Отговори на наивни въпроси.

Място за разтуха

Модератори: Thorn, Ksantip

Отговори
Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:
Status: Offline

Re: Отговори на наивни въпроси.

Мнение от Thorn » 15 Мар 2017, 18:39

Dinain написа:
15 Мар 2017, 17:11
Thorn написа:
15 Мар 2017, 15:01
Dinain написа:
24 Фев 2017, 00:30

Не е вярно, заблуждаваш човека. Ал-Кайда нямат филиал в Сирия от 1 година.
Залязоха, освен по чукарите на Йемен, Афганистан, Пакистан и северна Африка. А и никога не са били териториална организация.
Сирийската Ал-Кайда си смени името и каза, че вече не е от Ал-Кайда. Но всички останали смятат, че вълкът кожата си мени, а нрава - не, и че пременил се Илия, видял се - пак в тия. С две думи - освен Динайн, никой друг въобще не е впечатлен от ребрандирането. Пък и хората са същите, а нов бардак със стари курви не се прави.
ИД и те ли са тайно ал-Кайда?
ИД са екстремисти даже и от гледна точка на Ал Кайда. Радикалното крило, което се отдели. Изгонени от Гестапо за жестокост.

Аватар
Sharana
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Sharana » 15 Мар 2017, 18:47

Цитат от рекламната брошура така да се каже:
he CVN 78 is designed to operate effectively with nearly 700 fewer crew members than a CVN 68-class ship. Improvements in the ship design will allow the embarked air wing to operate with approximately 400 fewer personnel. New technologies and ship design features are expected to reduce watch standing and maintenance workload for the crew. Gerald R. Ford is the first aircraft carrier designed with all electric utilities, eliminating steam service lines from the ship, reducing maintenance requirements and improving corrosion control.

The new A1B reactor, Electromagnetic Aircraft Launch System (EMALS), Advanced Arresting Gear (AAG) and Dual Band Radar (DBR) all offer enhanced capability with reduced manning.
Отделно това си е град, сигурен съм че имат много "ненужни" хора и могат да го карат доста по-спартански ако става въпрос за чисто бойна и краткосорна операция.
A Navy vessel is often deployed for long periods of time, often months at a stretch. Hence it is of extreme importance to keep the morale of the crew in top conditions so that the men and women serving on-board can perform their duties to the highest order and protect our maritime borders. The crew needs food and other comforts of life such as entertainment, sport and games, medical facilties and other things. For this, there are cooks, doctors, sports instructors, and a wide assortment of people from other trades who work as a team to keep the ship and its crew in the best shape to do their duty.

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 15 Мар 2017, 19:02

Амазон, там има поне три смени за всички места, плюс една почиваща.
Тоест, ако за всички дейности са нужни 1000 човека, вече имаш 4000, само за да могат да се сменят

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 15 Мар 2017, 19:05

Sharana написа:
15 Мар 2017, 18:47
Отделно това си е град, сигурен съм че имат много "ненужни" хора и могат да го карат доста по-спартански ако става въпрос за чисто бойна и краткосорна операция.
A Navy vessel is often deployed for long periods of time, often months at a stretch. Hence it is of extreme importance to keep the morale of the crew in top conditions so that the men and women serving on-board can perform their duties to the highest order and protect our maritime borders. The crew needs food and other comforts of life such as entertainment, sport and games, medical facilties and other things. For this, there are cooks, doctors, sports instructors, and a wide assortment of people from other trades who work as a team to keep the ship and its crew in the best shape to do their duty.
Да, това има смисъл. Фризьорките, шивачите и перчите вероятно не са критични. Обаче готвачите например са критичен персонал за всеки кораб, бил той боен, или търговски.
ValBo написа:
15 Мар 2017, 19:02
Амазон, там има поне три смени за всички места, плюс една почиваща.
Тоест, ако за всички дейности са нужни 1000 човека, вече имаш 4000, само за да могат да се сменят
Прав си и точно за това давам сравнения само с бойни кораби и подводници.
И въпреки всички обяснения пак не ми се връзва толкова народ. :) Арли Бърк също е в морето месеци, също има готвачи и лекар, също трябва да може да подържа бойна готовност 24/7. Обаче - 330 човека вместо 5330.

