Сухопътно въоръжениеСъвременна бронирана техника

Модератор: Amazon

Отговори
Hawkeye
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Съвременна бронирана техника

Мнение от Hawkeye » 01 Авг 2018, 12:52

Ivanov написа:
01 Авг 2018, 11:25
jarl_Ragnar написа: леопардите[/i] си в състояние годно за ползване в реални действия:
Най елементарното обяснение е заради :
Изображение
:D
Това е изключително секситко и показва непознаване на политическата обстановка в Германия, който и мъж да бяха сложили за министър на отбраната нямаше да има разлика в състоянието на бундесера...

Аватар
jarl_Ragnar
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jarl_Ragnar » 01 Авг 2018, 13:47

От известно време засичам линкове и цитати към "топВар", който, по лично мое мнение е дълбоко носталгичен по наследството и величето на СССР и статиите му са по скоро в есеистична форма, в които лошите са днешните, които (според тоВар) се провалят във възраждането или поне доближаването до могъществото бившата съветска армия. Като цяло, пак лично мнение, авторите там нямат никаква връзка с реалността и механизмите които движат този свят- от геополитиката до икономиката. Ето, чета същата жалейка за "Армата", 1:1 със "статията" за Су-57:

https://topwar.ru/145029-deneg-net-armat-ne-budet.html

Разбирам, че еди кой си или еди кои си заслужават критика заради пафосния шум около Армата. Но с аргументи, факти, не есета със съмнителна, ако щете и историческа стойност, заради нелепите препратки в миналото. Да не говорим за жълтеенето в стил "Строго секретно". И да не припомням ураджийски статии на същия този "прогледнал" сега сайт.

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 01 Авг 2018, 17:39

Sharana написа:
30 Юли 2018, 19:55
Но отделни части определено имат нужда от наистина съвременна техника - за тях трябваше да бъде и планираната партия от 2300 машини. До 2020 ясно, че са фантазии, но сега и до 2027 няма да е, 2027+ ако има повече пари за следващата програма.
Тия отделни части (каквото и да значи това) и сега имат съвременна техника - Т-72Б3, Т-90А, а от скоро и - Т-80БВМ.

Предстои дълбока модернизация и на Т-90 - до Т-90М.

Sharana написа:
Т-72Б3 е вероятно по-зле от иракските Т-72.
Това е някаква чутовна глупост.

Ето ти снимка на последните получени от Ирак Т-72 -

Изображение

Sharana написа:
Какво точно се е променило в защитата? Бронята е усилена може би? Или се е появил КАЗ? Може би поне нова ДЗ? Ами не - дори и нова ДЗ не сложиха, че е скъп Реликта, а стария Контакт е достатъчно добър и "няма остра необходимост" от по-добра ДЗ. За защитата като цяло изобщо може сам да почетеш, ето линк:
https://topwar.ru/35591-t-72b3chto-eto- ... ast-2.html
При първата версия за модернизация - не много, при втората - значително.

Има обаче два тънки момента - К-5 има и модернизирана версия, а в елементите му, твърди се, че може да се слага и Реликт. С по-ниска ефективност, разбира се.

Sharana написа:
Не сме 70те години вече, какво като има тепловизор (за мерача, командира нощно време както е бил сляп, така си е и останал, за него нови прибори няма) и по-добър боеприпас?
Всъщност - доста - наличието на нови СУО, прицел, АСЦ, оръдие, модернизирана АЗ, както и снаряди повишава значително възможностите му.

В това отношение е дори по-напред от немодернизираните Т-90.

Sharana написа:
Войните, които ще им се наложи наистина да водят са малки и локални. Там трябва качествено превъзходство, а не купища "модернизирана" техника.

Колко точно поразени и унищожени Т-72Б3 и Т-90 има в Сирия и Донбас?

