Съвременно въоръжениеПсевдосимулации и обсъждане на сценарии

Модератор: Amazon

Отговори
Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Псевдосимулации и обсъждане на сценарии

Мнение от Bruchpilot » 21 Яну 2018, 20:52

kramer написа:
21 Яну 2018, 19:22
Калининградска област няма сухопътна граница с Беларус. Желателно е, като си играете симулации, поне географията да сте изучили.
Спасибо капитан очевидность!
Желателно е като правите коментари да сте изучили обикновения начин за пребазиране на самолети и да сте изучили как се изчислява най - кратко разстояние между две точки и по въздух и по земя.
Аватарът и действията ми са израз на правото да изразявам мнение и несъгласие с действията на 1 (един) човек от модераторския екип! С действията си като модератор Торн единствено вреди на форума!

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 21 Яну 2018, 21:39

Bruchpilot написа:
21 Яну 2018, 20:52
kramer написа:
21 Яну 2018, 19:22
Калининградска област няма сухопътна граница с Беларус. Желателно е, като си играете симулации, поне географията да сте изучили.
Спасибо капитан очевидность!
Желателно е като правите коментари да сте изучили обикновения начин за пребазиране на самолети и да сте изучили как се изчислява най - кратко разстояние между две точки и по въздух и по земя.
И какво променя в случая Белоруското въздушно пространство, така или иначе, коридор няма. :lol:

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 22 Яну 2018, 00:03

Bruchpilot написа:
21 Яну 2018, 18:18
Втората е нещо за Калининград. Например изненадваща въздушна атака със сравнително ограничени сили.
Ограничените сили, колко ограничени се предвижда да бъдат?

Все пак там има не чак толкова ограничена ПВО-група, а от друга страна е интересно какво ще стане с летищата, складовете и КП-та на атакуващите, след като завалят калибрите и искандерите. ;)

Смисъл - дали ще има останали сили и средства за нова атака на Калининградската армейска групировка на руснаците.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 22 Яну 2018, 01:39

примерно усилен пехотен батальон отбраняващ се против атакуваща механизирана бригада въоръжена с М48. Това мога да го направя най - бързо.
Това ми изглежда и най-интересно. Стига да успееш да го опростиш в приемливи граници. Чисто теоритично батальона би трябвало да издържи за разумен период от време, стига да има адекватни ПТУР. Доколкото съм чел, под "адекватни" не се разбира Малютка. СПГ-9 също теоритично с лекота дупчи челната броня на М48, от максимална ефективна дистанция. То май като-цена ефективност, ще е далче по-подходящо от Малютката.

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 22 Яну 2018, 10:40

kramer написа:
21 Яну 2018, 21:39
И какво променя в случая Белоруското въздушно пространство, така или иначе, коридор няма. :lol:
Необходимо ли е да се правиш на идиот? Ако го считаш за необходимо, прави го в друга тема!
Аватарът и действията ми са израз на правото да изразявам мнение и несъгласие с действията на 1 (един) човек от модераторския екип! С действията си като модератор Торн единствено вреди на форума!

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 22 Яну 2018, 11:35

Изиграй една въздушна кампания между СА и Иран :lol:

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 22 Яну 2018, 11:36

Този уикенд имах време и бях заседнал да довърша най-накрая поне първия ден от сценария. Успях да завърша само първите 18 часа, но пък реших да ги пусна. Голяма занимавка беше, без шега диванно-щабна работа - показах предния път (преди да махна снимката) какво представлява планирано sortie. За тези 18 часа бяха планирани ... 523 "sorties", реално изпълнени бяха 466. Това е свързано както с понесените загуби (свалени и добрали се до базите самолети, но отишли на ремонт вместо за подготовка за нова мисия) така и с непланираните неща. Един повреден самолет се разби при кацане и затвори пистата за определено време, други самолети имаха приключения по пътя, което доведе до консумация на повече от планираното гориво и кацане на най-близкото до границата летище (на изпарения при това) вместо на тяхното си, където ще могат да ги подготвят за още една мисия по-късно и тн. Но 466 все пак предполагам дава представа за мащаба :roll:

Тези 18 часа снощи ги извъртя за около 45 минути, съдейки по вентилатора i7цата са озори да смята всичко. За мен беше като гледане на сериал и жалко, че не мога да кача дори снимки от определени моменти, за да се види мащаба на калабалъка. Мога да постна само резултатите след тези 18ч и кратък преразказ на действията, но от загубите се вижда за какво става въпрос. Още от сега казвам, че не се наемам да гадая доколко е "реалистично" (тоест близко до турската доктрина така да кажем), но цялата кампания съм я планирал както лично аз смятам, че ще е най-резултативна. Резултативна обаче не означава с най-малко загуби, защото може да се стрелят през границата цяла седмица без голям риск от загуби, но ползата ще е нулева. Някои мисии са на ръба на "самоубийствени", но съдейки по загубите съм имал късмет и не е било чак толкова самоубийствено.

И така бойните действия започнаха през нощта с мащабна турска офанзива. Елемента на изненада трябваше да се ползва на максимум затова тази операция беше от близки летища и само с ниско летене (изпитателните и OCU ескадрили с опитни пилоти). Така на радара не се видяха ударните групи, само стандартните патрули които са същите всяка нощ. Ударните групи с ескорта подходиха към Бургас през морето, но доста от изток. Заради ниската (а после пределно ниската, което доведе и до първата загуба, когато 1 Фантом се заби в морето) височина не ги видяха кога излитат, накъде поемат и светнаха като непознати цели вече относително близко до брега към 03:58 с ToT 04:10 - времето за реакция е наистина малко. Когато бяха засечени от радарите ескортите се издигнаха, имаше и пускове на ПРР, защото ПВОто се събуждаше. От Равнец успяха да излетят само 2х МиГ-21, чиято съдба се подразбира. От ПВОто имаше пускове, но или заради контейнерите или заради късмета (или пък и двете) бяха малко ефективни и бутнаха само един Фантом. Ударната група беше 20 Фантома (+ 8 за ескорт). 1 се разби и от 19те 11 бяха накичени с по две GBU-10, които атакуваха Равнец (+ още два с "глупави бомби"), а останалите 6 имаха други цели (условен армейски щаб някакъв и комуникационни хъбове). GBU-10 бяха нацелени по укритията и 21 бомби (един Фантом го свали зенитка след първия заход) унищожиха 14 укрития в които имаше 8 МиГ-29, 4 МиГ-21 и 2 бяха празни, а другите 2 Фантома бутнаха контролната кула с MK 84ки. Другите Фантоми също поразиха повечето си цели (2 хъба не улучиха/не намериха) и цялата група се изнесе на пределно ниска височина през морето на югоизток. МиГ-21ците (от Балчик), които ги гонеха обърнаха след като нова двойка Фантоми се появи за прикритие и пусна няколко Спароу, но без попадения. В крайна сметка 3 загубени Фантома (с 3 от най-опитните екипажи), изгърмяна съществена част от наличните ПРР и GBU, но пък почти 3/4 от наличните МиГ-29 ликвидирани на земята + 6 МиГ-21 (2 във въздуха, 4 на земята), при това на най-близкото и опасно летище. Добър обмен според мен.

В 04:00 започнаха да се вдигат турските изтребители от летищата близо до границата, към 4:30 над България вече гъмжеше от МиГ-ове, артилериите започнаха да се стрелят и тн. Към 5 излетяха SEAD групите и касапницата започна някъде 5:20 и продължи до следобяд. Всички усилия бяха насочени към SEAD операции, CAS беше минимален. Италианските глушилки (любезно предоставени от турския флот заедно с Тракерите) свършиха изненадващо добра работа, по-ниските от очакваните загуби предполагам са от това. Надстрелванията над Странджа бяха твърдо в полза на турските ВВС, защото просто имат много носители на Спароу. Самолети от 3те изтребителни ескадрили с Фантоми и двете с италиански F-104, които също носят Спароу държаха перманентен CAP + QRA за по-напрегнатите моменти, а всичко останало беше на SEAD и CAS. В течение на деня българската изтребителна авиация доста оредя, но държеше турската заета през цялото време и ударните самолети (МиГ-21,23 и Су-25 + хеликоптерите) успяха до доставят сериозно количество боеприпаси при CAS.

