Бой!

Място за разтуха

Модератори: Thorn, Ksantip

vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Бой!

Мнение от vassiln » 21 Май 2017, 23:29

Надявам се да не реши някой, че темата пропагандира насилие, геноцид или нещо подобно. Тя е за една от най-старите човешки форми на отношения. Кютек, мариз, бокс, тупаник, бой!
Вероятно се питате защо трябва да пиша за тази животинска форма на общуване, и то във форум за почитатели на военната история?
Вчера видях видеото от спирката в Бургас, където някакъв млад мъж, да не казвам по-точни определения, просто пребил възрастна жена. Най-голямо впечатление ми направи не нещастния изрод, а мъжа, който стоеше на спирката и нищо не направи!
Жертвата може да бъде майката на всеки от нас...
Затова ще ви разкажа с гордост и фукане:
През март или април 2003 г., в един пролетен следобед вървях по ул. "Пиротска", и видях грозна сцена. В градинката близо до еврейското училище има църква, а до нея на самата ул. "Опълченска" тогава една баба постилаше черга и слагаше за продан употребявани книги. На самата спирка на тролея. И минавайки от там, видях че един около 35 - годишен мъж, разхвърля книгите в градинката, и накрая взе една от поседните книжки и плесна с нея бабата по главата!. След което си тръгна необезпокояван нагоре по ул. "Пиротска" към бул. "Стамболийски".
На спирката имаше поне 20 души, включително поне няколко мъже. И никой нищо не направи.
Беше ми трудно да се реша. В крайна сметка се реших на нещо и си зарязах адвокатската чанта. Настигнах наглеца, но пусти страх, реших се само да му грабна книгата от ръцете и да я върна на бабата. А тя ми каза: "недей да се занимаваш с тоя, той е много лош!". И докато се обърна, "много лошия" ме връхлетя.
Голям късмет, нещастника беше пиян. Една глава по-висок от мен, но успя да ме удари добре само веднъж (не че не ме боля главата после два дена). По филмите боя е красив, техничен, а аз съм сигурен, че отстрани сме представлявали смешна картинка. Както и да е, в един момент успях да го ударя достатъчно силно, така че падна и се подпря на ръце. В желанието си да се възползвам от това, че е долу и е открит, се метнах и замахнах с всичка сила към главата му. Не знам той как го усети, но кокалчетата на дясната ми ръка се обелиха до ставите, та направо ми се дорева.
И тогава дойде най-интересното: двама кибици, които през цялото време си стояха на спирката, здрави и прави мъже, та единият от тях реши да се намеси, и каза:" Абе не така бе, като е паднал, ритни го с крак!". Представяте ли си?
Никога няма да забравя тази случка. От една страна ме е срам, че в България, в голям град, посред бял ден, може да се случва подобно нещо, и никой да не се намесва. От друга страна съм горд, че аз се намесих, за разлика от всичките страхливи души, които просто гледаха. Аз, с моите 50 кила живо тегло.
Ако днес ми се случи нещо подобно, то, мамка му, пак ще отида да накажа боклука! Само че сега съм значително по-слаб, както и значително по-бъзлив. Смелостта си отиде с младостта, за съжаление. Само че имам по-висока тактическа грамотност, така че първо ще се огледам за тухла, паве или дъска. При последния случай тук в махалата през февруари, за малко да си счупя ръката, а на опонента нищо му нямаше... Добре че има "камъни и дърве", та успях да изляза от положение :)
Та споделяйте в тази тема интересни случки, особено ще ми е приятно, ако силите на доброто в подобни ситуации са наказали орките.
(Много се чудя на бозайнишкия манталитет на повечето български мъже. Наскоро, понеже съм домоуправител, късно вечерта ми звъня един комшия, да се оплаче, че тоя под него пак си е надул уредбата. И вика "обади му се, да не стават проблеми". А като го питах защо не му се обади сам, и се оказа, че просто го е шубе... А въпросния муфлон, който си надува уредбата, също е страхлив, но по свой си начин.)
Я ем города, морями запиваю, моя борода небо заслоняет!
Громы и молнии, туманы и дожди! Мои ботинки лижут министры и вожди.

miau
Редовен потребител
Контакт:

Re: Бой!