При все, че не се използваха "купища "модернизирана" техника" (интересно какво ли би направила на фронта танкова дивизия с подобни машини). :)

Sharana написа:
При модернизацията можеше поне да пробват до нивото на Т-90 да го докарат, но не - то 60% от сумата за модернизация е всъщност за ремонт все пак, защото това са си стари машини, та няма как бюджетно да минат.

Както вече се изясни - в огневата мощ го надхвърлят в двете версии, а при новата донякъде и в защитата - бордовете на корпус и купол, както и кърмата.

Sharana написа:
Армата принципиално е в пъти по-добре защитена и няма нужна от пълчища Армати, за да свършат работа с много по-малко жертви, което в днешно време е много важно.
Да, затова и я разработват, а от известно време и тестват.

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 01 Авг 2018, 19:27

jarl_Ragnar написа:
01 Авг 2018, 10:57
Дори САЩ не знаеха колко Ф35 ще произведат от момента на пускане на поточната линия- точно защото проекта в развитие търпи промени, цените за производство падат, генерално бюджетитеза армията също. Да не говорим и за фактора поръчки. Обясни ми, ако руснаците се набълбукат с прекомерно излишни приходи (без значение по каква линия), защо да не форсират оставените на трупчета бройки? По горе писах за Зумвалта който беше планиран като 32 бройки, падна до 24, после до 7или 8 и финално накрая май до три. Проектът LCS май страда от същите проблеми при планирани 60 бройки до 2030-та. Идеята е, че няма как да знаеш в тези динамични условия, какво ще се случи утре, да не говорим за планиране до 2027-ма. Я камилата, я камиларя.
F-35, Zumwalt, LCS. Аз мога да давам такива примери до безкрай също, но общото между тях е, че бройката винаги е била намаляна и никога увеличавана. Като кажат 2300 "Армата" имаш голям терен за рязане. Когато кажат 12 Су-57 ... тук вече едва ли ще е до увеличаване, за такива примери не се сещам нещо.
Super_Hornet написа:
01 Авг 2018, 17:39
Sharana написа:
Т-72Б3 е вероятно по-зле от иракските Т-72.
Това е някаква чутовна глупост.
Ето ти снимка на последните получени от Ирак Т-72 -
Изображение
Тук за друго ставаше въпрос и не за сегашните иракски Т-72ки, а колко адекватни са били за времето си и дадах пример как тогава (90та) не всеки "брадат" може да се докопа я до ТОУ я до Корнет (или поне Конкурс или Фагот) в зависимост от това къде пазари. Основната част от руските Т-72Б3 са крайно неадекватни без усилване на защитата към съвременното бойно поле.
Super_Hornet написа:
01 Авг 2018, 17:39
Колко точно поразени и унищожени Т-72Б3 и Т-90 има в Сирия и Донбас?
Б3 в Сирия не е ходил дори, а в Украйна 4. Сега 4 от колко общо вече няма кой да каже.
http://lostarmour.info/armour/item.php?id=743
http://lostarmour.info/armour/item.php?id=576
http://lostarmour.info/armour/item.php?id=1937
http://lostarmour.info/armour/item.php?id=6290

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 01 Авг 2018, 19:40

Sharana написа:
01 Авг 2018, 19:27
Тук за друго ставаше въпрос и не за сегашните иракски Т-72ки, а колко адекватни са били за времето си и дадах пример как тогава (90та) не всеки "брадат" може да се докопа я до ТОУ я до Корнет (или поне Конкурс или Фагот) в зависимост от това къде пазари. Основната част от руските Т-72Б3 са крайно неадекватни без усилване на защитата към съвременното бойно поле.
Т-72Б и вариации, са повече от адекватни към 1990 г. - май по-защитени от тях са единствено вариантите на Т-80У.

В Ирак подобни няма, не че и да имаше щяха да са много по-различни резултатите - армиите не водят рицарски танкови двубои, както знаем.