В крайна сметка към 20:00 в Равнец от изправните самолети останаха само два МиГ-21. Узунджово макар и да не беше нападан в края на деня беше сериозно обезкървен, от изтребителите изправни останаха само 5 МиГ-21, другите са ударни. В Граф Игнатиево също оредяха, изправни са 14 МиГ-21ци. Балчик има сравнително малко загуби и там има още 14 изправни МиГ-21. ПВОто около Бургас и Странджа също е много отслабено, някъде след 17:00 (тоест 12 часа нон стоп SEAD/DEAD с части от 5 ескадрили) беше вече на партизанско ниво. Не е ликвидирано, но летенето е много по-безопасно от това, което беше и от следващия ден може да се даде фокус на CAS в приграничния район.

От 21:00 до 04:30 ще има пауза, защото пилотите не са роботи и на следащия ден ще ми трябват. Все още не съм съставял АТОто за втория ден, но мисля да тормозя Балчик и ПВОто около Варна с ударните Фантоми и Ф-16ки, докато F-104ките и F-5ците оказват CAS (е и SEAD/DEAD още трябва) из Странджа. Перманентния изтребителен чадър си е ясен, но вероятно още поне един ден няма да има локално въздушно превъзходство, което да спре българския CAS. Миг-29ките ги няма, близките МиГ-21ци са много оредели, но МиГ-23ките имат още какво да кажат.

Ето ги и сумарните резултати към 20:00 на първия ден.
Изображение
Изображение

Общите загуби на турците са 34 самолетa при 466 sorties, което е много сериозни 7.3%. От друга страна аз лично очаквах повече загуби от ПВОто. От тези 34 самолет загубите от инциденти са 3, във въздушен бой 8, а останалите 23 от ПВОто (ЗРК и ААА). Тук държа да отбележа, че Пилота беше прав и най-много проблеми създадоха изтребителите на CAP, защото са близо и реагират бързо, турските трябваше да се навират при ЗРК, за да пазят SEAD групите от МиГ-ове. Докато тези, които излитаха на прехват при вече засечена вражеска група (което става късно, защото се подлита на ниска височина), повечето пъти идваха късно и ударните вече привършваха задачите си и можеха да избягат без пазачите им да се навират между шамарите. Това по повод твърденията, че нашите ВВС биха оперирали само "партизанската" - все пак не говорим за контриране на рейдове към София, а за борба за въздушно превъзходство над приграничните райони. Все пак ако ще си седят в укритията по летищата няма нужда се разгръща ПВО близо до границата.

Загубите за българските ВВС очевидно са доста по-сериозни от турските с 55 самолета, но МиГ-21 просто не е в категорията на Фантом (пък дори и на F-104ките със Спароу), а 29ките заминаха рано. Турците банално имаха много пускове, цели 160 Спароу успяха да изпуцат за 18 часа. А при повече от 1000 на склад това не им е проблем.

