Бой!

Място за разтуха

Модератори: Thorn, Ksantip

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:
Status: Online

Re: Бой!

Мнение от vassiln » 07 Юни 2017, 00:01

Да, боксьор на 45 години, и все още нормален, не познавам. Късогледство, оглушаване, параноя, Паркинсон.
Я ем города, морями запиваю, моя борода небо заслоняет!
Громы и молнии, туманы и дожди! Мои ботинки лижут министры и вожди.

Аватар
General Lukov
Редовен потребител
Контакт:
Status: Offline

Мнение от General Lukov » 07 Юни 2017, 20:51

Да попитам още нещо, подобно нападение с метален бокс не се ли води опит за убийство ? Тоя човек не е ли бил осъден ? В друга държава щеше да е още в затвора за подобно нападение. Ти потърси ли си правата както трябва ?

acoc
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от acoc » 07 Юни 2017, 21:01

Явно не е търсил правата си както го разказва, даже жалба до милицията не е писал.:) Ларж човек.:)

acoc
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от acoc » 07 Юни 2017, 21:03

Amazon написа:
06 Юни 2017, 23:53
Като студент второкурсник ходих няколко месеца на бокс. Страхотен спорт, само че твърде късно го открих. На 21 години няма шанс да догониш тия, дето тренират от 10 или 15 годишни.
Много адреналински спорт е бокса. Случвало се е след спечелена среща, на която не съм инкасирал нито един удар, след това в съблекалнята да ми рукне кръв от носа, заради адреналина. Започнах някъде пети клас и продължи няколко години. Тренирах в Червено Знаме. Два сребърни медала от двете ми участия в градското първенство на София. Започнаха процедура да ме прехвърлят от гиманзията в спортното при НДК, щото се бях класирал за републиканско, обаче за мое щастие татко не разреши.

Мисля че бокса за деца и тинейджъри е добър спорт - изгражда характер и развива абсурдни рефлекси. Обаче за възрастни...не знам, не ме кефи. Първото ми градско съм бил категория до 52 кг, второто да съм бил около 60 кила. Сега съм 100, и мисля че не е хубаво стокилограмови хора да се удрят в главите - вижте на какво заприличват боксьорите...

Ако сте 100кг, трябва да сте над 1, 90см нагоре, предполагам.

acoc
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от acoc » 07 Юни 2017, 21:06

acoc написа:
07 Юни 2017, 21:03
Amazon написа:
06 Юни 2017, 23:53
Като студент второкурсник ходих няколко месеца на бокс. Страхотен спорт, само че твърде късно го открих. На 21 години няма шанс да догониш тия, дето тренират от 10 или 15 годишни.
Много адреналински спорт е бокса. Случвало се е след спечелена среща, на която не съм инкасирал нито един удар, след това в съблекалнята да ми рукне кръв от носа, заради адреналина. Започнах някъде пети клас и продължи няколко години. Тренирах в Червено Знаме. Два сребърни медала от двете ми участия в градското първенство на София. Започнаха процедура да ме прехвърлят от гиманзията в спортното при НДК, щото се бях класирал за републиканско, обаче за мое щастие татко не разреши.

Мисля че бокса за деца и тинейджъри е добър спорт - изгражда характер и развива абсурдни рефлекси. Обаче за възрастни...не знам, не ме кефи. Първото ми градско съм бил категория до 52 кг, второто да съм бил около 60 кила. Сега съм 100, и мисля че не е хубаво стокилограмови хора да се удрят в главите - вижте на какво заприличват боксьорите...

Кубрат Пулев е около 115кг и е 1, 96см, ако не се лъжа.