Sharana написа:
Б3 в Сирия не е ходил дори,
Напротив. ;)
Sharana написа:
а в Украйна 4. Сега 4 от колко общо вече няма кой да каже.
Ясно - един взвод за цялата война.

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 09 Авг 2018, 11:15

Дълбоко носталгичния по наследството и величето на СССР сайт, отново е написал есе как лошите са днешните, които се провалят във възраждането или поне доближаването до могъществото бившата съветска армия. В частност, се оспорва великото, мъдрото и далновидно решение да се наблегне на модернизирането на Т-72. Прибавени са и целящи да подринат морала панически ноти, относно реално несъществуващото нарастване на вражеските възможности:
https://topwar.ru/145378-absurdnaya-eko ... etsya.html
Строши-пилот :mrgreen:

Аватар
jarl_Ragnar
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jarl_Ragnar » 09 Авг 2018, 16:23

Bruchpilot написа:
09 Авг 2018, 11:15
Дълбоко носталгичния по наследството и величето на СССР сайт, отново е написал есе как лошите са днешните, които се провалят във възраждането или поне доближаването до могъществото бившата съветска армия. В частност, се оспорва великото, мъдрото и далновидно решение да се наблегне на модернизирането на Т-72. Прибавени са и целящи да подринат морала панически ноти, относно реално несъществуващото нарастване на вражеските възможности:
https://topwar.ru/145378-absurdnaya-eko ... etsya.html
Мхм... списващите са в някаква друга реалност, живеят в свой измислен свят, в който икономическите фактори отсъстват.
Абсурдная экономия с риском для жизни российских танковых экипажей продолжается
Тем не менее, всё это очень хорошо лишь на дистанции 3500—5000 м, где семьдесят вторые могут вести огонь, к примеру, по новейшим M1A2 SEPv3 «Абрамс» противотанковыми управляемыми ракетами 9М119М1 «Инвар-М1» комплекса «Рефлекс-М». Но далеко не факт, что за те считанные минуты сближения танков в бою до дистанции 3—3,5 км «Инвары-М1» успеют поразить хотя бы пару тройку «Абрамсов» новых модификаций, ведь уже давно известно
Т.е., танковите руски екипажи рискуват живота си, защото скоро се очаква да воюват срещу модернизирани Ейбрамси?!?! :mrgreen:
Дивотиите на този сайт разсмиват до степен образувани на релефни плочки по корема ми. Да, явно това се очаква:
И это далеко не все сюрпризы, с которыми могут столкнуться наши танкисты при использовании комплексов «Рефлекс-М» против американских M1A2.
:lol:

Какво да обобщя. Хуморът на цяла страница верно е занимателен, стига да не вземе да се сметне за необходимо да се цитира като някакъв анализ. Паническите ноти на автора са реална жалейка не за руските екипажи, а по някакъв фентъзи свят, в който Армата се произвежда на конвейр като Лада Нива. Истината е, че модернизираните Т-72 най много да бъдат засилени за продажба. Без да се правя на пророк, но съм убеден, че до 2027-ма година, ще има повече от 100 модела Армата на разположение на армията. И няма да са 102 или 199.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:
Status: Online

Мнение от Amazon » 09 Авг 2018, 16:35

Т.е., танковите руски екипажи рискуват живота си, защото скоро се очаква да воюват срещу модернизирани Ейбрамси?!?! :mrgreen:
Ами на руснаците не им е смешно. Срещите между немодернизирани Ейбрамси и руски танкове са много и много болезнени за вторите. Вярвай в каквото искаш, но статистиката е стряскаща. Точно за това руските военни инвестираха в принципно нов танк, ново оръдие, нови ПБС. Обаче сега политиците пак им подрязват крилата. Щото нали, крим наш и пари няма.

Аватар
jarl_Ragnar
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jarl_Ragnar » 09 Авг 2018, 16:55

Пропуснал съм... когато точно руски екипажи са воювали срещу Ейбръмси?

