СредновековиеИзобразяване на Мухаммад в исляма

Модератор: ISTORIK

Centurionus
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Изобразяване на Мухаммад в исляма

Мнение от Centurionus » 09 Мар 2018, 11:15

Желязин написа:
05 Мар 2018, 13:53
Конят на Муххамад - защо е със женска глава и опашка на паун? Тоест какво е символното значение?
"Когато Аллах наредил на Джибрил да закара с него бурака, за да бъде язден от Мухаммад , той отишъл до рая на бураците и там открил четиридесет милиона бурака. Всеки бурак имал корона на челото си с надпис: „Няма друг бог освен Аллах и Мухаммад е пратеникът на Аллах.” А под него пишело: „Повярвайте в Мен, в Моите ангели, в Моите книги и в Моите пророци.” Сред тях Джибрил видял бурак, който седял усамотен и плачел. Джибрил се приближил до него и го питал, защо е в такова състояние. Буракът отговорил: „Чух името на Мухаммад преди четиридесет години и моят копнеж за него не ми позволява да ям и пия.” Джибрил избрал този бурак и го закарал със себе си.

Буракът имал тяло на кон и лице на човек с големи черни очи и меки уши. Цветът на тялото му бил като на паун, чието оперение е било украсено с червени рубини и корали, на които стои глава от мускус и врат от кехлибар. Ушите и раменете му били от чисто бели перли, прикрепени със златни верижки, всяка, от които, украсена с блестящи бижута. Неговото седло било от коприна, обшита със сребърни и златни нишки. Неговият гръб бил покрит със зелен смарагд, а поводът му с чист оливин.

Скоростта на бурака е според погледа му. Краката му стигат там, където е погледът му."

Митично небесно създание , прекалено ( ислямски) е нагиздено за да се откроят някакви символи .

По поста ми по-горе , че ислямът се променя днес имаме доказателство :
Ердоган остро предупреди ислямски теолози за сексистки коментари

https://www.24chasa.bg/novini/article/6753830
Последна промяна 1 на Centurionus, променена общо 9 пъти
Ти верно си голямо менте! Най безполезният трол и лъжец във форума си!
За кого ли се отнася ? :?:

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 09 Мар 2018, 11:39

+1 за поста.

По тоя цитат ме дострашава да правя иронични заключения, че все пак голяма част от моите хора живеят в Малкия Бейрут в София....

Винаги има символно значение - Западната Кабала (Мавританска Испания, пълна с евреи и крипто-евреи - и е доста микс като цяло), Арабската, Еврейската, Гръцката и Богомилската имат винаги скрит подтекст в своите истории. В Коранът мистичните учения също имат свое тълкование върху сурите или книгите към него...
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

Darude
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Darude » 12 Мар 2018, 18:01

Centurionus написа:
09 Мар 2018, 11:15

Тоя цитат източник има ли? (за бурак)
Въпросът беше дали сунитската традиция се изменя ,а не дали ислямът се променя.
Желязин написа:
09 Мар 2018, 11:39
+1 за поста.

По тоя цитат ме дострашава да правя иронични заключения, че все пак голяма част от моите хора живеят в Малкия Бейрут в София....