Опитвам се да намеря колко е постоянният пресонал на някоя въздушна база, ама поне за известните удрям на камък. Явно е леко секретно. :)
Изгонени от Гестапо за жестокост.
:D

acoc
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от acoc » 15 Мар 2017, 19:21

В такова градче от 4-5-6000човека винаги има по няколко боледуващи за по няколко дена, в зависимост от болестта, и трябва да се сменят със здрави, или пък наказани за някакво провинение. Ако не дай боже стане инцидент с пострадали, нали пак трябва някой да ги замени!?

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 15 Мар 2017, 20:09

Thorn написа:
15 Мар 2017, 18:39
Dinain написа:
15 Мар 2017, 17:11
Thorn написа:
15 Мар 2017, 15:01

Сирийската Ал-Кайда си смени името и каза, че вече не е от Ал-Кайда. Но всички останали смятат, че вълкът кожата си мени, а нрава - не, и че пременил се Илия, видял се - пак в тия. С две думи - освен Динайн, никой друг въобще не е впечатлен от ребрандирането. Пък и хората са същите, а нов бардак със стари курви не се прави.
ИД и те ли са тайно ал-Кайда?
ИД са екстремисти даже и от гледна точка на Ал Кайда. Радикалното крило, което се отдели. Изгонени от Гестапо за жестокост.
Не, въпросът ми беше и те ли са тайно от ал-Кайда, т.е. и тяхното ребрандиране е привидно?

Сигурно това не е мястото, но от известно време си подготвям пространствен отговор на това.
"No beast so fierce but knows some touch of pity."
"But I know none, and therefore am no beast."

(Richard III - William Shakespeare)

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 15 Мар 2017, 20:13

Экипаж корабля состоит из 3184 человек (203 офицера) корабельной команды, 2800 человек (366 офицеров) авиагруппы, и 70 (25) человек командования авианосной ударной группы. Всего на корабле можно разместить более 6000 человек.

https://ria.ru/defense_safety/20081219/157632110.html

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 15 Мар 2017, 20:17

Administrative Department
Aircraft Intermediate Maintenance Department
- Staff Division (IM-1)
- General Maintenance Division (IM-2)
- Avionics/Armament Division (IM-3)
- Support Equipment Division (IM-4)
Air Department
- V-1 Division handles, directs, moves aircraft on the flight deck.
- V-2 Division catapults & Landing
- V-3 Division handles, directs, moves aircraft on the hangar deck.
- V-4 Division responsible for fuel storage and fueling of all aircraft.
- V-5 Division "Pri-Fly" (Primary Flight Control)
Chaplain Department
Combat Systems Department
- Radar Maintenance division (CSR) -radar and navigation systems
- Data division (CSD) -maintains the ship's tactical computer systems
- Communications Maintenance division (CSC) -maintains the ships communications equipment
- Fire Control (FC) -Operates the ships Defensive Weapons, and their gear
- CSA division -administrative
Deck Department
Dental Department (21 personnel operate this department, 5 officers and 16 enlisted)
Engineering Department
- The Write up mentions 350 men operate this department in 5 divisions but dose not realy list what they are, but effectively it's firefighting and damage control
Legal Department
Maintenance Material Management (3M) Department
Medical Department
Navigation Department (full of supply and communications personnel, oh wait I mean navigators and communications `:D)
Operations Department
- It mentions their are 9 divisions but not all listed, listed ones are
- Air Operations; controls air operations around the ship
- Combat Direction Center; keeps track of whats going on around the ship
- Intelligence Center; is a contradiction of terms `:D, it processes raw info to useful info
- Meteorological Office; The weather channel
- Strike Operations; planing of operations
Public Affairs Department
Reactor Department
- operates two reactors and their related gear, 400 men operate this department
Safety Department
Supply Department
-a large department with some 300 permanent members and over 400 temporary some of the functions
-general supply
-mess (gotta eat)
-stores (for the crew to use their pay on something)
-pay (gotta get paid)
-post (mail call)
-laundry
Training Department
Weapons Department
-275 crew operates this department, basically they operate the ships ordnance
-six divisions (none listed)
https://forums.spacebattles.com/threads ... st.343845/