Въпросът естествено е ироничен и риторичен. Единственият шанс руски екипаж да се сблъска с Ейбрамс, модернизиран или не е ако американците настъпят към Хмеймим или Тартус, където охраняват Т-90. Няма ситуация в която да се стигне до подобни танкови битки, това е по голямо фентъзии от Толкин плюс Мартин взети заедно. А ако се стигне, мисля, че последен проблем ще е, дали модернизирания Т-72 е унищожил Ейбръмса или Ейбръмса е бил по- подготвен...
Вярвай в каквото искаш, но статистиката е стряскаща.
Има си хас... базови иракски Т-72 карани от арабески срещу Ейбрамси с две поколения отгоре. Че и повече. В условия на въздушно превъзходство. Мисля, че и с Шърмани от Втората световна, американците щяха да излязат победители... не ли?

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 09 Авг 2018, 18:05

jarl_Ragnar написа:
09 Авг 2018, 16:23
... Без да се правя на пророк, но съм убеден, че до 2027-ма година, ще има повече от 100 модела Армата на разположение на армията. И няма да са 102 или 199.
Това сто различни модела Армати ли означава или просто сто танка?
Иначе и на мен ми е много смешно, основно защото, за щастие, съм от другата страна на оградата :lol:

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 09 Авг 2018, 18:06

Няма нужда чак така да се хвърляш на амбразурата и с пяна на устата да ни убеждаваш колко правилно постъпват :)
Как съветските танкове са се изчерпали и са неадекватни вече говорят още от началото на нулевите и правят проект след проект, който все е скъп и си остава прототип. Когато обаче финансирането се промени и приказките се променят, но действителността не особено.
2013 –

Все от Т-72 и Т-90, мы все исчерпали. Там нету уже возможности для дальнейшей модернизации, нужен качественный скачок. Вот задача создания этой платформы (и мы ее обязательно создадим к 15-му году, мы даже объявили это у себя на сайте) - это получение качественного скачка для развития этого направления", - говорил тогдашний замминистра обороны в программе "Военный совет" радиостанции "Эхо Москвы" 29 июня 2013 года.

2018 –

"Ну и зачем наводнять "Арматами" все вооруженные силы, у нас Т-72 пользуются огромным спросом на рынке, его берут все, он по сравнению с "Абрамсами", "Леклерками" и "Леопардами" по цене, эффективности и качеству значительно их превосходит. Такая же ситуация с "Бумерангами", — пояснил Борисов.
"Нам и удается, имея бюджет в десять раз меньше стран НАТО, за счет таких эффективных решений, когда смотрим модернизационный потенциал старых образцов, решать поставленные задачи", — рассказал Борисов.
https://andrei-bt.livejournal.com/914190.html
jarl_Ragnar написа:
Без да се правя на пророк, но съм убеден, че до 2027-ма година, ще има повече от 100 модела Армата на разположение на армията. И няма да са 102 или 199.
Това са си твои фантазии обаче, вероятно и Су-57 също ще нащамповат като за няколко полка ей така без финансиране. Да не говорим пък, че казаха вече какво готвят за Армата като цяло...

Аватар
jarl_Ragnar
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jarl_Ragnar » 09 Авг 2018, 18:27

