Съвременни конфликтиКаталуния

1990-

Модератори: Ksantip, ISTORIK, Amazon

Отговори
Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Каталуния

Мнение от jacksparrow » 29 Окт 2017, 14:47

Една про европейска демократична Каталуния ще е от полза само. ЕУ ще се събуди и ще ги признае. Монархо фашистите ще духат супата :mrgreen:
"Аз съм Желяз"

acoc
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от acoc » 29 Окт 2017, 14:50

Ако всяка държава започне да се цепи на малки държавички , докъде ще се стигне?:)

Аватар
Jefferson F. Davis
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Jefferson F. Davis » 29 Окт 2017, 15:07

General Lukov написа:
29 Окт 2017, 13:42
Лъжеш, няма такава позиция от руска страна. Последно четох някъде началото на октомври руски представител (даже не на високо дипломатическо ниво) се изказа, че трябвало Мадрид и Барселона да преговарят (за какво не уточни), но в никакъв случай не застана в защита на испанската гледна точка по въпроса и техния суверенитет. Май пак ще стане като 30те години на 20 век и ще пращат интербригадисти в помощ на угнетените каталунци. :mrgreen:
Вземи се подготви малко по-сериозно "Москва уважает суверенитет и территориальную целостность страны."

От тук.
http://tass.ru/politika/4684481
Outside the Occupants, freedom for the South! Вашингтон трябва да бъде унищожен!
"Как трудно жить на свете, когда с Россией никто не воюет" -лорд Хенри Джон Темпл Палмерстън - министър председател на Великобритания.

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 29 Окт 2017, 15:30

acoc написа:
29 Окт 2017, 14:50
Ако всяка държава започне да се цепи на малки държавички , докъде ще се стигне?:)
До Средновековие 2.0 или по-скоро до Феодализъм 2.0...понеже ранното средновековие цъфти с няколко големи държави...

Какво му е лошото да имаме независими Каталуния, Чувашия, Чечения или Кобардино-Болгария?
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

acoc
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от acoc » 29 Окт 2017, 15:39

Значи федерализъм навсякъде. То Чувашия, Чечения и Кабардино Болгария са в състава на руската федерация. А руската държава е съставена от такива републики. Какво пречи и на испанците да станат федерация? Пак ще си останат испанска държава.

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 29 Окт 2017, 15:54

...

по темата - отделянето на Каталуния няма да е в полза на руснаците. По-скоро на британците, антикастилците си имат уклон натам

acoc
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от acoc » 29 Окт 2017, 16:01

Какво има да оборвате? Руската федерация си е Руска федерация. Хайде, оборете я. Щатите не са ли също федерация?

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 29 Окт 2017, 16:53

..............
Мисля че Амазон писа, че каталунците са искали, по-скоро, да издействат нови привилегии....Тая независимост и твърдата реакция на Рахой май ги постави малко в Цунг-Цванг и Цайт-Нот...
Иначе съм ЗА създаването на Каталунска държава

Аватар
Jefferson F. Davis
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Jefferson F. Davis » 29 Окт 2017, 16:56

[...........

На мен повече ми прилича на договореност между двата световни центъра които уж си противостоят. Май някой иска да посдруса заспалата баба Европа с тези референдуми за независимост и т.н. Абе доста мътна работа но при всички случаи става дума за пари....за много пари.
Outside the Occupants, freedom for the South! Вашингтон трябва да бъде унищожен!
"Как трудно жить на свете, когда с Россией никто не воюет" -лорд Хенри Джон Темпл Палмерстън - министър председател на Великобритания.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 29 Окт 2017, 17:27

Генерала е прав - отклонихме се. Ще се въздържа(с усилие) да изтрия мненията защото е нормална ОТ дискусия, но по-късно ще ги преместя в подходяща тема. Аз също имам мнение по въпроса за коя държава е диктатура и коя не.

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 29 Окт 2017, 21:07

Изображение
Изображение
Изображение
Манифестации против отделянето !
По мое мнение трябваше по рано да ги правят!

Аватар
General Lukov
Редовен потребител

Мнение от General Lukov » 29 Окт 2017, 21:15

Ще е интересно ако се сбият някъде двете агитки...

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 29 Окт 2017, 21:45

General Lukov написа:
29 Окт 2017, 21:15
Ще е интересно ако се сбият някъде двете агитки...
И кое ще му е интересното ?

Flancer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Flancer » 30 Окт 2017, 00:01

То имаше няколко, но доста по-рехави. Чудя се малко, какъв е смисълът, като мачът вече е свирен, но все тая.

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 30 Окт 2017, 00:58

Flancer написа:
30 Окт 2017, 00:01
То имаше няколко, но доста по-рехави. Чудя се малко, какъв е смисълът, като мачът вече е свирен, но все тая.
Тоя път казват ,че действали по нашенския метод ! С автобуси ,затова е в почивните дни !