Аватар
General Lukov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от General Lukov » 07 Юни 2017, 21:42

Е не е нужно...познавам хора 1.65м., които са 120кг., при това в съвсем млада възраст. :mrgreen:
Кубрат Пулев е профи боксьор на световно ниво, изобщо няма място за сравнение... той и с 20% от силата си да си отпусне ръката пак ще ви нокаутира. :lol:

Допълнение: Пулев е 1.94м, а в последните си мачове варира межу 110 и 114кг.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 07 Юни 2017, 22:12

acoc написа:
07 Юни 2017, 21:03
185 и 90 и няколко кила. Обаче какво значение има дали съм мутант, или джуджак? Мисълта ми беше, че бокса спира да е хубав спорт, когато децата порастнат. Тежеста на удара зависи от мускула, масата (това е важно, защото в правите удари се вкарва тежестта на тялото) и бързината. Не виждам какъв кеф е да те блъсне в главата товарният влак, като те измлати голям мъж. Че то даже при тинейджърите боли и то много. Ръкавиците, бинтовете и каските(когато ги има) са просто за да не хвърчи кръв. Общо взето не претъпяват болката, а шока за мозъка си е един и същ. Честно казано, субективното ми усещане е, че поне в младите години, удар от боксьорска ръкавица боли повече от гол тупаник. Обаче боксовата ръкавица много помага, ако по порешка треснеш някой в челото. Ръката ти пак става неизползваема, ама поне не си чупиш пръст.

Между другото съм чел, че в американската армия и в морската пехота много се тренира бокс и се правят състезания, обаче там вече има смисъл от такова упражнение.

pehotinec
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pehotinec » 07 Юни 2017, 22:23

Доколкото имам наблюдения в бойните спортове, сякаш не се тренира както трябва. Общо физическата подготовка не е на ниво, не се разгрява, няма масаж, медицинска помощ. Масово не се спазват правилата и когато, например някой види, че противникът му е по - добре подготвен - гледа да го контузи. Така мой много близък пострада много зле със дясната ръка и от една година не може да се оправи. Тъпа история. Друг като напредне пък вземе да се мисли, че е голям мъж, тръгва да се бие по улиците, да гази кучета, котки, патки и пр. Няма култура на боя. Мене например са ме нокаутирали преди още изобщо да имам хабер, че става въпрос за бой.. После ходи да гониш Михаля... из Парижките потайности.

miau
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от miau » 07 Юни 2017, 22:37

General Lukov написа:
07 Юни 2017, 20:51
Да попитам още нещо, подобно нападение с метален бокс не се ли води опит за убийство ? Тоя човек не е ли бил осъден ? В друга държава щеше да е още в затвора за подобно нападение. Ти потърси ли си правата както трябва ?
Ами, не знам как се води. На другият ден си извадих медицинско. Представих го в полицията. Хванах една приятелка, която ме заведе при нейна позната адвокат. От адвоката разбрах, че ако колегата не притежава имущество и не работи няма смисъл да го съдя, защото няма какво да му взема. Е, той не притежаваше нищо. Та, затова реших да си спестя всякакви допълнителни главоболия. До колкото разбрах държавата го е осъдила, ама за какво и как не съм разпитвал.
All those... moments will be lost... in time,... like tears... in rain.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 07 Юни 2017, 23:02