Bruchpilot написа:
09 Авг 2018, 18:05
jarl_Ragnar написа:
... Без да се правя на пророк, но съм убеден, че до 2027-ма година, ще има повече от 100 модела Армата на разположение на армията. И няма да са 102 или 199.
Това сто различни модела Армати ли означава или просто сто танка?
Иначе и на мен ми е много смешно, основно защото, за щастие, съм от другата страна на оградата :lol:
Нем, общо 100 бройки бойни машини на базата на Армата. Тук такава цифра се спрягаше, мързи ме да търся цитат. Иначе, както казах, ако се стигне до евентуален реален сблъсък- руски екипаж в модернизиран Т-72, срещу какъв да е Ейбрамс с американски екипаж, последна грижа ще ни е, кой ще е победител в незначителния двубой, на фона на това което ще се изплиска във вентилатора на историята. И няма да ти е смешно, без значение от каква мислена черта на барикадата си.
:mrgreen:
Няма нужда чак така да се хвърляш на амбразурата и с пяна на устата да ни убеждаваш колко правилно постъпват :)
Моля, не ми приписвайте определени състояния, само да си навържите мисловните оригиналности. Не адвокатствам на никого, аз съм пределен реалист. Казах, че сайтът топвар обикновено представя статии на автори които живеят в свой измислен свят, далеч от икономическите реалии. При военен бюджет намален с близо 20 милиарда в сравнение с миналата година, военните фактори трябва да се съобразяват. Борисов естествено е казал върховна тъпотия и трябва да му прикрепят някакъв пиар екип, за да не се излага повече. Или да му напишат опорни точки. Дори това да са фактите, те не следва да се поднасят по- такъв дебилен начин.
Това са си твои фантазии обаче,
До колкото и двамата с теб, не сме отскочили в бъдещето, да надникнем каква е хавата 2027-ма година, то със сигурност мога да кажа, че и ти фантазираш.

gabocvet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от gabocvet » 09 Авг 2018, 18:31

Ако правилно съм те разбрал до 200 машини общо за Т 14, Т15 и БРЕМ Т 16 на базата на Армата?

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 09 Авг 2018, 19:29

jarl_Ragnar написа:
09 Авг 2018, 18:27
аз съм пределен реалист.
Като реалист можеш ли да кажеш защо са им толкова танкове? С реформата от 2008ма започнаха значително да ги намалят и трябваше да ги докарат до около 2000 вече. Обаче ги намалиха до 2500 към 2012 и след това пак започнаха да растат, в момента са над 3000. За какво са им? По техни думи НАТО трупа воиски около тях, затова и те "укрепват границите". Значи използвайки техните им аргументи в сравнение за ефективността на техниката е "някаква друга реалност" и "занимателен хумор"... Щамповат нови части с техника извадена от безкрайния съветски резерв, вече стигнаха до там да вземат и БМП-1 от там. Нормално ли е според теб? С това само гаргите могат да плашат, реалната плашилка както сам казваш е друга и конвенционалната част малко кой я вълнува ако се стигне до такък сблъсък наистина. Значи го правят заради нещо наречено "показуха" - реална полза минимална, но да изглежда внушаващо поне.
Разбира се, че когато са тръгнали да увеличават бройките паралелно на урязването на бюджета банално не могат да си позволят нова техника и това са "икономическите реалии", но не е там въпроса - в адекватността на висшите чинове, вземащи тези решения е. За какво им е голяма армия, пълна със съветска техника (защото пари за количество + качество и без последната криза нямаше да имат), ако както казваш това са незначителни детайли в голямата картина при такъв тип конфликт? Ако се очакват само локални конфликти не е ли по-логично да имат по-малко, но доста по-адекватна техника вместо количество, което така или иначе няма да използват? Фантазиите им, че модернизираните Т-72ки се доближават по възможности до Армата, но са много по-евтини (тоест дори изпреарвайки ги по любимия им показател цена-ефективност) са си точно техни фантазии, които много не споделят - за мен лично с пълно право. Поддръжката не е безплатна, вместо пак да се целят към 3500-4000 съветски танка според мен им е напълно по силите да си позволят 300-500 Т-14 в краткосрочен план (до 2027, хем и ГПВто е с фокус СВ, следващото не се знае че предишното беше ВВС) на фона на общо 2 000. Същото и с останалата бронетехника (БТРи и БМПта).
jarl_Ragnar написа:
09 Авг 2018, 18:27
До колкото и двамата с теб, не сме отскочили в бъдещето, да надникнем каква е хавата 2027-ма година, то със сигурност мога да кажа, че и ти фантазираш.
Разбира се, но моите фантазии са на база озвучени планове. Примери за това как плановете се променят в посока съкращаване на планираната бройка могат да се дават до безкрай, но колко примера можеш да дадеш за увеличаване?
Единствения начин да направят повече отколкото са си заложили в програмата за превъоръжаване е да се замени върхушката с подобна на тази, която беше в периода 2008-2012. И дори тогава вероятно първо ще орежат танка, че да стане по-евтин. Те вече така или иначе си казаха, че танка е бил прекалено "навороченный" и опитната експлуатация трябвало да покаже кое всъщност е критически нужно, останалото спокойно можело да се махне, за да се докарат по-приемливи цени и да започне да се произвежда в по-смислени бройки.
gabocvet написа:
09 Авг 2018, 18:31
Ако правилно съм те разбрал до 200 машини общо за Т 14, Т15 и БРЕМ Т 16 на базата на Армата?
100 и да общо.

