Съвременни конфликтиВойната в Сирия

1990-

Модератори: Thorn, Ksantip, Amazon, ISTORIK

Отговори
Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Re: Войната в Сирия

Мнение от T-72 » 17 Апр 2018, 11:39

хехехе "Братоубийствената война"
Кеф, голямо джамбуре става в Идлибстан , терористите се изтрепаха тези дни.Представете си какво щеше да е в Сирия, ако бяха спечелили....
Swift Nusra Front counter-offensive in west Aleppo sees Turkish-backed rebels driven from 4 towns
https://www.almasdarnews.com/article/sw ... m-4-towns/

https://www.almasdarnews.com/article/6- ... s-details/
6-week battle between rival Syrian jihadist groups in Idlib, Aleppo sees massive losses on both sides – details
Изображение
Последна промяна 2 на T-72, променена общо 17 пъти
Кръвта вода не става!

Аватар
bukvite
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bukvite » 17 Апр 2018, 11:41

T-72 написа:
17 Апр 2018, 11:39
Кеф голямо джамбуре става в Идлибстан , терористите се изтрепаха тези дни.Представете си какво щеше да е в Сирия, ако бяха спечелили....
Явно са обещали амнистия на последния оцелял. Иначе - ако бяха спечелили щеше да е нещо като Либия...

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 17 Апр 2018, 11:44

bukvite написа:
17 Апр 2018, 11:30
Добре, последен опит да се разбера с вас нормално - какъв е смисъла от подобни на твоите постинги, освен да се натяга напрежението? Искаш да се скараш с хората, и на други като баннатите да не им издържат нервите и да ги баннат.
Или просто не ти става и се чудиш къде да си избиеш злобата. Информационно постинга ти е кръгла нула. Литературно - издател съм все пак - също. Така говорят по кръчмите след 3 голяма ракия и разни късо... по форумите.
Може и да съм на повече от три ракии, не се знае :lol: Определено ми помага да водя по-настървено "форумкласовата борба"! :twisted:
Накратко, като за издател - "Всяка надежда тука оставете!"
Аватарът и действията ми са израз на правото да изразявам мнение и несъгласие с действията на 1 (един) човек от модераторския екип! С действията си като модератор Торн единствено вреди на форума!

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 17 Апр 2018, 12:20

T-72 написа:
17 Апр 2018, 08:53
Dinain написа:
17 Апр 2018, 08:46
Сирийците наистина направиха невъзможното - без авиация, почти без поддръжка, със самоделни оръжия се съпротивляват на космошиитите и диктатора вече 7 години.
Ти ( Ти ти, точно ти) като го пише това "нещо" вярваш ли си"?Или ей така, само за килешлък?
Абсолютно.
А да те питам, според твоята теза какво му е “невъзможното” дето направили “сирийците”(110% сплотени зад Асад) - с помощ от две авиации, 60-хиляден ирански корпус и руски наемници, че успяват да надделеят над... кого? Шепа катарски наемници със самоделни оръжия ли? Какво му е “невъзможното” тогава? :)

Видиш ли колко с ялови пропагандните ти тези? Нямат никакъв смисъл. :)
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 17 Апр 2018, 12:25

И с помощта на десетки хиляди ракети TOW и едни джихадисти интербригадисти

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 17 Апр 2018, 12:26

bukvite написа:
17 Апр 2018, 11:41
T-72 написа:
17 Апр 2018, 11:39
Кеф голямо джамбуре става в Идлибстан , терористите се изтрепаха тези дни.Представете си какво щеше да е в Сирия, ако бяха спечелили....
Явно са обещали амнистия на последния оцелял. Иначе - ако бяха спечелили щеше да е нещо като Либия...
Което е далеч за предпочитане в размера на десетократно повечето избити и разрушения в опитите за крепене на пропадналия диктатор. Обама трябваше да го приключи още в 2013 г. ама ... слабак. Нямаше да има ИД, нямаше да има тотална разруха и зарин. Сега се намърдаха руснаци и иранци, мизерията стана пълна.

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 17 Апр 2018, 12:40

Archer написа:
17 Апр 2018, 12:25
Това е в помощ на демокрацията. Ако Русия внесе оръжия в Украйна е груба намеса във вътрешните работи на чужда страна.
Трябва да се прави разлика между нещата :-)
А мне по барабану!