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 22 Яну 2018, 13:02

Страхотно се е получило! Мисля, по реалистично от това няма как да стане, поне не и със софтуера с който разполагаме.
Super_Hornet написа:
22 Яну 2018, 00:03
Ограничените сили, колко ограничени се предвижда да бъдат?
Все пак там има не чак толкова ограничена ПВО-група, а от друга страна е интересно какво ще стане с летищата, складовете и КП-та на атакуващите, след като завалят калибрите и искандерите. ;)
Смисъл - дали ще има останали сили и средства за нова атака на Калининградската армейска групировка на руснаците.
Ставаше дума за ограничени сили на атакуващите. Нещо събрано набързо. Лошото е, че по незнайна причина дори новият ми компютър започва да блокира след пуска на 30-40 искандера :lol:
Amazon написа:
22 Яну 2018, 01:39
примерно усилен пехотен батальон отбраняващ се против атакуваща механизирана бригада въоръжена с М48. Това мога да го направя най - бързо.
Това ми изглежда и най-интересно. Стига да успееш да го опростиш в приемливи граници. Чисто теоритично батальона би трябвало да издържи за разумен период от време, стига да има адекватни ПТУР. Доколкото съм чел, под "адекватни" не се разбира Малютка. СПГ-9 също теоритично с лекота дупчи челната броня на М48, от максимална ефективна дистанция. То май като-цена ефективност, ще е далче по-подходящо от Малютката.
С това мога да си поиграя някой от близките следобеди, ако нямам работа разбира се. Мислех освен няколко малютки и СПГ-та да им сложа батарея противотанкови оръдия, артилерийски дивизион и рота Т-55 - т.е. усилени за сериозен бой. В замяна на това ще ги разположа както пишеше в учебника по който навремето учих - т.е. без много мисъл :D Трябва да проверя само какъв е бил съставът на някоя турска бригада.

Super_Hornet
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Super_Hornet » 22 Яну 2018, 13:15

Bruchpilot написа:
22 Яну 2018, 13:02
Ставаше дума за ограничени сили на атакуващите. Нещо събрано набързо.
Да де, аз също това питах, но явно не съм се изразил правилно.
Bruchpilot написа:
22 Яну 2018, 13:02
Лошото е, че по незнайна причина дори новият ми компютър започва да блокира след пуска на 30-40 искандера :lol:
Изображение

:D

Ето ти малко инфо за Калининград, което може да се приеме за достоверно в известна степен.

"44-я дивизия ПВО (г. Калининград):

183-й гвардейский зенитный ракетный Молодечненский ордена Александра Невского полк, в/ч 95043 (Калининградская обл., г. Гвардейск - управление,АКП, 1-й и 2-й дивизионы, 3-й дивизион, 4-й дивизион, 5-й дивизион, 6-й дивизион): 1-й дивизион 8 ед. ПУ ЗРК С-400, 2-й дивизион 8 ед. ПУ ЗРК С-300ПС, 3-й дивизион 8 ед. ПУ ЗРК С-400, 4-й дивизион 4 ед. ПУ ЗРК С-300ПС, 5-й дивизион 6 ед. ПУ ЗРК С-300ПС, 6-й дивизион 6 ед. ПУ ЗРК С-300ПС, дивизион 6 ед. ЗРПК 96К6 "Панцирь-С1".

1545-й зенитный ракетный полк, в/ч 64807 (Калининградская обл,Знаменск): управление, автоматизированный командный пункт с радиолокационным постом и пункт обработки радиолокационной информации, 2 зенитных ракетных дивизиона ЗРК C-300В4.Зенитный ракетный дивизион C-300В4 состоит из КП 9С457М, РЛС 9С15М2, РЛС 9С19М2 и 2 зенитных ракетных батарей, в каждую из которых входит одна многоканальная станция наведения ракет 9С32М, две ПУ 9А82М, одна пуско-заряжающая установка 9А84М, четыре ПУ 9А83М и две пускозаряжающие установки 9А85М.

81-й радиотехнический полк. в/ч 49289 (Калининградская обл., п. Переславское).

