Съвременни конфликтиВойната в Сирия

1990-

Модератори: Ksantip, ISTORIK, Amazon

Отговори
acoc
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Войната в Сирия

Мнение от acoc » 12 Авг 2018, 21:02

Защо не и поименно, и точна адресна регистрация?:)

Flancer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Flancer » 12 Авг 2018, 21:07

Урежда ме и с точност до десет хиляди, колко е то в сравнение с 15-20млн. ;)... ама няма... 'щото никой не мре да се заселва в страна в която има гражданска война и да променя състава на населението... а не, имаше нещо като 200-300 шиитски семейства май, направо променили състава на населението на Сирия :)

Аватар
ndragostinov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ndragostinov » 13 Авг 2018, 00:20

Убити, в името на баровете и плажовете:

Изображение

https://twitter.com/QalaatAlMudiq/statu ... 4332131328

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 13 Авг 2018, 08:30

Flancer написа:
12 Авг 2018, 20:58
Щом не си го разбрал досега, проблемът явно е в задклавиатурното у-во.
Цифри, пич. Цифри. Заселени шиити, по райони, не теории.
Съответно статистически данни от сега и преди 1 година, с които да докажеш "повъзстановяването" им.
Става... след като докажеш промяната на сектарианският състав на население, поради заселване на чуждестранни шиити на райони в Сирия със статистически данни ;). Отпреди 5 години и към днешна дата.
Да се съсредоточим върху горното ти твърдение: покажи с цифри колко са сунитите в САА и колко са САА от асадистите.
Доста сунити са асадисти, така че едното не пречи на другото?! Така или иначе, наборът си е и сред сунити и сред шиити, а САА още си е наборна. Сунитите продължавата да са мнозинство, включително и в районите под контрола на правителството... познай наборът предимно какъв е ;). Развитието на части от САА стана доста очевидно последните месеци, справиха се културно на юг. Сега ще ги видим в Идлиб, те ли ще се бият. Но опорката САА - логистика и готвачи... можеш да я забравиш.
Съжалявам, провали се - нула предоставени източници - седни си, двойка.
Да ми искаш обяснения за 5ти път, след като съм ти обяснил нещо вече 4 пъти? И да се опитваш да обвържеш собствената ди липса на аргументация със съвсем страничен въпрос, на който не успяваш да намериш отговор?
Не си познал.
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 13 Авг 2018, 08:34

ndragostinov написа:
13 Авг 2018, 00:20

Изображение

Все ме гложди едни въпрос - при победата на асадизма процъвтява ли туристическата индустрия? Любопитно ми е развитието на нощния живот в Гута и плажната ивица. :)

Flancer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Flancer » 13 Авг 2018, 09:52

https://radioyaran.com/2015/06/14/sunni ... overnment/ - Д9, извади си главата от мястото, където си я скрил, основната част от населението на Сирия са сунити, и основната част от това население подкрепя или е неутрално към режима.
Да ми искаш обяснения за 5ти път, след като съм ти обяснил нещо вече 4 пъти?
Не обяснения, цифри, това ти искам вече 5 пъти да видим на какво почиват обясненията ти :).
Това е демонстрация на агресивна липса на разум, която показва неспособността на Фланкера да осмисля писах текст. Няма да я докладвам за спам, защото е по-добре да остане като паметник на невежеството.
Цифри не виждам. QED ;).
Последна промяна 1 на Flancer, променена общо 13 пъти

Darude
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Darude » 13 Авг 2018, 10:40

В Идлиб са арестували поддръжници/агитатори на помирението стил Дараа. Дето се вика в един филм "Или умираш герой .. или живееш достатъчно дълго, за да видиш как се превръщаш в злодея."

П.С Въздържам се да влизам след коментарите по адрес на случея с заболяването на Асма. Като гледам, основната активност, май не съм само аз.
Последна промяна 1 на Darude, променена общо 13 пъти

Аватар
jarl_Ragnar
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jarl_Ragnar » 13 Авг 2018, 11:32

Dinain написа:
13 Авг 2018, 08:34
ndragostinov написа:

Изображение

Все ме гложди едни въпрос - при победата на асадизма процъвтява ли туристическата индустрия? Любопитно ми е развитието на нощния живот в Гута и плажната ивица. :)
Да. Но всъщност, правилният въпрос е, какво ще случи с туристическата индустрия и нощния живот ако бяха победили шариатските поклонници от Идлиб. Както и преди съм казвал- Сирия си беше ок, милиони хора са я посещавали, включително българи и имаше какво да се види. Нещо което се промени когато саудитските мекерета финансираха отрепките от цял свят да гастролират там, налагайки уахабизма на всичко що не е радикален сунитнски мюсюлманин. Разрушени храмове, история на хиляди векове, забранени ресторанти, кина, барове под страх от екзекуция, щото салафитския Мохамед на саудитските ненормалници казва така. Драгостинов и Ди биха живяли добре в идлибска атмосфера, захлупила цяла Сирия.