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 15 Мар 2017, 21:42

Благодаря Торн. Явно само отдел "мажоретки" няма. Като неспециалист, всичко ми се вижда с неимоверно раздут щат.

400 човека обслужват реакторите?!? 400 човека ако ги сложат да въртят педали, няма да има нужда от реактори. По-назад дадох пример с руската Ясен, където целият екипаж е 90 човека.

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 15 Мар 2017, 21:55

Зависи от нивото на автоматизация. Те и подводниците тип Лира са с рекордно малък екипаж за времето си ( че и сега ) но са аварийни.
Пък и нали са на смени тея 400 човека примерно ако са 8 часови, отделно ако стане авария имаш повече хора за реакция.

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 15 Мар 2017, 22:56

Щом само зъболекарите са 21.…😁

Това е летище и кораб в едно на практика. Все едно екипажа на линкор + екипажа на една ескадра.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 15 Мар 2017, 23:20

Dinain написа:
15 Мар 2017, 22:56
Щом само зъболекарите са 21.…😁
Е не, "само" 5-ма са зъболекарите - това са офицерите. Останалите 16 моряка са медицинските сестри и хигиенистите. Пак е впечатляващо де. :)

Аватар
Dinain
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Dinain » 15 Мар 2017, 23:37

Знам, използвах го илюстративно -21 души се грижат само за денталната медицина.

Не като едно време на галеона, един бръснар-зъбар-хирург и това е. :D

Аватар
Сун Дзъ
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Сун Дзъ » 16 Мар 2017, 09:24

Горе долу такива ще да бъдат звездните разрушители, когато дойде време да бием извънземни.
Ако могат да го изкарат в орбита такъв самолетоносач, направо е готов да трепе марсианци. :D

Bonev
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bonev » 19 Мар 2017, 10:40

И аз имам въпрос, който не знам дали заслужава чак отделна тема. Чудно ми е при какви условия им е разрешено на нашите военни и полицаи да ползват оръжие? Гледам в разни клипчета от арести, че американците хич не се чудят, дори и при рутинна проверка се ловят за пищака.В клипове от Южна Фрика, Бразилия и Мексико да не говорим, там се стрелят като на игра. Та на този фон при нас е някак постно.Тук има и американци и би ми било интересно и те какво знаят, все пак там мексиканци редовно минават границата?

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 22 Мар 2017, 16:19

Bonev написа:
19 Мар 2017, 10:40
Тук има и американци и би ми било интересно и те какво знаят, все пак там мексиканци редовно минават границата?
Не е за вярване какво лъсна преди месец, че е сътворил Обама и в тази сфера. Въвел е политика на "catch and release". Граничният патрул прави чудеса от храброст да хване тези минали нелегално. Мексиканеца казва единствените думи, които знае на аннглийски - "искам убежище" и патрула е длъжен:

1. Да им даде право на избор в кой град искат да отидат и да им даде пари за билета до там! (не е майтап)
2. Да им насрочи среща със съдия пред когото да поставят случая си. :shock:

Шефа на граничният патрул, каза че си изпълняват дълга, но не виждат как нещата могат да станат по-лоши. Разбира се мексиканеца/колумбиеца не се явява на срещата със съдията и повече никой не го търси. А тези хора идват от държави с 50-80 уийства на 100 000 (България 1.6). Сещате се че често не са хора уважаващи закона.