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 17 Апр 2018, 12:54

Archer написа:
Чак пък “десетки хиляди” не са. :) Ако бяха, щеше да е друго. 2-3000 парчета са.
Както казах - целокупното сирийско население от 21 млн. души сплотено зад Башар, подкрепено с две авиации, ирански корпус и руски наемници извършило “невъзможното” - да надделее над тези шепа катарски наемници/джихадисти-интербригадисти с няколко противотанкови ракети, без тежко въоръжение и без авиация? :mrgreen:
Нали това прозира зад пропагандните тези на танка? Съгласи се, че е смешно. :D

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 17 Апр 2018, 12:58

Ако бяха, щеше да е друго. 2-3000 парчета са.
Тогава

И сега

бая запаси имат да попълват :ugeek: :idea:

А? 2013та бяха 15.000 парчета сега само 6600 :lol:
Е, добре десетки хиляди не са , само към 10.000 да са им дали
Последна промяна 1 на Archer, променена общо 17 пъти

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 17 Апр 2018, 13:01

Dinain написа:
17 Апр 2018, 12:54
Archer написа:
Чак пък “десетки хиляди” не са. :) Ако бяха, щеше да е друго. 2-3000 парчета са.
Както казах - целокупното сирийско население от 21 млн. души сплотено зад Башар, подкрепено с две авиации, ирански корпус и руски наемници извършило “невъзможното” - да надделее над тези шепа катарски наемници/джихадисти-интербригадисти с няколко противотанкови ракети, без тежко въоръжение и без авиация? :mrgreen:
Нали това прозира зад пропагандните тези на танка? Съгласи се, че е смешно. :D
Еееех Динаине, смешно разбира се това което си го написал.Чак нашите заводи си изплатиха дълговете, наеха хиляди нови работници, построиха нови цехове и подписаха договори за години напред ....
Кръвта вода не става!

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 17 Апр 2018, 13:11

целокупното сирийско население от 21 млн. души сплотено зад Башар,
Ми там е работата че на тия не им се мре много много и не са фанатизирани

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 17 Апр 2018, 13:30

Archer написа:
17 Апр 2018, 13:11
целокупното сирийско население от 21 млн. души сплотено зад Башар,
Ми там е работата че на тия не им се мре много много и не са фанатизирани
На кой му се мре?
Вече няма неизвестни тази война, остана само да се разпредли баницата. Зелените затова се бият сега, за да се разбера, кой Асан ще яде баница и кой само бой.
Малките анклавчета ще се продадат както могат и скоро всичко ще се успокои. Поне силно се надявам.
А мне по барабану!

Аватар
Ksantip
Модератор
Контакт:

Мнение от Ksantip » 17 Апр 2018, 14:07

Изображение
Нали не се налага да пояснявам?
Не знам защо смятате Султана за самостоятелен играч...
В подкрепа на горното ти пишеш това:
bukvite написа:
16 Апр 2018, 09:03
Да, какво си прави в своя си бейлик Султана си определя сам, но си спазва договорките с другите.
Съгласи се, че двете неща са съвсем различни и не мисля, че има смисъл да пояснявам защо.
Аз съм учил още марксиско ленинска диалектика
Много си личи...
Не знам защо изобщо не обичаш да даваш линкове с доказателства и се налага да разчитаме на личното ти усещане за нещата. Може и да си брилянтен анализатор, но не се обиждай, че не ти хващам вяра на приказките.
...
По-назад питаше за затворите в Дума. Естествено не си направи труда да дадеш каквато и да е информация за незапознатите, като мен и понеже ми стана интересно, се разрових.
Една част от сделката за евакуирането на Гута е освобождаването на затворниците там. Според СОХР, Джайш ал Ислам са държали 3500 затворници в Дума. Ти беше споменал, че са оцелели 200 от няколко хиляди, но не намерих информация за такова масово измиране. Може да са били няколко хиляди, намалели до 200 и после с пъпкуване да са станали 3500.
https://uk.reuters.com/article/us-midea ... KKBN1HF09Z

Ето и една статия от миналата година за условията в бунтовническите затвори. Пишат, че в зелените територии има 9000 затворени, включително повече от 200 деца. Специално за Гута пише, че няма точни данни за броя на задържаните, но са дадени историите на двама души. Единият се скарал с комшия заради шума, вдиган от генератора в двора му. Понеже комшията бил връзкар, вкарали оплакващия се в затвора, където го биели и унижавали. Пуснали го след като обещал да не се оплаква повече. След това асадистки снаряд пада и унищожава къщата на човека и генератора на комшията :lol:. В другата история, задържаният е обвинен, че заговорничи с асадистите и бунтовниците го държат месец и половина преди да бъде освободен. Той също описва условията и отношението като "брутални". Повечето от затворниците са там по подозрения, че шпионират за асадистите или за някоя от другите групировки. Както се вижда от историите, не липсват и битови дрязги. Предполагам, че част от задържаните са там за криминални прояви.
https://www.newsdeeply.com/syria/articl ... un-prisons
Буквите, ще съм ти благодарен ако постнеш линк с информация за масовото избиване в тези затвори, защото наистина не намирам такова нещо.