Мнение от miau » 22 Май 2017, 00:17

Ще е малко извън темата, но...не помня точно кой 1-ви януари. Вървим си група приятели из центъра на Благоевград. Не бързаме за никъде. От към общината върви мъж в нашата посока, а някаква жена го гони, говори му нещо, дърпа го за якето. Човекът няколко пъти ѝ каза да го остави на мира и да се маха. Жената не спря. Пред пощата, явно нервите му не издържаха, и я изрита в корема. Жената падна, а мъжът си продължи по пътя. Един от групата ни реши да се намеси и да набие виновника, но го спрях. След около половин минута жената се изправи и пак тръгна след мъжа.

Брат ми, в младежките си години. Дискотека в село Струмяни. Излиза с приятели от дискотеката и вижда как около 10 човека ритат някакво момче. Всички видели, че това е момче, което познават. Обаче, само брат ми отишъл да го брани. Останалите гледали от страни. Разминало се е без тежки контузии за всички участващи.
All those... moments will be lost... in time,... like tears... in rain.

Аватар
Archer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Archer » 22 Май 2017, 00:39

Ъ
Ако днес ми се случи нещо подобно, то, мамка му, пак ще отида да накажа боклука! Само че сега съм значително по-слаб, както и значително по-бъзлив
Ми носи си един хубав спрей най-малкото :lol: ама гледай да е по скъп не някъв от 3 лв.

Изображение

тея са хубави

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 22 Май 2017, 05:01

Всъщност това с бездействието в някаква критична ситуация не е някаква изключителна черта на българите. Колкото повече хора присъстват, толкова повече никой не се задейства, защото очаква някой друг да го направи и обратно - ако няма никой наблизо, почти всеки ще се притече на помощ. Затова не бих съдил толкова строго човека на спирката, който просто стоеше и гледаше. В крайна сметка деянието вече беше завършено, а онзи можеше да има и нож. Ако не си със специална подготовка няма смисъл да се правиш на герой. Далеч по-добре е да запомниш какво си видял и после да го съобщиш в полицията и естествено пред съда.
Иначе в България институтът на неизбежната отбрана е просто смачкан до неприложимост и не се знае ако посегнеш, дали няма да съжаляваш после. За мен най-фрапантен си остава случая на Петко Лисичков, който очисти един риж боклук, който го нападна, и после беше признат за виновен. Българско правосъдие...

acoc
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от acoc » 22 Май 2017, 09:39

Четох че нападателят изритал жената е шизофреник. Какво стана с оня циганин дето изрита жена по стълбите в берлинското метро? Като ги гледах тези яки идиоти, се чудя как им идва тази идея да изритват изненадващо хората в гръб и те нямат шанс да се предпазят. Мижитурки.

Аватар
General Lukov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от General Lukov » 22 Май 2017, 17:46

Абе тука всички се изкарвате мега бабаити с някакви украсени историйки... :lol:
Истината е че с голи ръце срещу противник не се тръгва (никога не знаеш с какво разполага), а обикновено тия дето се правят на големи мъже в крайна сметка го отнасят. :roll:

pehotinec
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от pehotinec » 22 Май 2017, 19:04

И после субектът ходи и пише жалба в полицията, че си го малтретирал на обществено място, понеже не иска да иде настрани. И представи си, че има връзки с някакъв шеф в същата полиция, пред когото рони сълзи, измисля някакви филми пр. Ти пишеш обяснения и те разкарват няколко дни напред - назад. По тази причина съм на последно предупреждение. Не нося никакви оръжия от доста време...Иначе комплексари колкото искаш. Колкото и да внимавам , обаче напоследък се замислям за някакви помощни средства.

vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 24 Май 2017, 00:32

General Lukov написа:
22 Май 2017, 17:46
Абе тука всички се изкарвате мега бабаити с някакви украсени историйки... :lol:
Истината е че с голи ръце срещу противник не се тръгва (никога не знаеш с какво разполага), а обикновено тия дето се правят на големи мъже в крайна сметка го отнасят. :roll:
И кои тук, освен мен, се изказват като "мега бабаити", г-н "генерале", че да ползваш "всички"?
И какво е посланието ти - да си носим пищоли, защото "не се знае дали оня няма нож"? Или да си пасуваме като овце, за да не го "отнесем"?
Сподели ми големия си опит, щом се изказваш така меродавно...

vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 03 Юни 2017, 11:52

Наскоро през март, тъкмо бях направил гордата равносметка, че от около 15 години не съм ял добър пердах, и си го изпросих.
Имам нов колега, водя му се началник, има-няма 100 килограма, от града на винкелите. Нямах си работа, а обичам да се шегувам по особен начин, та го замерих с половин-литрова бутилка с вода, даже не беше съвсем пълна, пластмасова. Уцелих го много добре в слепоочието. Оказа се, че бил ръгбист, и така я върна, че ме уцели с върха на бутилката в джуките и ми ги разцепи.... Направо ми се прирева....
И повече забравих да се занимавам с него. :lol:

Аватар
centara
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от centara » 03 Юни 2017, 15:42

vassiln написа:
03 Юни 2017, 11:52
Нямах си работа, а обичам да се шегувам по особен начин, та го замерих с половин-литрова бутилка с вода, даже не беше съвсем пълна, пластмасова. Уцелих го много добре в слепоочието.
Стига бе! Наистина ли нещо такова трябва да минава за шега? Напомня ми на вица за германците, за които чувството за хумор започва от средна телесна повреда нагоре. Ами ако го беше уцелил в окото?

Аватар
General Lukov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от General Lukov » 03 Юни 2017, 16:27

Той vassilin сам си каза че е 50 кила с мокри гащи, и както виждате разказа няколко истории как е провокирал побоища, в които и той го е отнасял. Явно му доставя удоволствие. :mrgreen:

vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 03 Юни 2017, 20:03

Е аз не съм я хвърлял с всичка сила, Център. Леко я метнах, все пак не съм чак толкова изперкал, пък и гледах да го уцеля със страната на бутилката, а не с откъм капачката.

Flancer
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от Flancer » 03 Юни 2017, 23:08

При хвърляне на нещо полупълно, трудно можеш да прогнозираш как ще се върти. Доста странна "шега", все пак си имал късмет, можело е да ти влезе с тяло "на шега", щеше да ти спраска и някой кокал освен джуките, като е бил ръгбист. Направо се учудвам, че за 15 години не си си изпросил и друг бой ;).

vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 03 Юни 2017, 23:22

Еее, не съм все пак напълно откачен. Като трезвен даже съм обикновено съвсем разумен, само ако преценя някой за злодей, и то ако тактическата обстановка е подходяща, правя пакости. Освен това, много съм бърз, мога да избягам на повечето мъже, които са в състояние да ме набият. Два - три пъти съм правил изпълнения "удряй и бягай", hit and run, smash and grabe raid, или както им казват.
Нямате представа например, колко е уязвима за шамар по тила някоя тлъста мутра на улица в София. Не съм го правил, само два пъти съм ги плюл, но принципа е същия. Мощния дебелак се опитва да те гони точно 50 метра, след което вече рискува инфаркт, и се отказва. Нямам предвид тия, дето ходят с бодигардове.

Аватар
ISTORIK
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от ISTORIK » 04 Юни 2017, 00:18

"Да влезеш в 100 сражения и в 100 единоборства и да излезеш победител от тях не е върхът на военното и на бойното изкуство. Върхът на изкуството е да съумееш да избегнеш вероятните сражения и единоборства."

Сун Цзъ - "Изкуството на войната"
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!

