Бой!

Място за разтуха

Модератори: Thorn, Ksantip

Аватар
ISTORIK
Редовен потребител
Контакт:

Re: Бой!

Мнение от ISTORIK » 13 Юни 2017, 21:54

Аз съм тренирал няколко стила карате (шито рю, уадо рю и яма рю), джу джуцу, джудо, айкидо и нин джуцу (буджинкан нинпо тайджуцу). Това са все японски бойни системи. С бойни изкуства се занимавам от 1989 г. Мога да кажа, че имам солиден теоретичен, тренировъчен и преподавателски опит. Въпреки това, избягвам да се "вкарвам" в схватки с познати и с непознати. Както казах по-горе, "върхът на изкуството е схватките да бъдат избегнати". За съжаление, това понякога е невъзможно.
Последна промяна 1 на ISTORIK, променена общо 13 пъти
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 13 Юни 2017, 21:57

miau написа:
13 Юни 2017, 20:15
Срещу нож мисля, че май най-подходяща е тактиката на Дънди Крокодила - по-голям нож.
Пушка. Или в краен случай пистолет от 9мм/.38 нагоре.
Bruchpilot написа:
13 Юни 2017, 20:37
От личен опит - при бой с ножове и двете страни завършват накълцани, въпросът е само колко сериозно. Ножът върши работа само срещу невъоръжени противници.
Би ли споделил? Покрива се с това което пише Марчинко в "Свирепият". Спомням си нещо интересно от книгите на Дейвид Морел (ясно че е худжествена проза), че при бой с ножове по-тренираният си използвал дланта като щит. Щото така и така ще те нарежат, по-добре при теб ножа да е забит в дланта, докато твоят да отиде във врата на противника.

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 13 Юни 2017, 22:02

Amazon написа:
13 Юни 2017, 21:57
miau написа:
13 Юни 2017, 20:15
Срещу нож мисля, че май най-подходяща е тактиката на Дънди Крокодила - по-голям нож.
Пушка. Или в краен случай пистолет от 9мм/.38 нагоре.
Bruchpilot написа:
13 Юни 2017, 20:37
От личен опит - при бой с ножове и двете страни завършват накълцани, въпросът е само колко сериозно. Ножът върши работа само срещу невъоръжени противници.
Би ли споделил? Покрива се с това което пише Марчинко в "Свирепият". Спомням си нещо интересно от книгите на Дейвид Морел (ясно че е худжествена проза), че при бой с ножове по-тренираният си използвал дланта като щит. Щото така и така ще те нарежат, по-добре при теб ножа да е забит в дланта, докато твоят да отиде във врата на противника.
Пушката или пистолетът понякога може да се окажат по-скоро вредни.
https://www.youtube.com/watch?v=2xpcrDzy344

Аватар
General Lukov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от General Lukov » 13 Юни 2017, 22:14

По принцип колкото и да си обучен (теоретичен опит), колкото и да си трениран, в колкото и улични битки да си влизал (практически опит), дозата шанс винаги е водеща. Куп обстоятелства влияят върху изхода и в даден момент може да бъдеш бит и от човек без опит, даже който по принцип се бие по-зле от теб. Може да се подхлъзнеш в най-неподходящия момент или нещо подобно да се случи от тоя сорт, част от секундата и противника да поеме инциативата, въпреки че реално може да е по-слаб от теб. Виждал съм наживо такива случки, понякога противника е по-надъхан от теб, в определен момент афектът дава временно допълнителна доза свръхсила неподозирана че може да извади човек при нормални обстоятелства. Не знам колко от вас са гледали боя в Биг Брадър 2008г. есента, може би има клип някъде, след което двамата участници бяха изгонени. Там битият, който беше с майка циганка и баща арабин, обиждаше непрестанно свой опонент в къщата и го предизвикваше да се сбият, и накрая онзи другия изтрещя и му нанесе жесток побой, като тоя първия дето провокира боя се подхлъзна точно в най-лошия момент (нещо което споменах по горе) и в крайна сметка излезе с окървавено лице и със сигурност счупен нос... :roll:
Мисля че има клипове още във вбокс7 или тубата.

Аватар
ISTORIK
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 13 Юни 2017, 22:52

В тубата има доста клипове, показващи сценки на уличен бой. Някои са доста интересни. Имаше едно клипче как две мадами се дърлят, едната надделява над другата, нашамарва я, а после нашамарената хваща една права лопата и с нея млатва опонентката си в главата. Опонентката сяда на задника си и започва да плаче.
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!

Flancer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Flancer » 14 Юни 2017, 00:00

Е, в уличен бой, ако имаш какво да е оръжие го ползваш ако можеш, биеш докато обезвредиш и никога, никога, ама никога не обръщаш гръб на паднал противник. В един случай едни пияни скинчета се бяха набрали, изядоха доста бой и ги оставихме да си лежат, да се съвземат, такива бяха правилата едно време в нашите компании, не сме искали да се трепем, закачки, хм, дето се вика... Едното взе да мърда много енергично и да псува, изяде още един шут и го пребъркахме. Драпал да изкара ножа, мамито му и... Та... да набиеш някой, като му вдигнеш адреналина и да го оставиш без да го наблюдаваш... е тъпо. Оттогава винаги едно наум. Това ножовете са нещо особено отвратително, докато се усети човек какво става, някой се държи къде за крака, къде за г.за и капе кръв (поне късмет сме имали никой в тези два или три случая да не получи прорязана артерия). Хаха, помян един случай, едно рокерче се сдърпа доста с гаджето си, псува, вика, девочйето му вхара два удара покрай бъбреците и си би камшика... охка охка приятелчето, викам дай да видя, може баш бъбрека да е уцелила... а то - с ножче от нокторезачка го мушнала, че и три пъти. Късмет, че нямала нещо по дълго, че отиде бъбрека.
Е и човек трябва да мисли малко де, най-сериозният проблем който се е получавал беше... хм, бяхме се понапили и един познат срита стъклото на една будка, май добре уцели, едвам спряхме кръвта с някакви парцали, че и сухожилието си преряза почти. Та и без бой може да се самонарани човек съвсем успешно ;)
Удряето и бягането на Василинчо си е всъвсем валидна тактика. Само - да не си на място, където ходиш често и те познават, че... така навремето не ходих на училище ден-два докато си изясня някои отношения с един, ъъ, микрорайон ;).