Даа, моя боксов приятел вече два пъти чупи ръка в случайни сбивания, и вече му липсва кокалчето на безименния пръст на десния юмрук. Аз веднъж (от удар накриво) си счупих 5-та метакарпална кост, и кутрето ми потъна на 1,5 сантиметра навътре в ръката, и се извъртя на 90 градуса, та сочеше на дясно :o
И с целия си акъл го гледам и виждам, че се сгъва и разгъва, та си мислех, няма начин да съм счупил нещо, щом пръста си се движи :lol:
А последния път, като засрещнах чуждата глава, после ми се наду ставата на десния палец, а дланта ми посиня - отдолу (?).
Нооо, да говорим за по-приятни неща. :) Примерно как жена ми отнесе две крошета....
Значи преди около 15 години с нея бяхме сравнително пресни гаджета, и една нощ се прибираме от "Лодките" в Борисовата градина. Тъкмо си взех дюнер от арабите на Графа, и на Попа, докато пресичаме пак Графа, идва един олигофрен откъм НДК и без мигач свива на дясно, та едва не мина през нас. Прозореца му беше отворен, та като мина покрай нас, му извиках нещо любезно, не помня точно какво. Веднага спря и дойде да се разправя. Общо взето му обяснихме че е идиот и за малко не ни е прегазил, и според мен го разбра, но пустия му български манталитет не му позволи контрата да е в него - на изпроводняк ни тегли една майна. Направих едно рязко движение с дясната ръка, и соса от дюнера го напръска добре от глава до пети. И понеже си знаех какво предстои, викам на моята "Дръж ми сандвича!", а тя изобщо не реагира, само гледа към врага с изцъклен поглед. Оня ме връхлетя, и почна да ми набива тупалки в главата, а аз с целия си акъл повтарям "Дръж ми сандвича!", и продължавам да го подавам на жената. Явно много гладен съм бил :lol: И така инкасирах поне няколко удара, без изобщо да отвърна. Човекът беше определено по-едър от мен, но явно с меки ръце, на другия ден нямах даже и главоболие. Но моята любима, като видя тая картинка, просто ме заобиколи и го започна с едни шутове в задника, направо ми стана жал. Накрая просто си хвърлих храната на земята и го почнах и аз, горкия нещастник. И тогава - хоп, изненада! БАМ, пак някой ме изтряска в лявото слепоочие, обръщам се и гледам: някакъв, джинка като мен, се включи в боя, явно на страната на шофьора. Захванах се с него, но с половината периферно око виждам, че оня първоначалния враг се обръща срещу жената и я бие. Отнесе две крошета моята, и изведнъж пък нов играч се появява - един висок младеж, и почва пък да блъска шофьора, и да вика "Ти ли ще удряш момиче!". ЛЕШ... А оня бръкна в колата и извади бухалка. Аз зарязах кретена-пешеходец и двамата с младежа хванахме бухалката на шофьора-кретен. Имаше едно дърпане, и накрая бухалката остана в ръцете на добрия младеж, а кретена се метна в колата и си замина. Другия кретен почна да ми се извинява, добрия минувач не ми даде бухалката, после търсих колата седмици наред в околните улици, но така и не я намерих. И от тогава, като съм с жена, гледам да избягвам конфликти. Не че пострада особено, но просто ми е неловко, че не можах да я предпазя.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 10 Юни 2017, 14:43

А днес е щастлив ден за мен!
Семейството получи два оранжеви колана по карате!
Дипломите ни ги даде сенсей, който е бил републикански шампион и втори в европейско първенство, а му ги подаваше бивш световен шампион!
А моите мили дъщери приказват японски по-добре и от сенсеите.
Ех, ако имах момче, все пак щях да го запиша на бокс...

Аватар
ISTORIK
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 10 Юни 2017, 22:09

Защо не споделиш за кой стил карате иде реч?
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!

Аватар
rki
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от rki » 10 Юни 2017, 22:55

vassiln написа:
10 Юни 2017, 14:43

Ех, ако имах момче, все пак щях да го запиша на бокс...
Щерката искаше да тренира бокс и аз и позволих, но жената скочи като ужилена. Докара познатите си професиални спортисти и те ме убедиха, че риска не си струва.

Аватар
vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 11 Юни 2017, 08:14

ISTORIK написа:
10 Юни 2017, 22:09
Защо не споделиш за кой стил карате иде реч?
Шотокан. Не че ги различавам.

Аватар
ISTORIK
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 12 Юни 2017, 00:17

Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!