Аватар
General Lukov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от General Lukov » 04 Юни 2017, 00:39

Философията на Сун Дзъ се основава на заблудата - Да убедиш противника че твоите силни страни са уж твоите слабости, а слабите ти страни уж твоите силни такива. Иначе това за 100те сражения се обяснява разбира се как да постигнеш победа по заобиколен път - След като има начин да победиш без реална битка, няма нужда влизаш в нея, след която дори и да победиш, ще имаш жертви (загуби). Според Анатолий Голицин (избягалия в САЩ агент на КГБ през 1961г.), в службата е имало детайлно разчепкване на книгата и всеки е бил длъжен да се запознае с нея. :mrgreen:
Последна промяна 1 на General Lukov, променена общо 4 пъти

vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 04 Юни 2017, 22:26

Да, ако може без бой, включително да не си рискувам тънката кожица, най-добре! Но като няма как? Например, един мой познат, доста добър във Вин чун, или както там се казва това азиатско бойно изкуство, веднъж пазарувал с възрастната си майка, и не щеш ли, точно на касата някакъв едър мутраген ги предредил. Моя познат му направил забележка, а оня отвърнал, та излезли отпред да се разправят. А там - двама бодигардове на въпросния бизнесмен. И се наложило човека да ги потъркаля по тротоара, за да може да продължи да си говори с техния работодател.
Същия човек преди няколко години ми звъни, понеже помни че съм бил адвокат, за да ме пита какво да очаква след следната случка:
Пресича си човека по зебра, като е слязъл от колелото си и го бута (така е по правилник). Но идва бърза черна пернишка кола, и очевидно шофьора не желае да му даде предимство. Нашия човек, а - напред, а - назад, оня с колата в последния момент все пак наковал спирачки, едва не го отнесъл, и спрял на няколко метра след зебрата. И излязъл да му търси сметка, представяте ли си?! После на моя познат нещо му причерняло, губят му се някакви моменти, но в един момент вече си спомня ясно,че оня седи бледен пред него, а той периодически му бие шамар и го пита "Ти защо не спираш на зебра?". След което, като не получава отговор, повтаря процедурата... И така, докато не го потупал по гърба някой, и ... хоп - полиция! Оказало се, че докато е под адреналин (почти не го прегазил глупака), той му извадил ръката от рамото. А жената на тъпия шофьор после дала показания как гадния вело-пешеходец едва ли не им се метнал пред колата. Добре, че една възрастна двойка били наблизо, и също дали показания. В крайна сметка психиатърът писал афект, и прекратиха досъдебното производство без обвинителен акт.
А освен овчедушието на мъжете в подобни ситуации, другото, което ме втрещява, е тоталната апатия и страх на обикновените хорица, даже жертвите. Един румънски мангал беше откраднал патерицата на една баба в центъра на София, накарах го да и я върне, а докато го карах, разменихме малко аргументи. В момента, в който й дадох патерицата, бабичката се изнесе с невероятна за състоянието й скорост. Та, като дойде патрула, хубаво че един случаен свидетел се обади да спрат да се занимават с мен, а да питат мангала защо проси, и то пред представителството на ЕС. Бабичката вече беше на сто метра от там, и не смееше да се обърне, камо ли показания да пише. Както и да е, отведоха го, защото го познават, взели са му малко рекет, и след две седмици същия беше пред Народното събрание. Минавайки покрай него, без да искам му закачих патерицата и го подсекох. Тоя се разрева все едно го пребиват, та за малко да попадна в проблеми.
Иначе и аз съм успявал да се измъквам от опасни ситуации без бой и даже без бягство. Ако покажеш на неопитни противници, че не те е страх, каквото и да стане, много често се дръпват, даже и при очевидно физическо превъзходство. Но това не винаги работи.
В обобщение - най-добре е без бой, и аз предпочитам да го избягвам, но темата е за това, кога се налага, и какво да правим, ако необходимостта е вече налице.