Винаги има символно значение - Западната Кабала (Мавританска Испания, пълна с евреи и крипто-евреи - и е доста микс като цяло), Арабската, Еврейската, Гръцката и Богомилската имат винаги скрит подтекст в своите истории. В Коранът мистичните учения също имат свое тълкование върху сурите или книгите към него...
В Корана дори не се споменава, има го в хадиси, където сега ще видим колегата къв му е източника и тоя източник кой хадис цитира и дали въпросния хадис е приет от СУНИТСКИЯ ТРАДИЦИОНАЛИЗЪМ ( :lol: тая тема вече ми е смешна) като достоверен. Иначе има и една история как Аллах пратил птици с горещи камъни с птици, които бомбардирали етиопците тръгнали през Йемен към Мека.
The Quran here only mentions that the Prophet was taken from the Ka'bah to the mosque in Jerusalem, and specifies that the purpose of the journey was such that God might "show him some of His signs". Beyond this, The Quran does not concern itself with any detail. However, according to Hadith reports, Gabriel took the Prophet at night from the Ka'bah to the mosque in Jerusalem on a buraq.* On reaching Jerusalem the Prophet along with other Prophets offered Prayers. (Al-Nasa'i, Sunan, K. al-Salah, 'Bab Fard al-Salah wa Dhikr Ikhtilaf al-Naqilin...' -Ed.) Gabriel then took him to the heavens and the Prophet met several great Prophets in different heavenly spheres. (See al-Nasa'i, Sunan, K. al-Salah, 'Bab Fard al-Salah' - Ed.) Finally, he reached the highest point in the heavens and was graced with an experience of the Divine Presence. On that occasion the Prophet received a number of directives including that Prayers were obligatory five times a day. (Al-Bukhari, K. Manaqib al -Ansar, 'Bab al-Mi'raj ; K. al-Tawhid, 'Bab Kallama Musa Taklima' - Ed.) Thereafter, the Prophet returned from the heavens to Jerusalem, and from there to the Holy Mosque in Makka. Numerous reports on the subject reveal that the Prophet was also enabled on this occasion to observe Heaven and Hell. (Al-Bukhari, K. al_Salah, 'Bab Kayfa Furidat al-Salah fi al-Isra' and Ibn Hisham, Sirah, vol. I, p. 404 - Ed.)

Centurionus
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Centurionus » 13 Мар 2018, 08:49

Линка е даден в цитата . :|
Ти верно си голямо менте! Най безполезният трол и лъжец във форума си!
За кого ли се отнася ? :?:

Darude
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Darude » 13 Мар 2018, 09:37

Centurionus написа:
09 Мар 2018, 11:15
Желязин написа:
05 Мар 2018, 13:53
Конят на Муххамад - защо е със женска глава и опашка на паун? Тоест какво е символното значение?
"Когато Аллах наредил на Джибрил да закара с него бурака, за да бъде язден от Мухаммад , той отишъл до рая на бураците и там открил четиридесет милиона бурака. Всеки бурак имал корона на челото си с надпис: „Няма друг бог освен Аллах и Мухаммад е пратеникът на Аллах.” А под него пишело: „Повярвайте в Мен, в Моите ангели, в Моите книги и в Моите пророци.” Сред тях Джибрил видял бурак, който седял усамотен и плачел. Джибрил се приближил до него и го питал, защо е в такова състояние. Буракът отговорил: „Чух името на Мухаммад преди четиридесет години и моят копнеж за него не ми позволява да ям и пия.” Джибрил избрал този бурак и го закарал със себе си.

Буракът имал тяло на кон и лице на човек с големи черни очи и меки уши. Цветът на тялото му бил като на паун, чието оперение е било украсено с червени рубини и корали, на които стои глава от мускус и врат от кехлибар. Ушите и раменете му били от чисто бели перли, прикрепени със златни верижки, всяка, от които, украсена с блестящи бижута. Неговото седло било от коприна, обшита със сребърни и златни нишки. Неговият гръб бил покрит със зелен смарагд, а поводът му с чист оливин.

Скоростта на бурака е според погледа му. Краката му стигат там, където е погледът му."

Митично небесно създание , прекалено ( ислямски) е нагиздено за да се откроят някакви символи .

Виждам само един линк и то е този https://www.24chasa.bg/novini/article/6753830 , а той е за Ердоган, а не за бурак. Цитирах само края на поста, защото да не става твърде голям моя и за това в скоби уточних, че питам за източника на текста за бурак. :roll:
За това нещо питам кой е източникът -

Митично небесно създание , прекалено ( ислямски) е нагиздено за да се откроят някакви символи . "

Отговори