Аватар
piston
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от piston » 22 Мар 2017, 18:30

В момента в Хага тече дело срещу Русия за подпомагане на тероризъм (става въпрос за конфликта в Украйна и свалянето на МН17). Според Вас, ако има осъдителна присъда за ответника, ще може ли да пишем вече във форума "проруски терористи", вместо "сепаратисти"?
Когато съм блокиран можете да ми пишете в бгнаука и форума на Аеро...

Аватар
Руско
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Руско » 22 Мар 2017, 18:35

piston написа:
22 Мар 2017, 18:30
В момента в Хага тече дело срещу Русия за подпомагане на тероризъм (става въпрос за конфликта в Украйна и свалянето на МН17). Според Вас, ако има осъдителна присъда за ответника, ще може ли да пишем вече във форума "проруски терористи", вместо "сепаратисти"?
Не, няма да можете. Защото ситуацията е коренно различна и отново е плод на чуждо вмешателство с цел смяна на неизгоден режим. Освен русофобия си обясни и думата геополитика и престани да сееш омраза.

Христо Спириев
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Христо Спириев » 27 Мар 2017, 21:13

Не видях къде и ще питам тук .
В доста от темите се коментират военни конфликти , военна техника и въоръжение и ми е любобитно кой какъв допир или опит има с армия , въоръжение , експлоатация , полеви учения или дори като наблюдател на живо .

Аз съм с 5 г. Военно училище със специалност радиолокация . Имам 12 г. (до 2002г. – някои неща даже вече забравям) кадрова служба в Радиотехнически войски (РТВ) – о.р.кап.инж. . Бях началник на РЛС П-18 „Венера” . Дежурих и съм обслужвал на П-37 „Христо” , ПРВ-13 „Слон” и П-12. Запазнат съм и съм наблюдавал работа на АСУ „Морена” . Пред очите ми мина на индикатора и планшета войната в Косово в зоната на обзор на РЛС . 3 дни бяхме в пълна бойна готовност , след това малко на усилен режим . Поделението беше на 5 км въздушно от границата с Македония . На индикатора съм наблюдавал въздушен бой със свален сръбски самолет .
Присъствал съм на стрелби с РПГ-7 , БМ-21 Град , Фагот , Гвоздика , Стрела 2М .

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Мнение от vassiln » 27 Мар 2017, 21:53

Е, Христо, то тук ако всеки отговори, ще стане петдесет страници темата.
Иначе - свързочник, 72-канална ВЧ апаратура.
Я ем города, морями запиваю, моя борода небо заслоняет!
Громы и молнии, туманы и дожди! Мои ботинки лижут министры и вожди.

Христо Спириев
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Христо Спириев » 27 Мар 2017, 22:07

Не видях такава или подобна тема . Та нека се пише нали затова е форум . Иначе мисля че ще е интересно и за други .Предполагам , че има доста служили в БА . Интересни впечатления , някой спомен . Някои от младите неслужили момчета нямат реална представа за армията . И мизерията понякога - поне докато служих аз .Аз отдавна съм се откъснал от армията . Даже не следя новости в техника и въоръжение .
Последна промяна 1 на Христо Спириев, променена общо 27 пъти

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 27 Мар 2017, 22:19

Христо Спириев написа:
27 Мар 2017, 21:13
Поделението беше на 5 км въздушно от границата с Македония .
Игралище?

Христо Спириев
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Христо Спириев » 27 Мар 2017, 22:25

ValBo написа:
27 Мар 2017, 22:19
Христо Спириев написа:
27 Мар 2017, 21:13
Поделението беше на 5 км въздушно от границата с Македония .
Игралище?
Да .

Аватар
ValBo
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ValBo » 27 Мар 2017, 22:31

Светът е малък
Ако не се лъжа беше назначен на Венерата, под ръководството на Томчо Маникатов.

Отговори