72-я гвардейская авиационная Новгородско-Клайпедская Краснознамённая имени маршала авиации И.И. Борзова база (Калининградская область, г. Калининград, п. Чкаловск, аэродром Чкаловск): 3 ед. Су-27 (05, 06, 21), 6 ед. Су-27П (20, 03, 24, 02, 30, 31), 13 ед. Су-27СМ3 (63, 64, 52, 53, 54, 55, 56, 57,58, 59, 60, 61, 62), 3 ед. Су-27УП (60, 70, 71), 2 ед. Су-27УБ (71, 73), 8 ед. Су-30М2 (10, 20, 30, 50, ?, 60, 80, 90), 12 ед. Ми-24, 8 ед. Ми-8.

Штурмовая авиационная эскадрилья 72-й авиабазы (Калининградская область, г. Черняховск, аэродром Черняховск): 16 ед. Су-24М(Р), 2 ед. БПЛА "Форпост".

Отдельная корабельная противолодочная вертолетная эскадрилья 72-й авиабазы (Калининградская область, п. Донское, аэродром Донское): Бе-12, 14 ед. Ка-27ПЛ/ПС.

Отдельная транспортная авиаэскадрилия 72-й авиабазы (Калининградская область, п. Храброво, аэродром Храброво): Ан-2, 3 ед. Ан-26, 2 ед. Ан-140-100.

81-й отдельный батальон связи и РТО, в/ч 90263 (Калининградская обл. Приморский р-н г. Приморск и п.Лунино).

82-й отдельный батальен связи и РТО (Калининград)"

http://milkavkaz.com/index.php/voorujon ... cii/vmf/bf

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 22 Яну 2018, 14:33

Че той Бай Брадър трябва за ми забързва компютъра като ги изстрелям, не да го забавя :lol:
Ще помисля малко за атакуващите. А и първо трябва да завърша започнатото ;) Освен това ми е много интересна турската история - резултатите на Шарана учудващо доста се припокриват с моите.

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 22 Яну 2018, 15:39

За тези 18 часа бяха планирани ... 523 "sorties",
Много интересно се е получило :idea:

Да приемем условно че като те нападат първите 24 часа инициативата е тяхна естествено.

И такаам, за следващия "епизод" може ли да предислоцираш нашите ОТР Р-300 и Р-400 близо до границата от местата им на постоянно базиране за има няма 10 часа ще са в района и готови за пуск, да кажем около Хасково - Ямбол и от там да стрелят по летищата до които им стига обсега естествено.
Р-400 са по далекобойни и много по точни с тях ще може да се изкарат поне две от най важните летища от строя.
При Р-300 разхода по цел ще е по голям но и от тях имаме повече, по 15 - 18 ракети за летище.

С един масиран ракетен удар би трябвало да се изкарат поне четери - пет летища от строя ( ся за колко време не е ясно )
В зависимост къде си позицинориал ПУ в обега със сигурност влизат приоритетни бази като тея около Бандърма, Балъкесир, а в тоя на Р-400 влизат и Ескишехир и Измир.

Удариш ли ги тия бази и от там нататък става трудно за тях.

Отделно, времето за предислокация на С-200 е 24 часа значи за два дена може да го закараш някъде около Созопол - Царево, да видим тея танкери как ще се изненадат.

А С-300 много по бързо може да го закараш в района.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 22 Яну 2018, 16:29

Невероятно! Все едно чета Том Кланси, само че още по-реалистично и достоверно.

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 22 Яну 2018, 19:34

Archer написа:
22 Яну 2018, 15:39
И такаам, за следващия "епизод" може ли да предислоцираш нашите ОТР Р-300 и Р-400 близо до границата от местата им на постоянно базиране за има няма 10 часа ще са в района и готови за пуск, да кажем около Хасково - Ямбол и от там да стрелят по летищата до които им стига обсега естествено.
Р-400 са по далекобойни и много по точни с тях ще може да се изкарат поне две от най важните летища от строя.
При Р-300 разхода по цел ще е по голям но и от тях имаме повече, по 15 - 18 ракети за летище.
Ще трябва да, предпожиха ми дори да пробвам с авиация. Някой запознат може ли да каже за колко ПУ и ракети говорим, отсам Босфора се използват 5 летища като на 3 са само изтребители, едно е смесено и това в Истанбул е пълно с ударни.
Венци написа:Еий, голяма играчка е било, браво за усилията.

