Съвременни конфликтиКаталуния

1990-

Модератори: Ksantip, ISTORIK, Amazon

Отговори
Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Каталуния

Мнение от jacksparrow » 29 Окт 2017, 14:47

Една про европейска демократична Каталуния ще е от полза само. ЕУ ще се събуди и ще ги признае. Монархо фашистите ще духат супата :mrgreen:
"Аз съм Желяз"

acoc
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от acoc » 29 Окт 2017, 14:50

Ако всяка държава започне да се цепи на малки държавички , докъде ще се стигне?:)

Аватар
Jefferson F. Davis
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Jefferson F. Davis » 29 Окт 2017, 15:07

General Lukov написа:
29 Окт 2017, 13:42
Лъжеш, няма такава позиция от руска страна. Последно четох някъде началото на октомври руски представител (даже не на високо дипломатическо ниво) се изказа, че трябвало Мадрид и Барселона да преговарят (за какво не уточни), но в никакъв случай не застана в защита на испанската гледна точка по въпроса и техния суверенитет. Май пак ще стане като 30те години на 20 век и ще пращат интербригадисти в помощ на угнетените каталунци. :mrgreen:
Вземи се подготви малко по-сериозно "Москва уважает суверенитет и территориальную целостность страны."

От тук.
http://tass.ru/politika/4684481
Outside the Occupants, freedom for the South!
"Как трудно жить на свете, когда с Россией никто не воюет" -лорд Хенри Джон Темпл Палмерстън - министър председател на Великобритания.

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 29 Окт 2017, 15:30

acoc написа:
29 Окт 2017, 14:50
Ако всяка държава започне да се цепи на малки държавички , докъде ще се стигне?:)
До Средновековие 2.0 или по-скоро до Феодализъм 2.0...понеже ранното средновековие цъфти с няколко големи държави...

Какво му е лошото да имаме независими Каталуния, Чувашия, Чечения или Кобардино-Болгария?
"Покажете ми един нормален човек и аз ще го излекувам!" Карл Густав Юнг

acoc
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от acoc » 29 Окт 2017, 15:39

Значи федерализъм навсякъде. То Чувашия, Чечения и Кабардино Болгария са в състава на руската федерация. А руската държава е съставена от такива републики. Какво пречи и на испанците да станат федерация? Пак ще си останат испанска държава.

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 29 Окт 2017, 15:54

...

по темата - отделянето на Каталуния няма да е в полза на руснаците. По-скоро на британците, антикастилците си имат уклон натам

acoc
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от acoc » 29 Окт 2017, 16:01

Какво има да оборвате? Руската федерация си е Руска федерация. Хайде, оборете я. Щатите не са ли също федерация?

Аватар
Желязин
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Желязин » 29 Окт 2017, 16:53

..............
Мисля че Амазон писа, че каталунците са искали, по-скоро, да издействат нови привилегии....Тая независимост и твърдата реакция на Рахой май ги постави малко в Цунг-Цванг и Цайт-Нот...
Иначе съм ЗА създаването на Каталунска държава

Аватар
Jefferson F. Davis
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Jefferson F. Davis » 29 Окт 2017, 16:56

[...........

На мен повече ми прилича на договореност между двата световни центъра които уж си противостоят. Май някой иска да посдруса заспалата баба Европа с тези референдуми за независимост и т.н. Абе доста мътна работа но при всички случаи става дума за пари....за много пари.
Outside the Occupants, freedom for the South!
"Как трудно жить на свете, когда с Россией никто не воюет" -лорд Хенри Джон Темпл Палмерстън - министър председател на Великобритания.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 29 Окт 2017, 17:27

Генерала е прав - отклонихме се. Ще се въздържа(с усилие) да изтрия мненията защото е нормална ОТ дискусия, но по-късно ще ги преместя в подходяща тема. Аз също имам мнение по въпроса за коя държава е диктатура и коя не.

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 29 Окт 2017, 21:07

Изображение
Изображение
Изображение
Манифестации против отделянето !
По мое мнение трябваше по рано да ги правят!

Аватар
General Lukov
Редовен потребител

Мнение от General Lukov » 29 Окт 2017, 21:15

Ще е интересно ако се сбият някъде двете агитки...

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 29 Окт 2017, 21:45

General Lukov написа:
29 Окт 2017, 21:15
Ще е интересно ако се сбият някъде двете агитки...
И кое ще му е интересното ?

Flancer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Flancer » 30 Окт 2017, 00:01

То имаше няколко, но доста по-рехави. Чудя се малко, какъв е смисълът, като мачът вече е свирен, но все тая.

Аватар
Ivanov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Ivanov » 30 Окт 2017, 00:58

Flancer написа:
30 Окт 2017, 00:01
То имаше няколко, но доста по-рехави. Чудя се малко, какъв е смисълът, като мачът вече е свирен, но все тая.
Тоя път казват ,че действали по нашенския метод ! С автобуси ,затова е в почивните дни !