Определено, ако брадатите терористи от HTS и сие бяха победили, такива гледки щяха да бъдат фантастика:

https://www.facebook.com/881573325314774/videos/1073634316108673/?hc_ref=ARRlyTaT2l618Qd1lIGHqG41_WZhQFGqh7OQtvgSOM6PUs_vE1GSy_HUyUNP_L1vXXo

Женският баскетболен отбор на град Махарде се връща след победа. Един от най изстрадалите християнски градове, които кой знае, защо не се дадоха на зелено черните терористи и всеки път опълчението им отблъскваше желаещите да им гостуват уахабити...

Алтернативата за която Ди и Драгостинов мечтаят:

Изображение :mrgreen:

Аватар
bukvite
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bukvite » 13 Авг 2018, 12:06

Официална молба от Пизи да не го споменавате под път и над път. Чете този форум, но определено не пише.
Сърце не ми дава вече да му трия постингите, като виждам как се държите тук.
П.С Какво училище бре, Дини ти вече и в летящи чинии ще вярваш.
Склад за муниции си е, ВВС го признаха официално, ама те за теб източник ли са!
https://www.bbc.com/news/world-middle-east-45162822
http://Istoriata.net - исторически форум
Историята, такава каквото е!

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 13 Авг 2018, 12:29

bukvite написа:
13 Авг 2018, 12:06
Официална молба от Пизи да не го споменавате под път и над път. Чете този форум, но определено не пише.
Ами не ги трий, нека си излива мъката някъде. Да му олекне.
Като не искаш мира, на ти секира.

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 13 Авг 2018, 12:42

bukvite написа:
Да не би той да се въздържаше по отношение на другите, че сега да моли? Или може би, тъй като не сме го споменавали скоро, се чувства пренебрегнат и иска да напомни за себе си? :D Ето, споменхме го, погладихме му тумбачето, сега може на воля да пише как ни е взел страха и как сме го запомнили :lol:
П.С. Бкхххххгхгхг, ама как само Ви познавам душичките! Даже и без да погледна, знаех какво ще напишете! :lol: :lol: :lol:
Строши-пилот :mrgreen:

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 13 Авг 2018, 12:59

bukvite написа:
bukvite, ти току що призна, че Пизи и jacksparrow са едно и също лице.
https://istoriata.net/viewtopic.php?f=8&t=1&start=60
Като не искаш мира, на ти секира.

T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 13 Авг 2018, 17:14

Stan написа:
13 Авг 2018, 12:59
bukvite написа:
bukvite, ти току що призна, че Пизи и jacksparrow са едно и също лице.
https://istoriata.net/viewtopic.php?f=8&t=1&start=60
Това е повече от ясно.Знае се от модераторите. Защото до-колкото си спомням той ги пита дали може или те дали могат да му сменят Ника от Пиздец на Джак Спароу.
Бъркаш нещо Стан.
Кръвта вода не става!

Аватар
bukvite
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bukvite » 13 Авг 2018, 17:25

Помолих официално и съвсем любезно. Не се учудвайте на реакциите тогава.
http://Istoriata.net - исторически форум
Историята, такава каквото е!

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 13 Авг 2018, 18:04

И аз ти отговорих, че не е заслужил!
Да не отварям дума, че всичко това става в грешната тема, ни в клин, ни в ръкав! След което следва и изказване за "реакции"...
Като вземем предвид и факта, че скоро му изтича и забраната, въобще го приемам като пълна провокация, при това с типичния modus operandi на Пизи и Мизи!
Строши-пилот :mrgreen:

Аватар
Защо?
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Защо? » 13 Авг 2018, 19:05

Ааа извинявай Flancer обаче за това твърдение:

Код за потвърждение: Избери целия код

САА се повъзстановяват, вероятn не без активна помощ на руснаците, на които някой ден ще им трябват не верните на някой аятолах милции, а армия, която да им пази интересите ). А сунитите в САА са доста голям процент. Шиитските орди... 
може ли найстина, някакви по-конретни източници. Питам, защото ми е интересно и предполагам имаш под ръка :?: Иначе и според мен е логично, Москва да иска да възстанови САА, като гарант за интересете си в Сирия (за който интереси, в край на сметка се навря в цялата каша)

С уважение,

Аз

T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 13 Авг 2018, 19:14

Ами следете събитията. Въпросът е че зелените загубиха.Пак щв повторя ЗАГУБИХА. Все още ги има, но вече не стои въпроса Кой ще спечели войната и дали те ( колкото и относително да е това ТЕ, защото както в Идлибстан има 1000 организации, така щеше да в и в цяла Сирия) ще успеят.
Заради това понеже вече не могат да словоблудстват на тази тема, зелените адепти почнаха по какви ли други начини да се опитват да умаловажат победата.
Аз лично се съмнявах за офанзива в южен Идлиб
Но явно натам отиват нещата. Според мен, турците са го разменили за Тел Рифат.Т.е няма да се намесват и ще оставят зелените банди там само.
Последна промяна 2 на T-72, променена общо 13 пъти
Кръвта вода не става!

