Сухопътно въоръжениеНОВИНИ

Модератор: Amazon

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:
Status: Offline

Re: НОВИНИ

Мнение от Ksantip » 28 Мар 2018, 20:37

Ivanov написа:
28 Мар 2018, 20:33
Ksantip написа:
28 Мар 2018, 16:29
Полша купува системи "Патриот" за 4,75млрд долара. Това е най-скъпата оръжейна сделка в полската история.
https://www.reuters.com/article/us-rayt ... SKBN1H417S
Да купуват . Има лаф " имал -дал" А дали си заслужава :roll:
Щом дават толкова пари са преценили, че си заслужава. Аз нищо не разбирам от ПВО и не мога да дам мнение.
В статията също пише, че в началото сделката е била за 10,5 млрд, но поляците са се спрели на "по-малко амбициозна командна система", каквото и да значи това и са се спазарили някой от елементите да си ги произвеждат в Полша и в крайна сметка се е стигнало до настоящата цена.
Poland’s deal, approved in November by the U.S. State Department, envisaged a sale worth up to $10.5 billion. But Warsaw brought the price down by opting for a less ambitious command system and procuring some elements locally.
Интересно ми е как се сваля цената с цели 6млрд.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 29 Мар 2018, 06:21

Тодор Павлов написа:
27 Мар 2018, 13:24
Съдбата на железните пищови - изтикани от пластмасовите!
Мислех да ти опонирам, обаче точно преди малко счупх заключващият палец за смяна на ръкохватките на един Смит мп9, щото част от сглобката беше полимер, а аз съм мечка. :(

Тодор Павлов
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Тодор Павлов » 30 Мар 2018, 00:13

Amazon написа:
29 Мар 2018, 06:21

Мислех да ти опонирам, обаче точно преди малко счупх заключващият палец за смяна на ръкохватките на един Смит мп9, щото част от сглобката беше полимер, а аз съм мечка. :(
[/quote

Те затова сигчетата ги пращат в армията с повечко пластмаски :D http://soldiersystems.net/blog1/wp-cont ... g_1704.jpg
Прикачени файлове
img_1704.jpg

Sea Dog
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sea Dog » 30 Мар 2018, 00:37

Ksantip написа:
28 Мар 2018, 20:37
Щом дават толкова пари са преценили, че си заслужава. Аз нищо не разбирам от ПВО и не мога да дам мнение.
В статията също пише, че в началото сделката е била за 10,5 млрд, но поляците са се спрели на "по-малко амбициозна командна система", каквото и да значи това и са се спазарили някой от елементите да си ги произвеждат в Полша и в крайна сметка се е стигнало до настоящата цена.
Poland’s deal, approved in November by the U.S. State Department, envisaged a sale worth up to $10.5 billion. But Warsaw brought the price down by opting for a less ambitious command system and procuring some elements locally.
Интересно ми е как се сваля цената с цели 6млрд.
Първоначалните планове...
WASHINGTON, Nov. 17, 2017 - The State Department has made a determination approving a possible Foreign Military Sale to Poland for an Integrated Air and Missile Defense (IAMD) Battle Command System (IBCS)-enabled Patriot Configuration-3+ with Modernized Sensors and Components for an estimated cost of $10.5 billion. The Defense Security Cooperation Agency delivered the required certification notifying Congress of this possible sale on November 14, 2017.

The Government of Poland has requested to purchase phase one of a two- phase program for an Integrated Air and Missile Defense (IAMD) Battle Command System (IBCS)-enabled Patriot Configuration-3+ with Modernized Sensors and Components consisting of four (4) AN/MPQ-65 radar sets, four (4) engagement control stations, four (4) Radar Interface Units (RIU) modification kits, sixteen (16) M903 Launching stations adapted, eighteen (18) Launcher Integrated Network Kits (LINKs) (includes two (2) spares), two hundred and eight (208) Patriot Advanced Capabilty-3 (PAC-3) Missile Segment Enhancement (MSE) missiles, eleven (11) PAC-3 MSE test missiles, IBCS software, two (2) future operations – IBCS Engagement Operations Centers (EOCs), six (6) current operations-IBCS EOCs, six (6) engagement operations-IBCS EOCs, fifteen (15) Integrated Fire Control Network (IFCN relays, four (4) Electrical Power Plants (EPP) III, and five (5) Multifunctional Information Distribution Systems/Low Volume Terminals (MIDS/LVTs). Also included with this request are communications equipment, tools and test equipment, range and test programs, support equipment, prime movers, generators, publications and technical documentation, training equipment, spare and repair parts, personnel training, Technical Assistance Field Team (TAFT), U.S. Government and contractor technical, engineering, and logistics support services, Systems Integration and Checkout (SICO), field office support, and other related elements of logistics and program support. The total estimated program cost is $10.5 billion.
http://www.dsca.mil/major-arms-sales/po ... cs-enabled

gabocvet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от gabocvet » 05 Май 2018, 21:53

Русия разработва нова машина за морската пехота.

https://bmpd.livejournal.com/3182852.html

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 11 Юни 2018, 17:22

Днес показаха какво се получава ако кръстосаш Леклерк и Леопард. Рожбата е кръстена European Main Battle Tank. Продукт на KNDS group (KMW + NEXTER Defense Systems) три години след като беше създадено общото френско-германско предприятие с цел да се създаде ново поколение танк (по програма Main Ground Combat System) с начало на производството 2033. За сега се проработват 4 концепции, едната е unmanned, другата е бронирана кутия с външно разположена 130мм пушка.
Изображение
Изображение
Изображение
Nexter designates the new EMT as "Enhanced" Main Battle Tank, while its German partner KMW says "European". So... The hull, engine and entire chassis comes from the Leopard 2 A7 and were modified to host the compact and light turret with automatic loading from the Leclerc. Composed of proven and tested technologies, the EMBT is a short-term response to the operational need of the market for high-intensity battle tanks.

By assembling a chassis, which is certified to MLC70, and a light turret operated by only 2 crew members instead of 3, the EMBT brings together the best in the battle tank state of the art, with an exceptional growth potential (roughly 6 tonnes) which allows to integrate many evolutions. The demonstrator presented on the booth illustrates the progress of the integration of KNDS, whose combined skills make it the legitimate and essential industrial actor of the two Franco-German future programs for the tank (MGCS) and artillery (CIFS).
http://www.armyrecognition.com/eurosato ... _tank.html

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Мнение от Archer » 08 Юли 2018, 04:43

According to the German Magazine Welt, Heckler & Koch are fighting for survival as their credit rating keeps falling.

https://www.thefirearmblog.com/blog/201 ... -survival/

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 08 Юли 2018, 05:13

Не мисля, че някой ще остави такава знакова компания да потъне. Имат и големи поръчки към европейски армии и МП на САЩ. Според мен ЕС, или Германия и Франция ще ги спасят. Ако ли не, някой голям производител като Смит, Ругер, или FN ще ги купи. Дори само портфолиото им от поръчки към френската и американската армии, си заслужава.

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Мнение от Archer » 11 Авг 2018, 18:40

First 18 HIMARS ordered for Romania

Тия румънци не спират с тва превъоръжаване, чак ми е чудно как тия калъфи тука не са ги натиснали да действат по бързо.

gabocvet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от gabocvet » 23 Авг 2018, 07:24

Руснаците ще произведат и приемат на въоръжение 132 машини на платформа Армата Т 14, Т 15, БРЕМ Т 16.
Два баталиона Т 14 и един Т 15

https://bmpd.livejournal.com/3315183.html

Отговори