Работен ФорумПредупреждение към по-емоционалните!!!

Място за съобщения и предложения относно форума
Темата е заключена
Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Re: Предупреждение към по-емоционалните!!!

Мнение от vassiln » 06 Авг 2017, 23:16

Almasy написа:
02 Авг 2017, 23:38
....
Като Амазон, който официално не го е направил, но неофициално да.
Ако не се озапти положението, филма вече сме го гледали.
Следват други.
:shock:
Вярно го няма! Жалко.
Я ем города, морями запиваю, моя борода небо заслоняет!
Громы и молнии, туманы и дожди! Мои ботинки лижут министры и вожди.

pehotinec
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Мнение от pehotinec » 10 Авг 2017, 19:01

Във връзка с размирисването на елементарните пропаганди от страна на определен участник в темата за Украйна, искам да попитам, е ли е възможно по желание на човек профилактично да се скриват тези коментари автоматично, с хигиенна цел?

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 10 Авг 2017, 19:07

Да, добавяш го в списъка с врагове. Аз така направих с един друг участник, с речников запас от две думи, едната от които е "Лол".

pehotinec
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pehotinec » 10 Авг 2017, 22:00

centara написа:
10 Авг 2017, 19:07
Да, добавяш го в списъка с врагове. Аз така направих с един друг участник, с речников запас от две думи, едната от които е "Лол".
Последвах съвета ти и наистина стана добре. То иначе е жалка картинка да гледаш умствената агония на заслепен , който е написал на аватара си нещо от рода на "стани благородник", а не се сеща завалията, че налива вода в мелницата на опонентите си.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 12 Авг 2017, 14:20

Торн - "Един ден за Стан за обида."
И коя беше точно обидата? :roll:
Като не искаш мира, на ти секира.

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 12 Авг 2017, 14:51

Имаш съобщение на лични.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 12 Авг 2017, 15:02

Thorn написа:
12 Авг 2017, 14:51
Имаш съобщение на лични.
Видях го. В него не се съдържа конкретната обида. Освен това, Наказанието е произнесено публично, за уж публично нанесена обида, така че, не подобава да се уточнява на лични. И така, за каква точно обида става въпрос?

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 13 Авг 2017, 14:22

Обвинения на опонента в идиотизъм и ментална непълноценност се приемат за обида и се трият. Дори ако са леко завоалирани.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 14 Авг 2017, 14:23

Thorn написа:
13 Авг 2017, 14:22
Обвинения на опонента в идиотизъм и ментална непълноценност се приемат за обида и се трият. Дори ако са леко завоалирани.
Би ли обяснил, как да се нарече човек, който пуска статия със заглавие "TIMES: «РУСНАЦИТЕ ТРЯБВА ДА СЕ ИЗТРЕБВАТ — ТЕ НЕЗАСЛУЖЕНО ВЛАДЕЯТ ПРИРОДНИТЕ РЕСУРСИ»" и първо изречение "Вече стана повече от очевидно, че за Запада добрият руснак (славянин) — това е само мъртвият руснак."

Аватар
jacksparrow
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от jacksparrow » 17 Авг 2017, 12:02

Е това горното го е казвала Мадлин Олбрайт за Сибир, как трябва да бъде поделен с американските корпорации.

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 17 Авг 2017, 15:32

jacksparrow написа:
17 Авг 2017, 12:02
Е това горното го е казвала Мадлин Олбрайт за Сибир, как трябва да бъде поделен с американските корпорации.
Докажи го с цитат!

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 22 Авг 2017, 19:17

Гледам, че съфорумникът Иванов е получил един ден бан за пускане на пропагандни материали. Явно доста е прекалил, щом не друг, а Торн (известен със своята толерантност съфорумците споделящи ценностната система на Иванов) е наложил бана.
Та, искам, да бъде отразено подобаващо и още едно провинение на въпросния съфорумик, а именно системното обиди, които ми нанася, като ме нарича "Станко".

И още нещо, въпросният съфорумник продължава да си пише постовете на руски! Не цитат, а пост написан изцяло на руски - в темата Конфликтът в Украйна от 22.08.2017, 14 ч. и 22 минути. Въпросът вече го осъдихме и мисля, че се съгласихме, че подобно поведение е недопустимо и обидно. Та това е още един повод за размисъл на господата модератори.

Нямам нищо против руснаците, но срещу българите, които мислят на руски, пишат в България на руски и се идентифицират с Русия имам много, ама много против. Същото се отнася за българите мислещи и идентифициращи се с която и да е друга държава, освен България.

