информационни сайтове. Хора, които системно пускат глупави постове от типа "сподели тази икона", нонстоп снимки от софри или глупави селфита и т.н., просто има опция да не получаваш това което споделят, ако пък толкова те дразнят просто ги изтриваш.
Като не искаш мира, на ти секира.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 17 Юли 2018, 22:03

Нещо не е наред.
Активните потребители на Фейсбук са над 2 млрд. Мобилните потребители от тях са 1.74 млрд.
https://www.statista.com/statistics/264 ... worldwide/

Активен потребител = логвал се е поне веднъж в последните 30 дни.

И продължават да растат.

miau
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от miau » 18 Юли 2018, 00:20

Сетих се за една полза от ФБ. Имам племеник, който заради лекарска грешка, прекара около 20 дни в кома, след това за 5 месеца претърпя около 10-тина операции. Рядка кръвна група е(0-) и когато се наложи на пожар да се събира кръв, с помощта на ФБ се събраха около 20-тина човека, готови да помогнат. От тези 20-тина смо 3-4 познаваха момчето.
All those... moments will be lost... in time,... like tears... in rain.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:
Status: Online

Мнение от Amazon » 18 Юли 2018, 05:54

Dinain написа:
17 Юли 2018, 08:22
Съдържанието се настройва.
Казваш, че мога тотално да изключа простотиите, които ми бутат от ФБ? От нюзфиифа, до предложения за групи, предложения за евентуални познати, скапания месинджър т.н. ? Не знаех, че е възможно.

Аз искам наистина да изчистя всичко. Примерно ако ти си постнал нещо, да ще ми е интересно. Но не искам нищо друго, освен постове от хора които са ми в листата.

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 18 Юли 2018, 06:38

Ползите от фб наистина не са кой знае колко големи: може отново да се видиш със стари познати; да следиш и да бъдеш известяван в специализираните групи за някои събития; да преглеждаш чатовете на гаджето; да дразниш бивши и колеги, демонстрирайки псевдопросперитет...

Като цяло обаче ми е втръснало от фб. Пускат се безброй тъпотии от страници с имена като „гушкай ме”, „хумор безкрай” или селфита и всякакви снимчоци от туристически дестинации (големият комплекс на българина от соц време насам). Една от причините да се регна тук е скуката във фб и възможността да съм полуанонимен...
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 18 Юли 2018, 08:17

Amazon написа:
18 Юли 2018, 05:54
Dinain написа:
17 Юли 2018, 08:22
Съдържанието се настройва.
Казваш, че мога тотално да изключа простотиите, които ми бутат от ФБ? От нюзфиифа, до предложения за групи, предложения за евентуални познати, скапания месинджър т.н. ? Не знаех, че е възможно.

Аз искам наистина да изчистя всичко. Примерно ако ти си постнал нещо, да ще ми е интересно. Но не искам нищо друго, освен постове от хора които са ми в листата.
Може да се настройва какво да виждаш и какво не. Примерно постове от хора и групи, които не ти харесват, можеш да скриеш, без да триеш хората или групите. Твои постове можеш да настройваш кой да вижда и т.н.

Отговори