miau
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от miau » 05 Юни 2017, 01:03

vassiln написа:
03 Юни 2017, 11:52
Наскоро през март, тъкмо бях направил гордата равносметка, че от около 15 години не съм ял добър пердах, и си го изпросих.
Имам нов колега, водя му се началник, има-няма 100 килограма, от града на винкелите. Нямах си работа, а обичам да се шегувам по особен начин, та го замерих с половин-литрова бутилка с вода, даже не беше съвсем пълна, пластмасова. Уцелих го много добре в слепоочието. Оказа се, че бил ръгбист, и така я върна, че ме уцели с върха на бутилката в джуките и ми ги разцепи.... Направо ми се прирева....
И повече забравих да се занимавам с него. :lol:
Мои познати, двама братя. Единия казал на другия да му подаде бутилката с минерална вода. Другия му я хвърлил и го уцелил с капачката по устата. Резултат - счупен зъб.

vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 05 Юни 2017, 22:04

Е това трудно може да се квалифицира като бой. Дайте нещо по-изразено, бих казал. Че то това е по-скоро злополука. Иначе за "ефекта на тромпета", това е доста подходящ пример, но не е точно батален. От всичките ви познати и приятели, Мяуу, това ли е най-бойното изпълнение? Скучен, скучен живот...

miau
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от miau » 06 Юни 2017, 21:45

vassiln написа:
05 Юни 2017, 22:04
Е това трудно може да се квалифицира като бой. Дайте нещо по-изразено, бих казал. Че то това е по-скоро злополука. Иначе за "ефекта на тромпета", това е доста подходящ пример, но не е точно батален. От всичките ви познати и приятели, Мяуу, това ли е най-бойното изпълнение? Скучен, скучен живот...
Дадох го като пример, за да видиш, че дори и една половин литрова бутилка с вода не е безопасна, и не трябва да се хвърля по хората. :)
Не ходя по кръчми и дискотеки, та за разни бойни изпълнения само съм слушал. Като ученик съм се с бивал два пъти, ама това си бяха хлапешки работи, та не се броят. :)
Но, абсулвентската ми вечер. Събрали сме се с колегите в един ресторант, след това на дискотека, след това на кафе. Един от колегите ми беше влюбен до над ушите в една от колежките. А аз, със същата колежка, бях на квартира за около 3 месеца. Под "на квартира" разбирайте, че живеехме в една стая, но не сме били гаджета. Въпросният колега дълго време създаваше проблеми на колежката(от любов). И, седим си в една заведение. Аз съм се подпрял и си говоря с две колежки(които са от дясно на мен), колегата и "любимата му" спорят за нещо. Тя седи от ляво до мен, той през 4 човека от мен и през 2 от нея. По едно време чух колегата да казва: "Е сега ще видиш" и стана. Тръгна към колежката, а аз се извъртях така, че да видя какво ще ѝ направи и да реагирам ако се наложи. Обаче, колегата подмина колежката, аз отново погледнах към другите колежки и след секунда усетих как ми потича кръв от носа. Пипнах си устата - кръв. Чудя се от къде се появи тази кръв. Нито удар е имало нито нищо. Колежките се разпищяха. Аз се обърнах на ляво и колегата ми налетя. Докато ни разтърват ме е ударил още 3 или 4 пъти. Ударите не съм ги усетил. След като ни разделиха отидох в тоалетната. Гледам се в огледалото, от носа до устната - разрез. От него беше потекла кръвта първия път. Помислих си, е е имал някакъв пръстен, иначе няма как да се получи подобно нещо. Лявото ухо раздрано на 2 места. Излизам от тоалетната и ме посреща полицай. Видя ме, смръщи се и ме качиха в една патрулка. На излизане от заведението ми показаха един метален бокс и ме попитаха дали ме е удрял с него. Казах, че не знам. Заведоха ме в поликлиниката, зашиха ми частта от лицето, която е пред входа на ушния канал, защото беше срязана като с нож. Над устната не дадох да ме шият, само залепиха раната така, че да се получи по-малък белег. Лежа си в поликлиниката, идва един полицай и ми показва бокса - три шипа по около 5 см с метално топче на върха на всеки шип. Обаче, колегата се е потрудил да заостри тези топчета. Имах три или четири рани и на главата, явно където е попаднал някой от ударите му. Единия шип на бокса се беше изкривил и всички полицаи, дежурни през онази нощ се изредиха през спешния кабинет в поликлиниката, за да видят чия глава е изкривила шипа на бокса. :) Според лекарката, ако първият път, когато е замахнал, ме е бил уцелил в тила, а не в "мустаците", е могло и да не съм сред живите. Ама... На другия ден ми направиха снимка на главата, и ме пуснаха да си ходя. Седмица и половина ядях през сламка и почти не говорех, за да може раната над устата ми да зарасне и да има възможно най-малък белег. В полицията колегата се оплакал, че бил пиян, а не беше, че не е било планирано, а беше и т.н. Казвам, че е било планирано, защото в дискотеката на два пъти се блъсна напълно умишлено в мен, явно с цел да предизвика някаква реакция. След това, докато беше зад мен, изрита стол, който ме удари по крака. И трите пъти подминах случките, защото същият колега има проблеми с главата и това, което е вътре в нея. Ходил е на томографии и разни други изследвания и тези, които знаеха това всячески се опитваха да го пазят. След случката, приятели ме съветваха, че едно здраво пребиване е задължително, но не им позволих да се месят. Не си заслужава заради един удар или ритник в главата някой да лежи в затвора.