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 22 Авг 2017, 19:49

Банът е за пускане на карикатури с Тръмп. И то два пъти - след като я изтрих, пак я пусна. Това между другото е навик на Спириев, но както и да е - вече не се толерират такива глупости. В момента в който някой на инат пусне вече изтрито нещо, аз на инат ще го пратя да си почива.

За руския смятам че се разбрахме, не ми пречи. И другите езици също, стига да са по темата, а не заклинания към сатаната. (пак Спириев).

За Станчо не знам. Някак си наложи се такъв език във форума. Пизи, Мизи, Дини и т. н. И аз се изкушавам да ползвам подобни, но се сдържам. Вероятно трябва да се вземе някакво генерално решение или поне който се обижда да си каже. ОК, сед като теб те обижда - забраняваме да ти викат Станчо.
П.П. Истинското ти име държиш ли да се пази в тайна?

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 22 Авг 2017, 20:10

Thorn написа:
22 Авг 2017, 19:49
За руския смятам че се разбрахме, не ми пречи. И другите езици също, стига да са по темата, а не заклинания към сатаната. (пак Спириев).
Ясно. Значи не е проблем, като българи, да пишем в български форум на други езици. В този ред на мисли, едно време на българите, които са предпочитали да говорят и минават за гърци им викали гъркомани, така че не е никакъв проблем Иванов официално да го обявим за русоман № 1 :lol:
За Станчо не знам. Някак си наложи се такъв език във форума. Пизи, Мизи, Дини и т. н. И аз се изкушавам да ползвам подобни, но се сдържам. Вероятно трябва да се вземе някакво генерално решение или поне който се обижда да си каже. ОК, сед като теб те обижда - забраняваме да ти викат Станчо.
П.П. Истинското ти име държиш ли да се пази в тайна?
[/quote]
Аз, ако исках да ми викат Станко, щях да си сложа ник Станко. Всъщност, боли ме оная работа, кой как ми вика, но ако Иванов ми вика Станко, аз имам реципрочното право да му викам Хайванов, нали?

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 23 Авг 2017, 11:09

Разберете се двамата. Най добре той да не ти вика Станко, а ти да не му викаш Хайванов. Не сте някакви пъпчиви тийнейджъри и двамата.

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 23 Авг 2017, 16:17

Thorn написа:

Аха, а ако на обикновените простосмъртни потребители постингите на руски им пречат, какво се случва? А ако някой модератор не разбира съответния език, как ще разбере, че постингът не е заклинание към сатаната? Ей, сега мога да флъдна форума с постинги на фински или тайландски, ходи доказвай по темата ли е, заклинание ли е или друго.

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 23 Авг 2017, 18:20

centara написа:
23 Авг 2017, 16:17
Thorn написа:

Аха, а ако на обикновените простосмъртни потребители постингите на руски им пречат, какво се случва? А ако някой модератор не разбира съответния език, как ще разбере, че постингът не е заклинание към сатаната? Ей, сега мога да флъдна форума с постинги на фински или тайландски, ходи доказвай по темата ли е, заклинание ли е или друго.
Ако постинги на руски ти пречат - не им обръщаш внимание и ги прескачаш. Ако флудваш съзнателно - ще те пътърпим да се налудуваш и после ще получиш бан.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 23 Авг 2017, 18:34

Thorn написа:
23 Авг 2017, 18:20
centara написа:
23 Авг 2017, 16:17
Thorn написа:

Ако постинги на руски ти пречат - не им обръщаш внимание и ги прескачаш. Ако флудваш съзнателно - ще те пътърпим да се налудуваш и после ще получиш бан.
Значи да се пише на руски - може, но ако пишеш на друг език бан. :lol:

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 23 Авг 2017, 18:42

Предполага се, че повечето хора тук разбират руски и английски, текстовете натези езици ще бъдат разбрани от повечето или поне от достатъчно хора във форума, затова не виждам смисъл те да се отхвърлят. По същата причина текстове на езици, които са естествено понятни за повечето българи, като македонски, сръбски и като цяло украински, ако са уместни - може. Кратки цитати на международни езици като френски, немски, испански, доколкото место общия им смисъл е понятен от обща култура биха били възможни, но вероятно някой ще поиска резюме не защото се дразни от тях, а защото наистина няма да е разбрал.

Постването на текстове на тагалог, унгарски, арабски и други подобни, с ясното съзнание, че на този форум никой няма да ги разбере е абсолютна тролщина и няма да се толерира.

Мисля, че достатъчно логично изложих съображенията си.