Аватар
jarl_Ragnar
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jarl_Ragnar » 10 Авг 2018, 10:24

Какво да ти кажа- 300 до 500 танка за цяла Русия може и да им се виждат малко. Бая сухопътна граница имат. А по тази граница в голямата и част, потенциалните врагове са терористи без танкове, а държави като Украйна, Грузия и подобни, които могат да провокират локални конфликти, нямат техническите и ресурсни възможности да противодействат. С всичките кусури и издънки петдневната война с Грузия приключи всъщност за три. А от 2008-ма насам, руснаците направиха необходимите изводи и сега са на съвсем друго ниво като организация и взаимодействие на различните родове войски- предполагам вече няма да се стига да момента в който свалят собствени самолети или държат по складовете приемниците за ГЛОНАСС и ослепял на земята авангард. Т.е. ако се случи такъв конфликт, едва ли ще се стигне до танкови битки и отделни двубои.

Та, единствената реална заплаха за танковете в такива условия биха били ПТУР- разчети, но... те кога не са били проблем? Въпреки защитите които също еволюират. Т-90 се представи доста добре в Сирия срещу противотанкови комплекси, при това говорим за малоумни сирийски танкисти... ако защитата му се лепне на модернизираните Т-72, мисля, че за следващите десет години руснаците ще вържат гащи, като паралелно лека по лека с мравешки срокове ще вкарват Армат-и. Вероятно в изчакване на по добри времена, в падане цената на изработката на Т-14 и прочие.

Същото е с БМП-тата. Като цяло, Борисов сътвори уникален гаф с уникално тъпо интервю. Но то рядко се срещат военни които да схващат политическите, социалните и икономическите нюанси. Не само сред руснаците. За това и министрите на отбраната като цяло са цивилни лица. Друг е въпроса, че там кусурите са от различно естество.

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 10 Авг 2018, 13:16

jarl_Ragnar написа:
10 Авг 2018, 10:24
Какво да ти кажа- 300 до 500 танка за цяла Русия може и да им се виждат малко. Бая сухопътна граница имат. А по тази граница в голямата и част, потенциалните врагове са терористи без танкове, а държави като Украйна, Грузия и подобни, които могат да провокират локални конфликти, нямат техническите и ресурсни възможности да противодействат. ... Т.е. ако се случи такъв конфликт, едва ли ще се стигне до танкови битки и отделни двубои.
Значи хем са малко танковете, хем не са пък и особено нужни. Война с НАТО си е фантастика, но да вадят от резерва стари танкове и да праят нови части не спират.
jarl_Ragnar написа:
Въпреки защитите които също еволюират. Т-90 се представи доста добре в Сирия срещу противотанкови комплекси, при това говорим за малоумни сирийски танкисти... ако защитата му се лепне на модернизираните Т-72, мисля, че за следващите десет години руснаците ще вържат гащи
Колко добре се е представил не можем да съдим по 10 машини в "елитни" части, които стигат до бойните действия много по-рядко от останалите. Колкото до защитата му - бронирането му е по-добро, това не може да се прехвърли. КАЗ няма ни най-малък шанс да се появи на Т-72, че то нали защото е евтин го правят основен - със скъпи екстри се губи смисъла.
jarl_Ragnar написа:
Същото е с БМП-тата.
Сериозно? Според мен пък с БМПтата и БТРите всичко е много по-трагично - те са абсолютно неадекватни за задачите, които им се възлагат. С тази хартиена броня, която е правена за съвсем друга доктрина. От Чечня няма нужда да се постват снимки, но нито през 2008ма се използват по друг начин, нито през 2025 нещо ще се промени. Самоубийци, които при бойни действия се возят вътре много ли си виждал?
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