Аватар
Защо?
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Защо? » 13 Авг 2018, 19:21

То ясно че зелените, за щастие загубиха :) Кой, каквото ще да обяснява, след 7 години гражданска война - няма умерени. По-добре да спечели, признатото от UN правителство. Сега, мен по-скоро ме вълнува, какво ще стане със след-военна Сирия. Как ще се организира Армията и вътрешното разселването е изкючително важно.

С уважение,

Flancer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Flancer » 13 Авг 2018, 20:23

може ли найстина, някакви по-конретни източници. Питам, защото ми е интересно и предполагам имаш под ръка :?: Иначе и според мен е логично, Москва да иска да възстанови САА, като гарант за интересете си в Сирия (за който интереси, в край на сметка се навря в цялата каша)
Ще потърся едно материалче за създаването на последните корпуси 4 и 5 ли бяха, описваше много стегнато разходите на руснаците, и подкрепата от иранци за единият и вливането на разни фатмиюнци, ал'кудси и тем подобни в него и руснаци за другият и смисълът в географски контрол, не мога да си спомня къде го четох минaлата година, когато ми беше интересно, сега вече, слава богу, е със затихващи боеве, макар да остават още година-две-три поне. Хмм, дали Д9 помни как му казвах да изчака още година-две и тогава да види къде ще са неговите любимци ;). Долу-горе там са си ;).
Но явно натам отиват нещата. Според мен, турците са го разменили за Тел Рифат.Т.е няма да се намесват и ще оставят зелените банди там само.
Дали ще е разумно, при цялата гмеж натъпкана там освен нормалните хорица?

T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 13 Авг 2018, 20:44

Flancer написа:
13 Авг 2018, 20:23
Ще потърся едно материалче за създаването на последните корпуси 4 и 5 ли бяха, описваше много стегнато разходите на руснаците, и подкрепата от иранци за единият и вливането на разни фатмиюнци, ал'кудси и тем подобни в него и руснаци за другият и смисълът в географски контрол, не мога да си спомня къде го четох минaлата година, когато ми беше интересно, сега вече, слава богу, е със затихващи боеве, макар да остават още година-две-три поне. Хмм, дали Д9 помни как му казвах да изчака още година-две и тогава да види къде ще са неговите любимци ;). Долу-горе там са си ;).
Дали ще е разумно, при цялата гмеж натъпкана там освен нормалните хорица?
Нормалните вече се изтеглят към северен Идлиб. Офанзивата няма да почне внезапно. Вече както казва Динаин , барабаните на войната бият.
Кръвта вода не става!

Аватар
Защо?
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Защо? » 13 Авг 2018, 20:48

Код за потвърждение: Избери целия код

Ще потърся едно материалче за създаването на последните корпуси 4 и 5 ли бяха
Мерси, ще ми е много интересно да го прочета !

С уважение,

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Мнение от iasen ianakiev » 13 Авг 2018, 22:24

Пустинята на Сувейда.
Изображение

iasen ianakiev
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Мнение от iasen ianakiev » 13 Авг 2018, 22:26

И не можах да разбера,защо трябва да обсъждате Пизито в темата за войната в Сирия? :( :(

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 13 Авг 2018, 23:32

jarl_Ragnar написа:
13 Авг 2018, 11:32
Dinain написа:
13 Авг 2018, 08:34
ndragostinov написа:

Изображение

Да. Но всъщност, правилният въпрос е, какво ще случи с туристическата индустрия и нощния живот ако бяха победили шариатските поклонници от Идлиб. Както и преди съм казвал- Сирия си беше ок, милиони хора са я посещавали, включително българи и имаше какво да се види. Нещо което се промени когато саудитските мекерета финансираха отрепките от цял свят да гастролират там, налагайки уахабизма на всичко що не е радикален сунитнски мюсюлманин. Разрушени храмове, история на хиляди векове, забранени ресторанти, кина, барове под страх от екзекуция, щото салафитския Мохамед на саудитските ненормалници казва така. Драгостинов и Ди биха живяли добре в идлибска атмосфера, захлупила цяла Сирия.

Определено, ако брадатите терористи от HTS и сие бяха победили, такива гледки щяха да бъдат фантастика:

https://www.facebook.com/881573325314774/videos/1073634316108673/?hc_ref=ARRlyTaT2l618Qd1lIGHqG41_WZhQFGqh7OQtvgSOM6PUs_vE1GSy_HUyUNP_L1vXXo

Женският баскетболен отбор на град Махарде се връща след победа. Един от най изстрадалите християнски градове, които кой знае, защо не се дадоха на зелено черните терористи и всеки път опълчението им отблъскваше желаещите да им гостуват уахабити...

Алтернативата за която Ди и Драгостинов мечтаят:

Изображение :mrgreen:
Напразно се хабиш ..... Можеше да хванеш дикиш в 2012 г. И не отговори въобще на въпроса. Поне да беше притоплил кадрите от нощните клубове в зап. Алепо.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 13 Авг 2018, 23:37

bukvite написа:
П.С Какво училище бре, Дини ти вече и в летящи чинии ще вярваш.
Склад за муниции си е, ВВС го признаха официално, ама те за теб източник ли са!
https://www.bbc.com/news/world-middle-east-45162822
Пак си объркал новините, Букви. За две различни събития иде реч...

Отговори