Stan
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Stan » 23 Авг 2017, 18:47

Thorn написа:
23 Авг 2017, 18:42
Предполага се, че повечето хора тук разбират руски и английски, текстовете натези езици ще бъдат разбрани от повечето или поне от достатъчно хора във форума, затова не виждам смисъл те да се отхвърлят. По същата причина текстове на езици, които са естествено понятни за повечето българи, като македонски, сръбски и като цяло украински, ако са уместни - може. Кратки цитати на международни езици като френски, немски, испански, доколкото место общия им смисъл е понятен от обща култура биха били възможни, но вероятно някой ще поиска резюме не защото се дразни от тях, а защото наистина няма да е разбрал.

Постването на текстове на тагалог, унгарски, арабски и други подобни, с ясното съзнание, че на този форум никой няма да ги разбере е абсолютна тролщина и няма да се толерира.

Торне, него извъртай. Не става въпроси за цитати. Става въпрос за постове написани на руски език. Ти поне, за разлика от Иванов, можеш да направиш разлика между едното и другото. С подобно арогантно поведение само разпалваш антирусоманските настроения, което не е подобаващо за модератор.

pehotinec
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pehotinec » 23 Авг 2017, 19:02

. След като се разбрахте, че мненията на участниците трябва да са на български език, защо постът от 22.08 от 14.22 в темата за Украйна, още стои ? О да, човекът може би е пропуснал да го обозначи като цитат... Аз едно нещо не мога да разбера, защо се толерира това явно тролене.? С какво допринася то повече за форума, може би нещо повече от това, което би могъл да допринесе Стан - един от малкото професионални историци тук? Кое ви е приоритет ?

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 23 Авг 2017, 20:02

Thorn написа:

Точно, жабата не е равна на вола!

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 23 Авг 2017, 20:15

Thorn написа:

Не се предполага, ти го предполагаш.
И сега какво, като имаме нещастието руският език да е близък до българския, ще трябва да търпим цялата путинска пропагандна помия, фейк нюз и прочие. Така ли?

kramer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от kramer » 23 Авг 2017, 21:03

centara написа:
23 Авг 2017, 20:15
Thorn написа:

Не се предполага, ти го предполагаш.
И сега какво, като имаме нещастието руският език да е близък до българския, ще трябва да търпим цялата путинска пропагандна помия, фейк нюз и прочие. Така ли?
Ами то това не е въпрос на избор, щастието или нещастието, то е даденост, както не може да избираш родителите си или кръвните си роднини.

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 23 Авг 2017, 21:14

„….Не става въпроси за цитати. Става въпрос за постове написани на руски език. …..”

+1

“……Предполага се, че повечето хора тук разбират руски и английски…..”

Наистина се правиш на улав. Ние разбираме руски (между другото постинги изцяло на английски няма, някой друг да е виждал?).
Но не смятаме, че в родината ни има втори официален език и той е руски.
Днес за пореден път отказах на руснак, живеещ повече от 10 години тук да разговарям с него на руски. Обясних му любезно (на руски), че ако иска да реша проблема му да си намери преводач или самия той да говори на български, след което продължих само на родния си език (не работя на рецепцията на хотел, и съм много далеч от сферата на туризма, където да – това може и да се приеме и за нормално).
Реакцията, която вече я знам наизуст, беше възклицанието – „А въй что, русский не понимаете?”
Никога не правя това към истински туристи, или хора които са примерно временно тук.
Но за бога, тези хора живеят тук повече 10-15 че и 20 години, категорично отказват да научат и говорят български, считайки, че сме длъжни да ги разбираме и да им отговаряме на родния им език. Това не е някакво рядко изключение, това е масово, почти законово положение.
Как пък гърци, шотландци, италианци го научават за 1 година, колкото и да им е чужд!!!!?
Как френския посланник говори на ужасен, но все пак Български, но нито един руски?
И това е така Торн, заради такива като теб. Затова нямат и капка уважение към езика ни, както и изобщо към страната ни.
Защото им го позволявате.
Тук и никъде другаде по света.

“…..Ако флудваш съзнателно - ще те пътърпим да се налудуваш и после ще получиш бан…..”.

Ти си вероятно всичко друго, но не и глупак. Ясно ти е, че никой от нас няма да изпадне в нервна криза от бан, ако ще да е и месечен.
В един момент няма да е и необходим, доста хора сами ще си тръгнем (вече се е случвало), ако това се окаже още един форум където правилата важат за всички, но е и за Русия.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Темата е заключена