Христо Спириев
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Христо Спириев » 17 Апр 2018, 14:28

Има много въпроси къде са отломките от свалените томахавки и отговори като - много са разпръснати, взривени са, паднали неизвестно къде. По-надолу в текста и Марк Солонин обяснява и пита - къде са уж свалените 71 от 103 ракети?

Покажете табелите
Марк Солонин
http://www.kasparov.ru/material.php?id=5AD59B7D7858B
Мой превод

1.В началото дори не обърнах внимание на това /71 от 103/ - малко ли такива глупости хвърчат по блогове и фейсбук? Когато видях ТОВА на сайтовете на главните руски ТВканали се удивих: „Не би могло никой да каже такова нещо, журналистите са се заблудили“. Наложи се да проверя официалния сайт на на МОРФ. Майко, мила...Генерал. Не фалшив, измислен, а истински, действащ генерал-полковник на длъжност началник на Главното оперативно управлуние на Генщаба. Този човек, който знае всичко за войната. Без да се усмихне нито веднъж, със суров глас: „По летище Думейр – 12 ракети, всички свалени, по летище Блеи- 18 ракети, всички свалени, по летище Шайрат – 12 ракети, всички свалени...“. Резултат – от 103 крилати ракети, свалени 71.
Американските „Томахавки“ са на доста години /на въоръжение от 1982г./. В многобройни конфликти /първа и втора иракски воини, Югославия, Либия/ са използвани над 2000 ! крилати ракети от този тип. Статистиката по откази, аварии свалени е събрана и известна. 71 от 103 е толкова достоверно , колкото и 171 от 103.

2. Крилатата ракета се приема за „малоразмерна цел“. Тя и наистина е малка – в сравнение с авионосец или домена пещ. Но ако живеете в стандартен апартамент, не може да я съберете дори в най-голямата стая: дънер с диаметър 50 см, дължина 5,6 м; по диагонал от ъгъл до ъгъл може и да я наместите някак, но крилата /ширина 2,6 м/ няма да се съберат. Френската SCALP EG /бртански вариант Storm Shadow/ е малко по-къса /5,1 м/, но крилата по-голями /ширида 2,84 м/. „Томахавката“ изглежда така редом с човек:
Изображение

А ето и Storm Shadow
Изображение

Продължение:
► Show Spoiler

Аватар
T-72
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от T-72 » 17 Апр 2018, 14:36

Дългоочакваният вятър на промяната ще задуха и тук(Каламун):
https://www.almasdarnews.com/article/br ... to-effect/
Breaking: 1,000 militants prepare to leave Ad-Dumayr city in northeast Damascus as evacuation deal goes into effect
Кръвта вода не става!

Аватар
bukvite
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bukvite » 17 Апр 2018, 15:27

Ксантип, надявам се четеш руски, защото не ми се превежда.
https://colonelcassad.livejournal.com/4 ... ium=social
Напомним, что по информации сирийского правительства, в плену у боевиков находилось свыше 4 тысяч заложников и пленных. При выходе из Думы они выпустили около 200 человек.
За Дини изобщо не обелвам дума, в неговата вселена и опорки такова нещо не съществува.
Сега ще кажете - Да бре, Колонела, дай англоезичен източник...
"15 мешки останки" - достатъчно масово ли е?
П.С. За този затвор научих от един познат сириец (някои имаме и друго инфо за Сирия, не само от нета). Той разказваше големи ужасии. Няма линкове, затова няма да го преразказвам. Като цяло е минавана бойната линия, отвличани са хора и офицери с цел откуп, замяна или просто всяване на паника.
Последна промяна 1 на bukvite, променена общо 17 пъти

Аватар
bukvite
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от bukvite » 17 Апр 2018, 15:31