Аватар
General Lukov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от General Lukov » 13 Юни 2017, 16:24

Аз лично изобщо не мога да приема жени да се занимават с бойни спортове. Не знам, може да съм яко консервативен и ретрограден, но мястото на жените е другаде. ;)

Аватар
Almasy
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Almasy » 13 Юни 2017, 16:45

General Lukov написа:
13 Юни 2017, 16:24
.......но мястото на жените е другаде. ;)
Чак така не бих се изказал, но мускулеста жена.....също не е красива гледка. Плочки на корема на някое момиче - де да знам, направо си е отврат.
Всеки с мнението си де.
Когато не могат да ограничат свободата на мисълта – ограничават свободата на тялото

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 13 Юни 2017, 18:37

Бойните спортове са бошлаф работа. Покрай ножарските атентати в Лондон един, дето бил много добър в martial arts се беше изправил срещу ножарите и беше наръган като всички останали. По-добре да се беше огледал за някоя тръба или пожарна брадва или арматурно желязо или поне тояга.

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 13 Юни 2017, 18:59

Thorn написа:
13 Юни 2017, 18:37
Бойните спортове са бошлаф работа. Покрай ножарските атентати в Лондон един, дето бил много добър в martial arts се беше изправил срещу ножарите и беше наръган като всички останали. По-добре да се беше огледал за някоя тръба или пожарна брадва или арматурно желязо или поне тояга.
Зависи кои. ИМХО за разлика от бокса, в реална ситуация източните бойни изкуства са напълно безполезни (две години вин чун). Достатъчна атестация е че никоя армия не ги взема насериозно (за разлика от бокса, или самбото), или ги използва за фисзарядка.

Колкото до "ножарите", Ричард Марчинко, създателят на SEAL TEAM 6, казва че ножовете са ужасно нещо. Дори и най-натренираният човек рискува да бъде лошо наръган/порязан и по възможност схватки с ножове трябвало да се избягват. А на него ако не вярваме на кого тогава. :)

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 13 Юни 2017, 19:14

Брадвите са по-ужасно.

Аватар
General Lukov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от General Lukov » 13 Юни 2017, 19:14

Е то баш боксьорите за мен не могат да се бият добре в улични битки, защото се развиват твърде едностранчиво. Кличко, който изглеждаше дълги години неуязвим на ринга споед мен по всяко време можеше да бъде пребит на улицата от някой по-масивен мъжага горял в улични битки, щото правилата са други и там нямаше да може да прави клинчове, които да го спасяват и/или да ползва ръстово превъзходство държейки противника на дистанция. Виж...вече кикбокса и по-комплексните бойни спортове са друго нещо. :mrgreen:
Впрочем преди години си мислех, когато Кубрат загуби болезнено от Кличко, че в един уличен бой между двамата нещата щяха да стоят точно наопаки. :lol:

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 13 Юни 2017, 19:16

Amazon написа:
13 Юни 2017, 18:59
ИМХО за разлика от бокса, в реална ситуация източните бойни изкуства са напълно безполезни (две години вин чун). Достатъчна атестация е че никоя армия не ги взема насериозно (за разлика от бокса, или самбото), или ги използва за фисзарядка.

Де да знам. Тай-бокса изглежда полезен. Иначе, по описание поне, единственото смислено нещо е крав-мага, но то не би следвало да е спорт.

miau
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от miau » 13 Юни 2017, 20:15

Някой да е тренирал айкидо, и да има някакво мнение по въпрос колко е подходящо за уличен бой/защита.
Срещу нож мисля, че май най-подходяща е тактиката на Дънди Крокодила - по-голям нож.

https://www.youtube.com/watch?v=POJtaO2xB_o
All those... moments will be lost... in time,... like tears... in rain.

Аватар
Bruchpilot
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Bruchpilot » 13 Юни 2017, 20:37

miau написа:
13 Юни 2017, 20:15
Някой да е тренирал айкидо, и да има някакво мнение по въпрос колко е подходящо за уличен бой/защита.
Срещу нож мисля, че май най-подходяща е тактиката на Дънди Крокодила - по-голям нож.
...
От личен опит - при бой с ножове и двете страни завършват накълцани, въпросът е само колко сериозно. Ножът върши работа само срещу невъоръжени противници.
Строши пилот :lol:

Аватар
Thorn
Модератор
Контакт:

Мнение от Thorn » 13 Юни 2017, 20:50

Личен опит?

Отговори