Като цяло ми се вижда за много реалистична симулация. Няма какво да се притесняваш каква би била турската доктрина - решат ли да нападат ще трепят всичко в източна България. Атаката срещу Равнец си беше като по учебник, но това е напълно в турските възможности, най-опитните пилоти, с най-модерно оръжие подхождат над морето на пределно малка височина. Ние като нямаме АУАКС у небето няма как технически да засечем рояка преиждащ към Бургас преди да е твърде късно, (еле пък ако турците спазват и радиодисциплина). Къса ми се сърцето че МиГ29 си заминаха на земята, но пък и турски Ф4 са се разбили по технически причини което придава доста реализъм.

От загубите в списъка виждам че ПВОто ни около Бургас е почти сигурно напълно унищожено, бригадата около София е непокътната, а ПВО около Пловдив и Варна е частично нарушено, но е още читаво. Сухопътните ЗРК са оредели но не са бити - Круговете нямат нито една загуба ( :shock: ), КУБовете са на 50%, все още имаме 80% от ОСИте. С изтребителите обаче положението е трагично. След 1 рунд имаме 20+ Миг23, и 35+ Миг21, което означава грубо още 24часа летене.

Докато редиш "Ден Втори" мисля че трябва да вземеш предвид следните параметри

1) След кютека дето отнасяме би следвало да има бг контраофанзива. Ракетните ни войски са непокътнати. Идеална цел в момента се явяват турските летища където гъмжи от техници, презареждащи самолети, и джепане. От далекобойните ни ракети (Ока и Скъд) да речем изстрелваме 1/3, тоест 8 Ока с касетъчни БЧ и 15 Скъд с ОФ. Ако това не може да се симулира може да избереш примерно 2 турски летища отдалечени на 200км от БГ границата, които да не могат да се ползват от турските ВВС следващите 24часа поради порутена инфраструктура. Няма да е зле и да добавиш примерно още 4 турски самолета в графата "загуби на земята поради ОТРК обстрел".

2) Не разбрах дали нашите Су22 са правили нещо и защо нямат загуби. Ако са се скатавали в Добрич, ГЩ сега би им наредил да действат щото знаят че до 24часа Турските ВВС ще се изсипят над Североизточна България да овършеят авиобазите и най вече да унищожат Миг25. Значи алтернативите за БГ асовете са или нападателни действия или бавно и безславно умиране на земята. Мисля че трябва да опиташ да организираш БГ удар по Истанбул или по трето турско летище в състав 2 Миг25 (всеки с 8 ФАБ500) и 12 Су22М4. Миговете летят на 20000м а Су22 летят на пределно малка височина.

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 22 Яну 2018, 19:38

Bruchpilot написа:
22 Яну 2018, 10:40
kramer написа:
21 Яну 2018, 21:39
Необходимо ли е да се правиш на идиот? Ако го считаш за необходимо, прави го в друга тема!
Не разбирам защо обиждаш. Споменаваш територията на Беларус, която така или иначе няма обща граница с Калининградска област. Като те опровергаят, ругаеш, явно се радваш на форумен комфорт.

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 22 Яну 2018, 20:50

Ще трябва да, предпожиха ми дори да пробвам с авиация. Някой запознат може ли да каже за колко ПУ и ракети говорим, отсам Босфора се използват 5 летища като на 3 са само изтребители, едно е смесено и това в Истанбул е пълно с ударни.
Сега, ако говорим за комплексен координиран контраудар от наша страна при който се използват ОТР и непосредствено след това удар по летищата имаме ескадрилата Су-22М4 и двете ескадрили МиГ-23БН но те за да са ефективни ще трябва да се пребазират по близко до границата, Су-25К също стават ама за по близки разстояния и то в конфигурация четири баки и две управляеми ракети В-З тип Х-25 или Х-29 .
Основния проблем че ескорта е проблематичен от наша страна.