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 30 Окт 2017, 13:55

Almasy написа:
29 Окт 2017, 10:00
....Volotea пък взе директно крути мерки и съобщи, че до края на месеца ще премести окончателно централата си, за в момента дислоцирана в Барселона.
Очакваше се - снощи и IAG (една от най-мощните световни корпорации, собственици на АК) обяви, че премества централата на бранда си LEVEL, чийто хъб е Барселона - в Мадрид.
LEVEL е подразделението за long haul (основно презокеански) полети.
Засега IAG не е взел решение за Vueling, на които се дължи основна част от европейският/регионален трафик от/за Барселона (Vueling е също собственост на IAG). Ако това се случи, последиците са непредвидими.

https://cronicaglobal.elespanol.com/bus ... 2_amp.html
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 30 Окт 2017, 18:12

acoc написа:
29 Окт 2017, 14:50
Съгласен съм с Джак - ЕС ще става все по-силно и малките субекти все по-зависими от него. Все пак България е голяма, ако не друо при криза от глад няма да измрем. Поне не повечето. Обаче при срашна икономическа и политическа криза и/или война(природен катаклизъм), нагъчкани с хора малки държавици, като обсъжданата, рязко ще ударят дъното и ще има гладомор. Без голямо нещо като ЕС да ги субсидира, храни, или засели на друго място докато кризата се разреши - лошо.

В тази връзка англичаните поемат голям риск с този брекзит. По официални данни, могат сами да изхранят максимум 40 милиона човека и то с картофи и карфиол. И това със сигурост са оптимистични циифри, при оптимални природни условия, 100% ефективност на сектора и железен ред и организация.

Сега са богати, но утре не се знае какво ще стане. А САЩ, Канада и Австралия са далеч. Щото ако се стигне до там един от научните центрове на планетата като Англия да обеднее и загладува, значи нещата много са се оплескали и всеки си има собствени проблеми за решаване, в спиъка с които, изхранването на английските чавс ще е доста назад.

Гиго
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Гиго » 30 Окт 2017, 18:58

Amazon написа:
30 Окт 2017, 18:12
По официални данни, могат сами да изхранят максимум 40 милиона човека и то с картофи и карфиол.
Какви са тия официални данни, които са изчислили колко картофи и карфиол са нужни за изхранването на 40 млн. души?!? :shock: :lol: Забележете, не домати, краставици, чушки, банани или каквото и да е друго... а именно картофи и карфиол!? :D Направо си представих някакви статистици как стоят на работа и им е много скучно, но изведнъж шефа казва:

- Момчета, ще се съгласите, че по света се правят доста смахнати проучвания, нали?
- Да, така е.
- Ами аз викам да не оставаме и ние по-назад. Хайде да вземем например да изчислим колко англичани може да нахрани държавата със собствени средства. Какво ще кажете?
- Ами, това вече е правено.
- Хм, прави сте. Ха, сетих се! Може и да е правено, ама не и с точно определени храни. Досега е правено с храни като цяло, без никаква специфика. Дайте да изберем примерно два хранителни продукта и да видим колко хора можем да нахраним с тях.
- И защо да правим такова проучване?
- Ами ей така, просто за кеф. Нещо иначе е много скучно тука. Така, някакви идеи имате ли?
- Амииии... примерно с хляб и масло?
- Неее, прекалено е клиширано, всеки я ползва тази комбинация. Други идеи?
- Може би с домати и краставици?
- Офф, нищо свястно не може да измислите. Чакайте и аз да помисля... А, сетих се нещо уникално! Какво ще кажете за... готови ли сте... КАРТОФИ И КАРФИОЛ!
- ...
- Не е ли абсолютно гениално?
- Ъмм... как ги измислихте точно тия два продукта?
- Ами не знам, просто нещо ми прищрака в главата и ме осени прозрение.
- Шефе, вярваме ви, че нещо ви е прищракало в главата.
- Та така, да се залавяме за работа! Джонсън, ти ще изчислиш колко картофи средно на година яде един англичанин, Едуардс - ти ще направиш същото за карфиола. После продължаваме нататък. Давайте момчета! Ако успеем да направим това проучване, бъдещето пред нас е бляскаво и ще успеем да си отворим много врати!
- Да, така е шефе. (шепнешком) Особено вратата на психиатрията.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 30 Окт 2017, 19:47

Престарал си се. Карфиола е от мен а не от проучването - просто идеше реч, че няма да е много питателна храната. А и климата на острова не предполага много голямо земеделско разнообразие. Англичани са се оплаквали, че цялата ВСВ я изкарват на фиш 'ен чипс. Това цивилните рабира се. Войниците се хранят добре и балансирано.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 30 Окт 2017, 20:13

Каталунският парламент се е саморазпуснал. Революцията се отменя по административен път.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 30 Окт 2017, 20:17

Олеле :mrgreen:
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 30 Окт 2017, 20:33

Каква геополитическа драма! Момчетата Пучдемон и неговите министри плачат в съблекалнята са поискали убежище в Брюксел. :D

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 30 Окт 2017, 20:37

Amazon написа:
30 Окт 2017, 20:33
Каква геополитическа драма!
По-скоро водевил 8-)

Гиго
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Гиго » 30 Окт 2017, 21:31

Amazon написа:
30 Окт 2017, 19:47
Престарал си се. Карфиола е от мен а не от проучването - просто идеше реч, че няма да е много питателна храната.
Ааа, ок, така съм съгласен. Помислих си, че наистина съществува проучване, в което са комбинирали картофи и карфиол. :D

Аватар
General Lukov
Редовен потребител

Мнение от General Lukov » 31 Окт 2017, 00:10

Интересно испанските власти как не са ги арестували Пучдемон и оня с интелигентния фейс (Жункерас) на летището, ами даже ги пуснали да си литкат до Брюксел ? Ще излезе един голям театър май цялата тая работа, може Холивуд и филм да направят на тема модерни фейк-перформанси, фейк-отцепвания и представление за заблуда на обществеността. Както винаги става въпрос за (много) пари... ;)

Отговори