Аватар
General Lukov
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от General Lukov » 06 Юни 2017, 23:16

Е как така първия удар не си го усетил и само си видял, че ти е потекла кръв ? И второ - от разказа изглежда че първо е искал да удари момичето, а не теб ?

vassiln
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от vassiln » 06 Юни 2017, 23:20

Да, какво ли не са способни да направят хората ... от любов. Тъжна картинка, предполагам, че въпросният "колега" към днешна дата е на помощи за безработица или алкохолизиран.
А в наше село - аналогичен случай, дето се казва.
Като студент второкурсник ходих няколко месеца на бокс. Страхотен спорт, само че твърде късно го открих. На 21 години няма шанс да догониш тия, дето тренират от 10 или 15 годишни. Иначе за тези, които се записаха заедно с мен, нямаше проблем да ги натупвам. Но ако се появеше някакъв, малко от малко истински боксьор, който тренира от три-четири години, моя милост ставаше само за боксова круша. А моят приятел, който ме заведе в залата, беше професионален боксьор. Колко да е професионален, имаше три мача, и трите - загубени. Но се опитваше да ми бъде треньор и наставник. И един ден вика "сега ще ти играя техничарската, да видим за скорост и за техника как си". По принцип беше много слаб като техника, силов играч с лапи като мелница, но никакъв гард. Само че, за моята смотана персона, и той беше супер техничен. Нарочно свали ръцете ниско и започна да ми танцува по ринга. И в един момент, аз в перфектен гард, ръцете свити и готови за удар, а този на една педя пред мен, с напълно свалени ръце, сякаш си проси да го тресна по муцуната! Излашках веднага десен прав, просто ми изглеждаше невъзможно да не го измлатя, независимо колко по-бавен съм от него, но само видях как колегата съвсем леко си помести главата, така че ударът ми само го близна по дясната скула. И в следващия миг - БАМ! Главата ми излетя нанякъде с първа космическа! Както го гледах в очите, и в следващия момент погледа ми беше в тавана на залата... Очевидно гризнах десен ъперкът, без да видя даже какво става.... Е после ми се извини, вика "Малко си отпуснах ръката..., прощавай."
От тогава знам, че удар от боксьор няма нищо общо с удар от нормален човек. Отнасял съм доста тупалки от нормални хора, но усещането като те бие боксьор е съвсем друго. Имаше и един 48 килограма, който ме ползваше за круша, ръцете му бяха с една педя по-къси от моите. Е няма такова усещане - неговите къси ръчички, като те плеснат с кроше, и главата танцува. :D
Веднъж един ме удари десет пъти по главата (to be continued) без да получа каквито и да било поражения, но ако насреща е боксьор, пък бил и най-смотания в София, не, мерси. Даже и аз (!) ще подвия опашка.