Абе като цяло ако трябва с авиация да се удря "някъде нявъре" 300 км е реалистичния радиус при благопрятни условия.
Иначе за ратетите земя-земя ПУ за Р-300 са 36 бр. за Р-400 осем бр.

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 22 Яну 2018, 21:06

Archer написа:
22 Яну 2018, 20:50
Сега, ако говорим за комплексен координиран контраудар от наша страна при който се използват ОТР и непосредствено след това удар по летищата имаме ескадрилата Су-22М4 и двете ескадрили МиГ-23БН но те за да са ефективни ще трябва да се пребазират по близко до границата, Су-25К също стават ама за по близки разстояния и то в конфигурация четири баки и две управляеми ракети В-З тип Х-25 или Х-29 .
Основния проблем че ескорта е проблематичен от наша страна.

Абе като цяло ако трябва с авиация да се удря "някъде нявъре" 300 км е реалистичния радиус при благопрятни условия.
Иначе за ратетите земя-земя ПУ за Р-300 са 36 бр. за Р-400 осем бр.
И що подценихте Узунджово?

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 22 Яну 2018, 21:10

Че кой го е подценил ще се ползва за отскок, но МиГ-21бис от там със сериозен боен товар отвъд границата не могат да излетят.

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 22 Яну 2018, 21:20

Archer написа:
22 Яну 2018, 21:10
Че кой го е подценил ще се ползва за отскок, но МиГ-21бис от там със сериозен боен товар отвъд границата не могат да излетят.
В играта кой е правил разстановката по летищата? :roll:

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 22 Яну 2018, 21:33

Географията ;) виж в интернет къде са основните турски летища от които може да се действа срещу нашето направление по това време.
МиГ-21бис със по сериозен боен товар ( две 500кг. бомби ) не може да ги достигне.

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 22 Яну 2018, 22:00

Добре де, съгласно играта що се атакуват определени летища, а примерно Чешнегирово противникът не го закача?
Ролята на "Хирю" при Мидуей ли ще играе?

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 22 Яну 2018, 22:09

Щото говорим за първите 24 часа условно, няма как всички летища да се засегнат, ама на нашите Миг'ове краката са им къси за контраудар.

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 22 Яну 2018, 22:15

Archer написа:
22 Яну 2018, 22:09
Щото говорим за първите 24 часа условно, няма как всички летища да се засегнат, ама на нашите Миг'ове краката са им къси за контраудар.
Да бе, на Миг-23 БН, от 50 км малко повече. Задействайте ги. Ще има вай-вай-вай по проливите.
Последна промяна 1 на kramer, променена общо 22 пъти

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 22 Яну 2018, 22:16

kramer написа:
22 Яну 2018, 22:00
Добре де, съгласно играта що се атакуват определени летища, а примерно Чешнегирово противникът не го закача?
А какъв е смисъла да се атакува Чешнегирово вместо Равнец примерно при откриващите удари?

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 22 Яну 2018, 22:20

Sharana написа:
22 Яну 2018, 22:16
kramer написа:
22 Яну 2018, 22:00
А какъв е смисъла да се атакува Чешнегирово вместо Равнец примерно при откриващите удари?
Би трябвало да е едновременно, иначе няколко десетки ударни самолета удрят във фланг.

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 22 Яну 2018, 22:23

kramer написа:
22 Яну 2018, 19:38
Не разбирам защо обиждаш. Споменаваш територията на Беларус, която така или иначе няма обща граница с Калининградска област. Като те опровергаят, ругаеш, явно се радваш на форумен комфорт.
Добре, тъй като съм в сравнително добро настроение, ще сипя на трола да хапне:
Първо, къде съм написал, че имат обща граница?
Второ, според теб как по - лесно ще се доберат до Калининград - като използват територията на Беларус или като я заобикалят изцяло през вражеска територия?

Отговори