Bruchpilot написа:
17 Апр 2018, 11:44
bukvite написа:
17 Апр 2018, 11:30
Добре, последен опит да се разбера с вас нормално - какъв е смисъла от подобни на твоите постинги, освен да се натяга напрежението? Искаш да се скараш с хората, и на други като баннатите да не им издържат нервите и да ги баннат.
Или просто не ти става и се чудиш къде да си избиеш злобата. Информационно постинга ти е кръгла нула. Литературно - издател съм все пак - също. Така говорят по кръчмите след 3 голяма ракия и разни късо... по форумите.
Може и да съм на повече от три ракии, не се знае :lol: Определено ми помага да водя по-настървено "форумкласовата борба"! :twisted:
Накратко, като за издател - "Всяка надежда тука оставете!"
"Надежда всяка тука оставете" е правилния превод. Иначе се губи стъпката (това като издател, няма да обяснявам какво е силаботоническо стихосложение).
Аз съм стар човек, в интернет се бутам от 1996 г. Наблюдавал съм много форуми, в които след победа в "класовата борба" се минава към затихващи функции. Ето ти едно Криле, например.
Като цяло не ми пречиш, просто е глупаво. Така отказвате неутралните. Остават крайностите. А както се вижда - "белите започват и бият" го има само в шахмата.

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 17 Апр 2018, 15:33

Покажете табелите
Марк Солонин
Марк Солонин да иде той малко да търси табелки, :lol: при положение че войници и жива цялата сила трябват на къде по важни направления никой няма да организира такова търсене, по скоро случайно ще изскачат отломнки които са случайно намерени.

Христо Спириев
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Христо Спириев » 17 Апр 2018, 15:54

Учуден съм от това , което си написал. Нелепо е, а имаш познания.
Никаква жива сила не е нужна.
Живеем във времена на технологиите.
Районите са обозначени и ограничени.
Двама души.
Една кола.
Едно дронче, дори любителско върши работа.
Дори една намерена свалена томахавка си струва - и като техника, и като технология, и като пропаганда.

Жив и здрав. Продължавай.

Flancer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Flancer » 17 Апр 2018, 16:03

Е, те са ясни, къде са паднали ако са уцелени... нали се вижда къде е разрива, по какво направление, разстояние.

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 17 Апр 2018, 16:17

Flancer написа:
17 Апр 2018, 16:03
Е, те са ясни, къде са паднали ако са уцелени... нали се вижда къде е разрива, по какво направление, разстояние.
Ми то парчетии от ракетите могат да се намерят и около уцелените цели. Къде са всъщност?

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 17 Апр 2018, 16:29

bukvite написа:
17 Апр 2018, 15:31
"Надежда всяка тука оставете" е правилния превод. Иначе се губи стъпката (това като издател, няма да обяснявам какво е силаботоническо стихосложение).
Аз съм стар човек, в интернет се бутам от 1996 г. Наблюдавал съм много форуми, в които след победа в "класовата борба" се минава към затихващи функции. Ето ти едно Криле, например.
Като цяло не ми пречиш, просто е глупаво. Така отказвате неутралните. Остават крайностите. А както се вижда - "белите започват и бият" го има само в шахмата.
Критиката е основателна - писах по памет и не проверих :)
За останалото - само жъна това, което други посяха!
kramer написа:
17 Апр 2018, 16:17
Flancer написа:
17 Апр 2018, 16:03
Ми то парчетии от ракетите могат да се намерят и около уцелените цели. Къде са всъщност?
Показаха доста парчетии от лабораторията - има ги по руските блогове и форуми.
Аватарът и действията ми са израз на правото да изразявам мнение и несъгласие с действията на 1 (един) човек от модераторския екип! С действията си като модератор Торн единствено вреди на форума!

Аватар
контрол_alt
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от контрол_alt » 17 Апр 2018, 16:46

T-72 написа:
17 Апр 2018, 08:43
Пичове трябва да признаем че Сирийците, Руснаците и Иранците направиха невъзможното.Спомняме си каква беше картата само преди година и половина , и каква е сега....
Да. Мисля, че изненадата е за всички.
С уважение контрол_alt.

Flancer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Flancer » 17 Апр 2018, 17:00

Даде, и аз това се чудя, би трябвало да са ги намерили. Като цяло, до момента съм видял кадри само от един обект, който може да е свалена ракета. Ама дали е... а от 71 - еми... много липсват...

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 17 Апр 2018, 17:11

Както Ф-117
няколко часа по късно, вече пътуваше на Ил-76 :-)

А сериозно - чакаме
А мне по барабану!

Отговори