miau
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от miau » 06 Юни 2017, 23:49

General Lukov написа:
06 Юни 2017, 23:16
Е как така първия удар не си го усетил и само си видял, че ти е потекла кръв ? И второ - от разказа изглежда че първо е искал да удари момичето, а не теб ?
Ето как. След като колегата подмина колежката, реших, че ще излиза от заведението. Обърнах се към другите колежки, а той е бил зад гърба ми. Явно се е върнал и е замахнал. Дори не видях ръката му как ме удря. Просто усетих, че ми потича кръв от носа. Явно е, че не е уцелил добре, а и както казах боксът беше с 5 см шипове. Закачил ме е само върха на шипа. Болка нямаше, просто потече кръв. Болка нямаше и след това, когато ми е "разкъсал" ухото. Болка нямаше и когато ме шиха. Отдавам го на адреналина. Сигурен съм че ти се е случвало да се порежеш, без да разбереш докато не видиш, че от някъде ти тече кръв. Аз имам подобни случки още от дете(половината завършиха с шамари и "ти защо не гледаш бе".).
Колежката седеше до мен, но двамата бяхме от двете страни на единия ръб на масата. Тя ми е от лявата страна, колегата идва от нейно ляво. Ако е искал да я удари нямаше да минава зад нея и зад мен. Щеше да я фрасне директно.

miau
Редовен потребител
Контакт:

Мнение от miau » 06 Юни 2017, 23:53

vassiln написа:
06 Юни 2017, 23:20
Да, какво ли не са способни да направят хората ... от любов. Тъжна картинка, предполагам, че въпросният "колега" към днешна дата е на помощи за безработица или алкохолизиран.
Не го знам къде е. Изгубих му дирите. Замина за САЩ на студентска бригада, след като се дипломирахме. Може би е записал магистратура, но като го знам какъв студент беше.... Идва на изпит, защото колега мусе обажда 1 час преди изпита, че имаме изпит. Не знае от колко часа е изпита(но дойде на време де), не знае по какво е изпита. Не си носи химикал, листове за писане, пищови. Влиза на изпит. Колегите го снабдяват с листове, химикал, пищови. Излиза от изпита, скъсан, и псува на ред, включително и колеги, че не е могъл да препише и затова са го скъсали. Иначе, имахе хубав глас и пееше добре. Но, странно и за мен самия, не му се сърдя.

Извън темата: как да цитирам две и повече мнения в един мой коментар? Гледам и не виждам как?
Последна промяна 1 на miau, променена общо 6 пъти

Аватар
Amazon
Модератор
Контакт:

Мнение от Amazon » 06 Юни 2017, 23:53

Като студент второкурсник ходих няколко месеца на бокс. Страхотен спорт, само че твърде късно го открих. На 21 години няма шанс да догониш тия, дето тренират от 10 или 15 годишни.
Много адреналински спорт е бокса. Случвало се е след спечелена среща, на която не съм инкасирал нито един удар, след това в съблекалнята да ми рукне кръв от носа, заради адреналина. Започнах някъде пети клас и продължи няколко години. Тренирах в Червено Знаме. Два сребърни медала от двете ми участия в градското първенство на София. Започнаха процедура да ме прехвърлят от гиманзията в спортното при НДК, щото се бях класирал за републиканско, обаче за мое щастие татко не разреши.

Мисля че бокса за деца и тинейджъри е добър спорт - изгражда характер и развива абсурдни рефлекси. Обаче за възрастни...не знам, не ме кефи. Първото ми градско съм бил категория до 52 кг, второто да съм бил около 60 кила. Сега съм 100, и мисля че не е хубаво стокилограмови хора да се удрят в главите - вижте на какво заприличват боксьорите...

Отговори