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 30 Окт 2017, 13:55

Almasy написа:
29 Окт 2017, 10:00
....Volotea пък взе директно крути мерки и съобщи, че до края на месеца ще премести окончателно централата си, за в момента дислоцирана в Барселона.
Очакваше се - снощи и IAG (една от най-мощните световни корпорации, собственици на АК) обяви, че премества централата на бранда си LEVEL, чийто хъб е Барселона - в Мадрид.
LEVEL е подразделението за long haul (основно презокеански) полети.
Засега IAG не е взел решение за Vueling, на които се дължи основна част от европейският/регионален трафик от/за Барселона (Vueling е също собственост на IAG). Ако това се случи, последиците са непредвидими.

https://cronicaglobal.elespanol.com/bus ... 2_amp.html
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 30 Окт 2017, 18:12

acoc написа:
29 Окт 2017, 14:50
Съгласен съм с Джак - ЕС ще става все по-силно и малките субекти все по-зависими от него. Все пак България е голяма, ако не друо при криза от глад няма да измрем. Поне не повечето. Обаче при срашна икономическа и политическа криза и/или война(природен катаклизъм), нагъчкани с хора малки държавици, като обсъжданата, рязко ще ударят дъното и ще има гладомор. Без голямо нещо като ЕС да ги субсидира, храни, или засели на друго място докато кризата се разреши - лошо.

В тази връзка англичаните поемат голям риск с този брекзит. По официални данни, могат сами да изхранят максимум 40 милиона човека и то с картофи и карфиол. И това със сигурост са оптимистични циифри, при оптимални природни условия, 100% ефективност на сектора и железен ред и организация.

Сега са богати, но утре не се знае какво ще стане. А САЩ, Канада и Австралия са далеч. Щото ако се стигне до там един от научните центрове на планетата като Англия да обеднее и загладува, значи нещата много са се оплескали и всеки си има собствени проблеми за решаване, в спиъка с които, изхранването на английските чавс ще е доста назад.

Гиго
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Гиго » 30 Окт 2017, 18:58

Amazon написа:
30 Окт 2017, 18:12
По официални данни, могат сами да изхранят максимум 40 милиона човека и то с картофи и карфиол.
Какви са тия официални данни, които са изчислили колко картофи и карфиол са нужни за изхранването на 40 млн. души?!? :shock: :lol: Забележете, не домати, краставици, чушки, банани или каквото и да е друго... а именно картофи и карфиол!? :D Направо си представих някакви статистици как стоят на работа и им е много скучно, но изведнъж шефа казва:

- Момчета, ще се съгласите, че по света се правят доста смахнати проучвания, нали?
- Да, така е.
- Ами аз викам да не оставаме и ние по-назад. Хайде да вземем например да изчислим колко англичани може да нахрани държавата със собствени средства. Какво ще кажете?
- Ами, това вече е правено.
- Хм, прави сте. Ха, сетих се! Може и да е правено, ама не и с точно определени храни. Досега е правено с храни като цяло, без никаква специфика. Дайте да изберем примерно два хранителни продукта и да видим колко хора можем да нахраним с тях.
- И защо да правим такова проучване?
- Ами ей така, просто за кеф. Нещо иначе е много скучно тука. Така, някакви идеи имате ли?
- Амииии... примерно с хляб и масло?
- Неее, прекалено е клиширано, всеки я ползва тази комбинация. Други идеи?
- Може би с домати и краставици?
- Офф, нищо свястно не може да измислите. Чакайте и аз да помисля... А, сетих се нещо уникално! Какво ще кажете за... готови ли сте... КАРТОФИ И КАРФИОЛ!
- ...
- Не е ли абсолютно гениално?
- Ъмм... как ги измислихте точно тия два продукта?
- Ами не знам, просто нещо ми прищрака в главата и ме осени прозрение.
- Шефе, вярваме ви, че нещо ви е прищракало в главата.
- Та така, да се залавяме за работа! Джонсън, ти ще изчислиш колко картофи средно на година яде един англичанин, Едуардс - ти ще направиш същото за карфиола. После продължаваме нататък. Давайте момчета! Ако успеем да направим това проучване, бъдещето пред нас е бляскаво и ще успеем да си отворим много врати!
- Да, така е шефе. (шепнешком) Особено вратата на психиатрията.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 30 Окт 2017, 19:47

Престарал си се. Карфиола е от мен а не от проучването - просто идеше реч, че няма да е много питателна храната. А и климата на острова не предполага много голямо земеделско разнообразие. Англичани са се оплаквали, че цялата ВСВ я изкарват на фиш 'ен чипс. Това цивилните рабира се. Войниците се хранят добре и балансирано.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 30 Окт 2017, 20:13

Каталунският парламент се е саморазпуснал. Революцията се отменя по административен път.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 30 Окт 2017, 20:17

Олеле :mrgreen:
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 30 Окт 2017, 20:33

Каква геополитическа драма! Момчетата Пучдемон и неговите министри плачат в съблекалнята са поискали убежище в Брюксел. :D

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 30 Окт 2017, 20:37

Amazon написа:
30 Окт 2017, 20:33
Каква геополитическа драма!
По-скоро водевил 8-)

Гиго
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Гиго » 30 Окт 2017, 21:31

Amazon написа:
30 Окт 2017, 19:47
Престарал си се. Карфиола е от мен а не от проучването - просто идеше реч, че няма да е много питателна храната.
Ааа, ок, така съм съгласен. Помислих си, че наистина съществува проучване, в което са комбинирали картофи и карфиол. :D

Аватар
General Lukov
Редовен потребител

Мнение от General Lukov » 31 Окт 2017, 00:10

Интересно испанските власти как не са ги арестували Пучдемон и оня с интелигентния фейс (Жункерас) на летището, ами даже ги пуснали да си литкат до Брюксел ? Ще излезе един голям театър май цялата тая работа, може Холивуд и филм да направят на тема модерни фейк-перформанси, фейк-отцепвания и представление за заблуда на обществеността. Както винаги става въпрос за (много) пари... ;)

Отговори