В случая с бронетехниката за разлика от танковете дори опити няма да се увеличи защитата масово както с масовата модернизация на Т-72. Но иначе е същото и са абсолютно адекватни и с лекота биха си свършили работата още поне 10 години. Загриженост за личния състав в най-висша форма :D
jarl_Ragnar написа:
Като цяло, Борисов сътвори уникален гаф с уникално тъпо интервю.
В коя част е гафа? В тази, в която заменя липсата на пари и показухата с хвалби към старата техника и приказки как нова не е нужна или в тази част, в която озвучава какво всъщност са заложили в следващата програма за превъоръжаване до 2027 (която при това е с фокус СВ и те ще се са увеличено финансиране в сравнение с предишната такава) вместо да си мълчи "патриотично" и по форумите да си пишем как от догодина конвеера най-накрая тръгва и ще има качествени подобрения под формата на нова техника?

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 10 Авг 2018, 14:20

Четох слухове, че тези стари БТР-и в страничната проекция се пробивали от бронебоен 5.45 патрон изстрелян от РПК, или дори АК.

gabocvet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от gabocvet » 10 Авг 2018, 14:27

Не знам за БТР родно производство как са. МТЛБ и производни производство Червен бряг държи на 7.62Х54 на 50м.

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 10 Авг 2018, 14:34

бронебоен 5.45 патрон
5.45 едва ли , ама трябва да стреляш от супер близо за да ги пробиеш, което е нереално в бойна обстановка.

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 17 Авг 2018, 21:35

Не помня вече в коря тема си говорехме за Т-15, но ето го и с по-интересния модул.
http://novygorod.info/news/view/19096

Изображение

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 18 Авг 2018, 04:59

Най-после! Заветното 57мм универсално оръдие. В случая с Т-15, руснаците наистина имат шанс да направят нещо ново. Дано само утре на Кремъл(или лично на Главният) не им хрумне да излеят ограничените си средства в силни лобисти, като флота, МиГ, Мил, Туполев и вся остальная. Че и това ще си остане в четири бройки за парадите.

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 18 Авг 2018, 13:24

На мен ли така ми се вижда или част от торсионите са "на обратно"? Има ли някаква друга причина да го направят по този начин, освен за да изместят по-напред ролките?

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pnp5q » 19 Окт 2018, 13:53

Британците спретнали "убиец на Армата" (рус.) Най-паче ловец на рупии са спретнали, като гледам по-долните абзаци, но нейсе. :)
Только подумать как слово «ссылка» изменило свой смысл за последнее столетие...

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 20 Окт 2018, 00:35

Що па рупии?

Аватар
pnp5q
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pnp5q » 20 Окт 2018, 03:37

Super_Hornet написа:
20 Окт 2018, 00:35
Що па рупии?
Заради поясненията под снимката, че Индия смята да се обнови с 1770 танка за към $4.5 млрд, като засега най-близо до спецификацията им е бил Армата. А сега има още един.
Только подумать как слово «ссылка» изменило свой смысл за последнее столетие...

Отговори