бтв. Гледах някакъв псевдобияч как агитира из фейсбук как нормалните хора не трябвало да бягат при терористичен акт, защото не можели да надбягат бомбата или куршума, ами да се хвърляли срещу терористите с голи ръце, дори онези да били въоръжени... как може да има такива тъпи хора. Обръщаш се с гръб и развиваш максимална скорост, минаваш зад укритие и продължаваш да бягаш, баси. Ще се хвърля срещу ненормалници с мачетета или АК. Айде, ако са с някакви ножки и ти имаш поне някой нож или бокс, навиваш якето на ръката да се пазиш и се пробваш, ама срещу истинско оръжие или някойненормалник дето крещи аллах акбар и държи нещо приличащо на спусък на бомба????!? Естествено, ако има с теб хора, на които държиш... май нямаш друг избор освен да ги засилиш в безопасна посока, да се кръстиш и да скачаш срещу лошите с каквото хванеш, поне да поемеш пироните, 'дето ще фръкнат срещу жената или детето ти... но в други обстоятелства е тъпо тъпо тъпо. Да не се случва, де (чукам на бюрото - уж дървено).

Аватар
Мокрия
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Мокрия » 14 Юни 2017, 21:15

Гимназията е изкарах в малко градче на общежитие и там се случваше да ям бой от местните, преди да станем приятели, просто искали да завържат контакт. Та най гадното е преди първият тупаник, другите просто не ги усещаш пък и не ти пука. Един път ме биха около 13 човека на въжен мост, почти никакъв демидж нямах, само малко песъчинки от предните зъби изплюх после. А на един му пострада ръката от ритник на някой друг.

vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 15 Юни 2017, 22:49

Преди 5 минути: жена ми забелязва, че съм си купил нов инструмент за сваляне на гуми. И вика: това нещо да не е за пребиване? Обяснявам, а тя вика, абе на такова ми прилича... :)
Я ем города, морями запиваю, моя борода небо заслоняет!
Громы и молнии, туманы и дожди! Мои ботинки лижут министры и вожди.

vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 25 Юни 2017, 15:20

Малко ме е срам да си го призная, но два пъти съм бил побеждаван от животно. Единия път беше внезапно ухапване от немска овчарка, направо изквичах и забравих всякакви опити за удряне, ритане и прочие.
По-интересно е другото животно. Като студент си отивам на село при нашите и бащата ме праща да сипя зърно на кокошките. Вика "Вземи си тояжка, че петела е станал много зъл.". Не го послушах, но поне бях предупреден. Като влязох, петелът се засили и срещна шута ми, който го отпрати на няколко метра назад. Само че докато го ритах, усетих как шпорите му изтракаха два пъти по бомбето на обувката ми. Сигурно ги направи през една десета от секундата!
От тогава ми стана навих да си обувам кубинките, като ходя там, и най-редовно си играехме на наритване. С времето и той като че ли свикна, и вече налиташе само проформа... До деня, в който толкова се бях разпуснал, че гадината изпревари шута ми, и ми заби шпора отстрани на капачката! Скъса ми дънките, и явно уцели някакъв нерв, защото ми причерня... След няколко часа коляното ми се наду ужасно. Една седмица куцах :D

vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 22 Юли 2017, 11:30

Почивката ми беше разнообразена (или помрачена) от един инцидент - хванахме крадец на Карадере. Дългогодишните посетители там са потресени, оказа се, че и миналата година е имало една кражба. Скромно ще отбележа, че лично аз го разкрих, но го биха други :D
И после станахме лошите на плажа - лекето бил много добър човек, не можело той да направи такова нещо, разправял как 50 перничани сме отишли да го маризим (вледелецът на откраднатата дъска за сърф наистина е перничанин). Бил помислил, че дъската е изоставена, затова я бил взел. Пълни глупости разбира се, но някои спряха да говорят с нас.
За сметка на това, едва ли скоро ще му хрумне да пробва пак. :lol:

Аватар
ISTORIK
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 03 Сеп 2017, 01:11

Една интересна тема в научния форум, свързана с тематиката за боя...

Приятно четене!

http://www.chitatel.net/forum/topic/196 ... %82%C2%A0/

vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 04 Сеп 2017, 15:10

Благодаря, Историк!
Нещо ми подсказваше, че съм най-агресивен когато се чувствам най- уязвим, или когато съм преуморен.
А сега още нещо (псевдо?)научно: мой приятел лекар твърди, че боят бил едно от доказано най-ефективните лечения на социопатиите, но доколкото не се позволява от закона, не го препоръчвали и медиците.

Отговори